Skocz do zawartości

CB w E64


roll

Rekomendowane odpowiedzi

Mam z tym lekki problem.Jak z pewnością wiecie to auto jest prawie całe aluminiowe z wyjątkiem tylnych błotników i szmaty nad głową.W związku z tym antena magnesowa w zasadzie odpada.Pozostaje przykręcana ,ale to znowu problem z masą i przeciwwagą.Po wstępnych próbach mi to nie działa.Macie jakieś doświadczenia z tematem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wreszcie rozkminiłem ten problem.A mianowicie ,nie ma cudownych anten i innych czarów na działanie tzw.przeciwwagi.Pozostaje :zdjęcie tapicerki z tylnej klapy ,wyklejenie jej folią aluminiową o min.grubości 0.1 mm,podklejenie na nią mocnych magnesow neodymowych i montaż na wierzch anteny magnesowej.Do foli podłączamy przewód do karoserii.Stanowi ona przeciwwagę i powinno wszystko działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Ja mam taką samą koncepcję. magnes pod klapą i wyklejenie folią przeciwwagi. W trabancie spisuje się dobrze.

Jedynym problemem będą zbierające się opiłki metali ale podejrzewam że w małym stopniu. Wystarczy nakleić bezbarwną folię ochronną.

Chowanie anten w zderzaku też jest jakimś rozwiązaniem ale poza jedną zaletą ma sporo wad. Pomijam fakt że wtedy wysyłamy i odbieramy sygnał praktycznie tylko z tyłu a z przodu zasięg wyniesie ledwie ok 1/10 tego co normalnie powinno się uzyskać. Nadajemy wtedy z polaryzacją poziomą a nie pionową jak wszyscy, to również ograniczy nasz znikomy zasięg. Kwestię zestrojenia anteny pomijam bo wiadomo że szału nie będzie.

Zasada jest taka. Zasięg jest odwrotnie proporcjonalny do estetyki i tego nie przeskoczy się żadnymi patentami w tego typu łącznościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.