Skocz do zawartości

BMW zimą.. Co zrobić kiedy zakopiemy się w śniegu...


eXiDe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 181
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie udało mi się zrobić prawie :mrgreen: profesjonalny filmik :duh: podczas jazdy mruga mi ta kontrolka trakcji i samochód traci moc , szarpie i przerywa chyba wpadam w poślizg wirtualny :cry2: ktoś już coś takiego przerabiał ? co mogło się popsuć :cool2:

Problem został rozwiązany osobiście :cool2: pościągałem wszystkie koła , i po kolei odpinałem czujniki abs, przedmuchałem powietrzem i zamontowałem z powrotem. W tylnej części samochodu musimy ściągnąć nadkola, aby dostać się do łączenia czujnika abs . Wróciłem właśnie z trasy zrobiłem 50km i cisza nic mi nie przeszkadza w normalnej :mrgreen: jeździe. Chyba zostanę mechanikiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba tym mechanikiem jednak nie zostanę :cry2: problem znowu powrócił czyli jakiś czujnik musi padać , nic nie dało przedmuchanie łączeń czujników abs . Dziwne tylko dlaczego udało mi się przejechać 50km po rozłączeniu wszystkich czujników , pewnie któryś z nich może padać :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość, auto 10 letnie mało śmigane, tylko 200tyś. km pewnie i troche podkręcone, musi się sypać, sorry taki mamy klimat. Kupuj nówkę i ciesz się jazdą.

Kolego nic do tematu nie wniosłeś , a zaśmiecać szkoda , lepiej by było gdybyś odpowiedział (podpowiedział) na zadane pytanie, które jest wyżej napisane. Nikt nie pytał ilu letni jest samochód i ile kilometrów ma przejechane :cool2: i czy było jest i będzie podkręcony licznik. Problem jest z DTS czyli włączającą się trakcją bez potrzeby! teraz jest mało potrzebna ale w zimie bardzo przydatna i to w każdym aucie nie ważne czy ma 1 rok czy 10 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A instrukcje choć raz czytał??? Post Wierzbina też?

 

DSC jest włączony domyślnie po włączeniu zapłonu - zawsze, brak jakiejkolwiek kontrolki na desce.

DTC - to trochę obcięty DSC, włączasz ten tryb przyciskając na krótko przycisk DTC i zapala się kontrolka DTC na desce,

 

Kompletne wyłączenie kontroli - Ty robisz co chcesz/umiesz - musisz przytrzymać przycisk DTC dłużej az pojawi się taka kontrolka

http://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/58403d1203420750-launch-control-illustrated-instructions-pics-bmw_m5_launch_control_05.jpg

Panowie właśnie mam problem z tym znaczkiem :cry2: na desce :mad2: byłem u mechanika i stwierdził ,że jakiś czujnik jest uszkodzony bo podczas jazdy jak jadę to strasznie mi przerywa i włącza się ten znaczek "Kontrola trakcji" komputer czyta ,że wpadam w poślizg i załącza trakcje :cry2: Miał ktoś już taki problem ??

Problem został rozwiązany : mechanik pojeździł z laptopem podpiętym pod komputer i wyszło mu ,że w tylnym lewym kole coś jest nie tak z czujnikiem od ABS :cool2: czujnik został wymieniony na nowy TRW i wszystko wróciło do normy ;) samochód odżył :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.