Skocz do zawartości

Nagły wzrost spalania


Marcin 69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 203
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie skończyłem wymieniać termostaty w moim 120d 163km. Wcześniej temperatura 68-73C. Po wymianie 88-90C

Termostaty z salonu BMW . 285pln zapłaciłem za dwa. [termostat główny (kompletny w obudowie i z uszczelką) i termostat EGR wraz z o-ring'iem]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestone (40pln za bańkę 4l). Jest dość dobrze dostępny, mieszalny z każdymi kolorami i można go tanio kupić w centrach handlowych z uwagi na różnego rodzaju promocje.

 

Używam tylko ten płyn już od spokojnie 3 lat w różnych autach.

Edytowane przez bl120d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wymiany płynu chłodniczego to idiotycznym rozwiązaniem jest korek spustowy. Znajduje się on na dole chłodnicy wody, ale pod nią jest intercooler i nie ma do niego dostępu... Ja wodę spuściłem przy termostacie. I dolałem 4l, więc ~2l zostało starego. Zapewne pół chłodnicy i trochę w silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie sprawdzalem jeszcze raz w dluzej trasie i jezdzie po mieście i chyba jest wporządku. Zdziwiło mnie za to ,ze jeżdząc po miescie temp wzrastala powyzej 90C ,tak miedzy 92-97C a przy grzaniu na autostradzie ok 200km/h temp. wachała się w okolicach 82-85C. czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grzejesz po autobanie 200 to powietrze wpadajace na chlodnice jest dosc pokazne :norty: (mamy 0-5stopni powietrza obecnie) , wiec wydaje mi sie to normalne raczej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie sprawdzalem jeszcze raz w dluzej trasie i jezdzie po mieście i chyba jest wporządku. Zdziwiło mnie za to ,ze jeżdząc po miescie temp wzrastala powyzej 90C ,tak miedzy 92-97C a przy grzaniu na autostradzie ok 200km/h temp. wachała się w okolicach 82-85C. czy to normalne?

 

Na autostradzie mam podobnie trzyma 84C,a po mieście 85C wiec nie wiem czy ok są termostaty czy do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szybko osiągacie 90 po mieście? Ja po zmianie termostatu głównego osiągam 90 dopiero po jakichś 9-10 km :/ jazda taka normalna, temp na zewnątrz -0,5. Jak osiągnąłem 75-80 to stanąłem żeby sprawdzić przewód wychodzący z chłodniczki egr a wchodzący przed termostat główny i był chłodny ale chłodniczka ciepła.. Czy to znaczy że termostat egr przepuszcza za wcześnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szybko osiągacie 90 po mieście? Ja po zmianie termostatu głównego osiągam 90 dopiero po jakichś 9-10 km :/ jazda taka normalna, temp na zewnątrz -0,5. Jak osiągnąłem 75-80 to stanąłem żeby sprawdzić przewód wychodzący z chłodniczki egr a wchodzący przed termostat główny i był chłodny ale chłodniczka ciepła.. Czy to znaczy że termostat egr przepuszcza za wcześnie?

 

5 km

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szybko osiągacie 90 po mieście? Ja po zmianie termostatu głównego osiągam 90 dopiero po jakichś 9-10 km :/ jazda taka normalna, temp na zewnątrz -0,5. Jak osiągnąłem 75-80 to stanąłem żeby sprawdzić przewód wychodzący z chłodniczki egr a wchodzący przed termostat główny i był chłodny ale chłodniczka ciepła.. Czy to znaczy że termostat egr przepuszcza za wcześnie?

 

5 km

 

Myślisz że termostacik egr do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się auto nagrzewa do 85-90 st tylko potrzebuje troche wiecej czasu np 10 km to bym nie wymieniał termostatu

ja rowniez bym nie wymienial .

 

Panowie pamietajcie otym zeby nie katowac samochodu przez pierwsze 4-5km jazdy po miescie , dajcie sie mu troche temperature zlapac bo Turbo sie wysra szybciej niz wam sie zdaje :roll: .

no chyba ze ktos (jak wspomnial Artuj ) jest HARDCOREM :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :norty: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a ja jeżdżę raczej spokojnie i w dodatku co chwile światła także dosyć sporawy odcinek muszę przejechać..a no i na klimatroniku grzanie 18 automat

to przymknij obieg powinno byc szybciej . Ew mozesz sprobowac wylaczyc grzanie zeby sprawdzic roznice.

 

p.s. w jakich proporcjach rozcienczales koncentrat ?bo to tez moze miec wplyw(oczywiscie minimalny ale jednak) jak zalales np "mieszanke" na - 40stopni :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no właśnie zalałem 1:1 ale było wciąż mało więc zamiast wody dolałem płynu tego co spuściłem.. ale zrobiłem kiche :/

1:1 to jest chyba -40 stad tez moze sie deczko dluzej nagrzewac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.