Skocz do zawartości

Clarkson o 535d i 1M :)


Bono

Rekomendowane odpowiedzi

Powydurniać się lubi ale na samochodach się zna :) Tak jak pisałem w wątku o aucie kolegi. F11 535d - najlepszy samochód na Świecie :) :) :)

 

A co do 1M - Fun from zee germans? Unbekanntlich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Fakt na autach sie zna,ale nie moze z cierpiec ze Niemieckie auta sa wiekszosci lepsze od Brytyjskich,zreszto nie wiele ich zostalo.Wiec nie wazne jakie auto bedzie testowal to i tak okolkiem bedzie zachwalal Jaguara lub Aston Martina.Za BMW nie przepada,bardziej preferuje Porsche lub Merca.Top Gear moze i jest najlepszym programem motoryzacyjnym na swiecie ale wcale bym nie powiedzial ze polskie testy samochodow odbiegaja az tak dalekko od Clarksona :wink:
The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, BMW rządzi, wszyscy to wiemy :mrgreen:

 

Nie tak dawno jeszcze bym się z tym stwierdzeniem nie zgodził, ale teraz :mrgreen:

Zawsze uważałem że E jest lepsze wygodniejsze, ma lepsze prowadzenie itp. ale po jazdach nową E a teraz 5, E musi zejść z tronu :mrgreen:

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzeć całość "Clarkson Powered Up". Clarksona coroczne DVD na prezent gwiazdkowy dla facetów. Na początku jest drag race 1M i potwora z 1908 roku. Ujęcia potwora w akcji przegenialne - trzeba zobaczyć. Dobre jest też "Powered Up Behind the Scenes".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już nie działa ....

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Ogladalem ten odcinek juz,Clarkson przynajmniej pochwalil 3.5 diesel a zadko sie to zdarza pomimo ze ten silnik jest fenomenalny z gamy diesel.Apropo pyt z inej beczki:

 

Czy widzicie roznice miedzy silnikami diesel z gamy BMW a TDI ?????

 

Bo dzisiaj pa parkingu stalem kolo Audi Q7 TDI, i musze stwierdzic ze odglos i warkot tego motoru jaki wydaje jest duzo tragedia i pomylka!!!!!! Wedlug mnie Bemwoskie brzmia lepiej :wink:

The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
.

Bo dzisiaj pa parkingu stalem kolo Audi Q7 TDI, i musze stwierdzic ze odglos i warkot tego motoru jaki wydaje jest duzo tragedia i pomylka!!!!!! Wedlug mnie Bemwoskie brzmia lepiej :wink:

 

Zgadza się, diesel BMW brzmi lepiej niż np. Audi, ale moim zdaniem takie R6 BMW brzmi tak samo jak V6 Merca, na pewno nie lepiej. A cała reszta tj, Ford, Opel, VW, no cóż ....chodzą jak traktory :mrgreen:

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dwa słowa OT: rozczarowany X5, pojechałem zobaczyć a przede wszystkim posłuchać Cayenne i nie wiem ile upchneli w tym aucie materiałów wygluszajacych ale efekt jest. Silnik chodzi jak moje stare 2.8 w A4. Byłem w szoku. Oczywiście nie mówię o pozostałych osiagach, ale kultura pracy na plus.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 740d nie słychac ze to diesel...bardzo cicho jest

 

Nie miałem okazji bliżej poznać 7 - niestety :( czuje pewien respekt przed autami tej klasy. Kilka miesięcy temu miałem krótka przejażdżki S500 i kultura pracy silnika urzekla mnie "swoją historią". Mam takie dziwne zboczenie ze auta tej klasy są przeznaczone dla starszych panów Prezesów. A ze mnie ani Prezes, a i w metryce 3 z przodu ;)

A pewnie, wracając do 740d ilośc i waga wygluszen przewyższają ta z 5/x5.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest niesamowite, że te 3 litrowe diesle BMW tak wibrują na luzie. Czy w E60 czy w X5 zawsze na kierownicy czy na dowolnej części auta jak się przyłoży delikatnie palec to czuć wibracje. Nawet F10 523i czyli rzędowa szóstka benzynowa miała wyczuwalne lekkie wibracje na luzie!!! Czy to aż taka filozofia żeby to wyeliminować? Mamy w rodzinie Megane 1.5dci z 2004 roku. Stojąc na światłach w ogóle nie czuć, że ten silnik pracuje. Ostatnio z dworca jechałem taryfą E60 520d LCI i nawet miałem wrażenie, że ten silnik pracuje kulturalniej od tych sześciocylindrowców... WTF???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje to czułem w A7 3.0 tdi. Na kierownicy, fotelu i pod noga. W f10 535d zero wibracji. Nieskromnie nadmienie ze u mnie wibracji praktycznie brak. No ale z drugiej strony tu nie ma co wibrowac :cry2:

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nw wibracje pomaga wymiana poduszek pod silnikiem - warto zlecic w serwisie, bo kosztuje niewiele i roznice sprawdzic. Na naszych drogach niestety szybko sie zuzywaja, nie wiem dlaczego tak jest, ale u mnie w dieslach starczaja na maks 50 tys i po wlozeniu nowych wibracje znikaja.

 

X5 ma strasznie slabe wygłuszenie diesla, najlepiej pod tym względem wychodzi seria 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.