Skocz do zawartości

[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d


bl120d

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 311
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ile średnio płaciliście za samą robociznę przy wymianie termostatu głównego?

ja dziś jestem po wymianie głównego i za robotę skasowano mnie 220zł - ale za to temp równo 90-91 dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Proszę o pomoc drodzy forumowicze. Dzisiaj po przejechaniu 6km BMW 118d rok '08, temperatura silnika osiągnęła wartość 120st (temp. otoczenia 10st), przynajmniej tak pokazuje komputer. Żaluzja otwarta, wentylator pracuje non stop i nie wiem dlaczego tak się dzieje. Przewody płynu chłodzącego nie gorące tylko ciepłe, zbiornik wyrównawczy także. Zgasiłem silnik i po 2 godzinach komputer ciągle pokazuje temperaturę na poziomie 117-120st. Spotkał się ktoś z taki problemem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy temperatura w 118d w korku 97 stopni przy 28 stopniach na dworzu jest normalna? Przejechalem kawalek normalnie juz nie w korku i temp spadla do 90 .
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy temperatura w 118d w korku 97 stopni przy 28 stopniach na dworzu jest normalna? Przejechalem kawalek normalnie juz nie w korku i temp spadla do 90 .

normlana kolego, przy 97 powinien włączyć się wentylator a 90 stopni to ideał dla tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odpowiedź powiedzmy na 80% pewną co do błędnego wskazania czujnika temperatury płynu chłodzącego. Samochód stoi dwa dni i na zimnym silniku temp. cały czas 105st. Czyli jednak wina tego czujnika. Po podpięciu INPA wyskoczyły 3 błędy: coś z radiem, uszkodzona dodatkowa pompa wody i coś jeszcze ale nie pamiętam. W każdym razie nic na temat czujnika nie było. Ale co się okazało dalej silnik ciężko zapala (wcześniej takie objawy pojawiły się tydzień temu). Szarpie nim i gaśnie, zakręci i gaśnie. Dopiero po kilku podejściach pracuje prawie normalnie, prawie bo nie równo. Ma jakieś dolegliwości i czeka mnie prawdopodobnie wymiana rozrządu :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam chciałem również sprawdzić w swoim 118d 12.2006r jaka mam temp silnika, ale po przejsciu do ukrytego menu wyświetla mi sie tylko 8 pozycji i nie wiem gdzie to dalej szukać. Prosba o pomoc:)

 

Postepuj jak tu

 

viewtopic.php?f=73&t=57919&start=0&hilit=ukryte+menu

Pozdro

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też czeka wymiana termostatu miesiąc temu przy temp 15* C po 6km 88* stopni , w tym tygodni sprawdzam temp na zewnątrz -1 po 5km 60* stopni po 15km 70* stopni i po 30km 81* stopni dopiero po 37km jak wjechałem w miasto doszło do 88* C

Sprzedam :

- ręczny M-pakiet BMW e9x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to ?? bo nie mam takich :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://allegro.pl/bmw-1-e81-e82-e87-e88-04-atrapa-grill-nowa-i3732575683.html

 

Przed chwila uszczelnielm swoj term egr (oring dosyc zjadl plyn a kolor oringu byl zolty )nawalilem silikonu mam nadzieje ze wytrzyma :mrgreen:

Egr sprawdzilem przez dmuchenie jest szczelny na 95%..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienem miec ten oring w domu poszukam jak chcesz jak znajde to ci wysle... co do kratek.... to zle sa zaslepione... powinny być od dołu.... u góry sa chwyty powietrza do silnika... nie potrzebnie tłumia przepływ... zreszta myslisz ze to cos daje??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

KUrde nie wiem,wzielem stare nerki orginalne i kazalem kumplowi przyspawqc mi plastik jak tu w tym linku ,jak zaloze to napisze czy cos daly :!:

W moim niezniszczalny audi80 mamtaka orginalna atrape i daje na 100% lepjei mi sie dogrzewa szybciej oraz trzyma temperature!!

Teraz w bmw mam 83-84 st po przejechniu z 30 km ,dwa lata temu wymienialem obydwa termostaty :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah to jest okazja na wywalenie egra :) i w jego miejsce wstawienie grzalki elektrycznej ;) wtedy szybko by sie nagrzewał kumpel zamontowal to w alfie 159 i bardzo zadowolony... grzalki o mocy 1,2kW 2 lata to akurat po gwarancji ;) czas na nowe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ponawiam pytanie "Czy jest gdzies ukryty czujnik w menu w 120 przed liftem? Bo szukalem i nie mohlem znalesc :)

 

 

viewtopic.php?f=73&t=57919&p=402491&hilit=ukryte+menu+e87#p402491

 

A w skrócie:

1. Włóż pilot (żeby działało radio)

2. Trzymaj 15sec przycisk kasowania kilometrów na liczniku - włączy się ukryte menu

3. Klikając znów kasownik kilometrów wejdź na pozycje 19. LOCK

4. Również kasownikiem kilometrów wpisz sumę liczb KOŃCOWYCH VIN'u czyli 7 ostatnich znakow . w moim przypadku jest to xx00329 czyli 14

5. Przejdź kasownikiem kilometrów na pozycję 7. To temperatury. Pierwsza wartość to temp. cieczy chłodzącej. Naciśnij START i możesz jechać i patrzeć na temperaturę

Witam, mam 120i 2004r. Wkładam pilot prztrzymuję przycisk kasowania i nic sie nie dzieje. Czy we wszystkich e87 powinno to działac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie "Czy jest gdzies ukryty czujnik w menu w 120 przed liftem? Bo szukalem i nie mohlem znalesc :)

 

 

viewtopic.php?f=73&t=57919&p=402491&hilit=ukryte+menu+e87#p402491

 

A w skrócie:

1. Włóż pilot (żeby działało radio)

2. Trzymaj 15sec przycisk kasowania kilometrów na liczniku - włączy się ukryte menu

3. Klikając znów kasownik kilometrów wejdź na pozycje 19. LOCK

4. Również kasownikiem kilometrów wpisz sumę liczb KOŃCOWYCH VIN'u czyli 7 ostatnich znakow . w moim przypadku jest to xx00329 czyli 14

5. Przejdź kasownikiem kilometrów na pozycję 7. To temperatury. Pierwsza wartość to temp. cieczy chłodzącej. Naciśnij START i możesz jechać i patrzeć na temperaturę

Witam, mam 120i 2004r. Wkładam pilot prztrzymuję przycisk kasowania i nic sie nie dzieje. Czy we wszystkich e87 powinno to działac?

 

Spróbuj przy wlaczonym zapłonie,pozamykaj też drzwi

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj sprawdziłem temp swojego diesla i chyba mnie to czeka , bo temp przez 10 km odcinek w mieście oscylowała maks w 70-73 stopni C

I teraz chciałbym się dowiedzieć czy to są właśnie te termostaty (Bo najlepiej wymieniać dwa naraz ?):

http://www.bmw.ewor.pl/towar/2458/termostat-zaworu-egr-bmw-e87-118d-120d-11717787870.html

http://www.bmw.ewor.pl/towar/3337/termostat-rodka-chlodniczego-bmw-e87-118d-120d-11517805811-eps.html

 

Mam jeszcze jedno pytanko , czy jak piszecie na forum, najlepiej byłoby kupić termostaty w ASO (jaki byłby ewentualny koszt) + wymiana w ASO czy w jakimś polecanym przez was serwisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.