Skocz do zawartości

Brak możliwości kasacji serwisu DPF


tomasz1302

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz go albo nie mieć ? Alb może być sytuacja taka że tylko poprzez kopa można to zrobić. Który rok masz swojego autka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio podobny problem, nie mogłem skasowac przeglądu filtra kabinowego. (komp,pracował ale data sie nie zmieniała). Komputerem tez sie nie udalo.Kolega zresetował kompa i tak zostało. Jednak po przyjeżdzie do domu jeszcze raz sprobowałem i .......udalo sie. Dlaczego? nie mam pojecia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe tylko że u mnie nie ma wogóle opcji DPF w moim menu, najprawdopodobniej mam taki a nie inny soft. Nic zostaje tylko podpięcie do kompa. Generalnie myśle że pozbęde sie tego ustrojstwa plus wirus. W serwisie BMW w Coventry zawołali mi za nowy DPF 1780 funtów - szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje kolego że w kulki lecisz .Mój znajomy ma 330d i w menu normalnie ma servis DPF a on ma że 2008roku po lifcie więc to chyba nie możliwe że nie masz go w menu .. Może go nie masz w aucie .. Rura pewnie idzie do dołu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Od miesiąca mam E90 3,0 325, 145 Kw. Po uruchomieniu silnika po kilku minutach jazdy wyświetla mi się informacja na wyświetlaczu (na pomarańczowo) "PARTICULE FILTER" Domyślam się że chodzi to o filtr DPF, tylko nie wiem czy to już czas na wymianę i związane z tym ograniczenie mocy czy też tylko informacja, która nie ma związku z obcinką mocy. Ja osobiście nie odczuwam ograniczenia mocy. Jak zrobić aby po załączeniu silnika błąd się nie wyśwetlał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Od miesiąca mam E90 3,0 325, 145 Kw. Po uruchomieniu silnika po kilku minutach jazdy wyświetla mi się informacja na wyświetlaczu (na pomarańczowo) "PARTICULE FILTER" Domyślam się że chodzi to o filtr DPF, tylko nie wiem czy to już czas na wymianę i związane z tym ograniczenie mocy czy też tylko informacja, która nie ma związku z obcinką mocy. Ja osobiście nie odczuwam ograniczenia mocy. Jak zrobić aby po załączeniu silnika błąd się nie wyśwetlał ?

 

Kolego pierwsze co musisz zrobić to pojechać na komputer :)bo może być np uszkodzony DPF a tak pozatym to ile masz przejechanych KM>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym DPF,kiedy wchodze w menu wyswietlacza przez idrive pokazuje mi 18kkm to jest limit kilometrów po jakim przebieg musze go wymienic,czy tyle jeszcze moge zrobic bez wymiany filtra?zaznacze ze cały czas kilometry sie odejmują co 10kkm!

 

Nikt nie jest w stanie odpoiedziec mi na to pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ha, problem rozwiązany. Któregoś razu przysneło mi sie do pracy, więc nie chcąc tracić więcej czasu, przegoniłem trójkę po mieście tak troszeczke na ostro i jeszcze żeby było zabawniej wyłączyłem DTC. Od tego czasu, jakieś 2 tygodnie już będzie, ani śladu po komunikacie z DPF. Po prostu wariat musiał sie przepalić. Dziwi mnie tylko że próbując wymusić wypalanie na trasie nie przyniosło efektów a ok 5 minut zrywnej jazdy uporało sie z problemem. Polecam bo na prawdę auto od tamtej pory jest zupełnie inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A jak wymuszałeś na trasie? jechałeś kilkanaście kilometrów na obrotac >3000 ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym DPF,kiedy wchodze w menu wyswietlacza przez idrive pokazuje mi 18kkm to jest limit kilometrów po jakim przebieg musze go wymienic,czy tyle jeszcze moge zrobic bez wymiany filtra?zaznacze ze cały czas kilometry sie odejmują co 10kkm!

 

Nikt nie jest w stanie odpoiedziec mi na to pytanie?

 

Tyle ci zostało do wymiany filtra DPF na nowy . licznik schodzi z 200.000 km do 0 , a potem bije na -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Nie wiem jak jest u was ale w moim 325d nie ma możliwości kasacji serwisu DPF jak np w 320d które posiada mój kumpel. Jest opcja serwisu, klocków itd ale nie DPF. Czekam na wasze opinie. Dzięki

 

Mój znajomy też ma 325d z 2007 roku z DPF a w menu nie ma opcji do kasowania ani do wglądu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym DPF,kiedy wchodze w menu wyswietlacza przez idrive pokazuje mi 18kkm to jest limit kilometrów po jakim przebieg musze go wymienic,czy tyle jeszcze moge zrobic bez wymiany filtra?zaznacze ze cały czas kilometry sie odejmują co 10kkm!

 

Nikt nie jest w stanie odpoiedziec mi na to pytanie?

 

Tyle ci zostało do wymiany filtra DPF na nowy . licznik schodzi z 200.000 km do 0 , a potem bije na -

 

 

Bzdury piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym DPF,kiedy wchodze w menu wyswietlacza przez idrive pokazuje mi 18kkm to jest limit kilometrów po jakim przebieg musze go wymienic,czy tyle jeszcze moge zrobic bez wymiany filtra?zaznacze ze cały czas kilometry sie odejmują co 10kkm!

 

Nikt nie jest w stanie odpoiedziec mi na to pytanie?

 

Tyle ci zostało do wymiany filtra DPF na nowy . licznik schodzi z 200.000 km do 0 , a potem bije na -

 

 

Bzdury piszesz.

 

Wiem co pisze bo tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Tyle ci zostało do wymiany filtra DPF na nowy . licznik schodzi z 200.000 km do 0 , a potem bije na -

 

 

Bzdury piszesz.

 

Wiem co pisze bo tak jest

 

Myślisz że jak wybije 0 to trzeba wymienić ? oczywiście że nie, należy go skontrolować i jeśli jest w dobrym stanie to jeździć dalej, po co wymieniać coś co jest dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z całym szacunkiem, ale skoro chcesz wymieniać co 200kkm to nikt ci nie broni, ale nie pisz że tak trzeba robić. Temat już wielokrotnie wałkowany na tym forum jak i na innych poświęconych BMW i nie tylko. Wystarczy poszukać.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.