Skocz do zawartości

Nagły wzrost spalania


Marcin 69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 203
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy a sami wymienialiscie termostaty czy w serwisie? i jakie koszta mniejwieciej? co prawda wiekszosc z was wymieniala w 320 ale czy w 330d bedzie to droższe?

 

Ja do 320d zapłaciłem za główny 165zl, od egr 135zl.Do 330 są chyba takie same. Wymiana tego od egr jest prosta tu masz opisane viewtopic.php?f=70&t=157748&hilit=wymiana+termostatu+egr . Zacznij od niego, łatwo go zdiagnozować dmuchaniem - masz w ręce nowy i stary, podczas dmuchania powinny z dużym oporem, jednakowo przepuszczać powietrze. Jak stary będzie przepuszczał łatwiej powietrze to jest do wymiany. Jak to nie pomoże, to wymiana głównego. Tam już dwie godziny roboty lub mechanik- cena około 100zł. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a sami wymienialiscie termostaty czy w serwisie? i jakie koszta mniejwieciej? co prawda wiekszosc z was wymieniala w 320 ale czy w 330d bedzie to droższe?

 

Egr-u wymieniłem sam na główny nie traciłem czasu i nerwów pojechał do mechanika. Najlepiej wymienić oba za jednym zamachem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem dzis do Aso i chyba sam sie bede musial pobawic albo poszukac jakiegos warsztaciku bo mi krzykneli za samą wymiane bez termostatow 670-680zł :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

No to już miałem u siebie wymieniać ale nie lubię właśnie tych warsztacików gdzie nie wiadomo co popsują . Jeśli to koszt ok.700 zł + termostaty to niech sobie pali te 1,5 l ropy więcej . Przyjdzie wiosna i będzie git . Szkoda zachodu zwłaszcza ,że większości te silniki palą teraz więcej :8)

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie termostatów w małym mieście jak Mrągowo dalej pali mi dużo ponad 11 l , krótkie przejazdy do 1 km.- to szok. Auto nie dogrzane . Porównując do poprzednich moich vw passatów /5 szt/ i 2 audi to spora różnica wszystkie w dieslu, nawet automaty były oszczędniejsze

 

Mam kolego dla Ciebie radę . Jesteś z Warm- Mazurskiego więc masz niedaleko do Mamonowa czy Gołdapi lub Bezled . Od 1-go stycznia można bez wizy z tego województwa na dowod przejechać granicę i na najbliższej stacji zatankować do pełna ropki po 2.85 zł ( po przeliczeniu na zł) i jeszcze karnisterek legalnie do tego w bagażniku oraz wizyta w bezcłowym po dobre perfumy lub whisky . Niech wtedy pali i 15 l. /100 km a co :cool2:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym nie zaryzykował tego paliwa, znajomy kiedyś to kupował po 3zł i po jakiś czasie mu e60 530d nie chciało jeździć.

 

pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym nie zaryzykował tego paliwa, znajomy kiedyś to kupował po 3zł i po jakiś czasie mu e60 530d nie chciało jeździć.

 

pzdr

 

Może lał naftę :lol:

 

U nas te przywiezione paliwa są sprzedawane po 4 zł juz od 1,5 roku i nikt jeszcze niczego nie zgłaszał . To zależy z jakiej stacji tam jest tankowane, podobnie jak w Polsce są stacje no-name i ich paliwa lepiej zimową porą nie lać, a są stacje "markowe" gdzie paliwko jest (z moich odczuć w porównaniu z polskim BP) delikatnie lepsze, autko lepiej mi się zbierało, delikatnie cichsze (podobnie do BP Ultimate) .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo :!: jeździć z niedogrzanym motorem :duh: :mad2:

 

 

No a później problemy z DPF. Nie polecam. Nie panikujcie z tą wymianą termostatu. W tym temacie jest dokładna instrukcja jak wymienić termostaty. Wymiana EGR jest banalna - max 30 min za pierwszym razem. Jak nie chcecie wydawać kasy na asso(wcale sie nie dziwie) to proponuje wymienić ten termostat. Na 50 % pomoże. Z głównym też nie ma problem, ale kanał by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo :!: jeździć z niedogrzanym motorem :duh: :mad2:

 

 

No a później problemy z DPF. Nie polecam. Nie panikujcie z tą wymianą termostatu. W tym temacie jest dokładna instrukcja jak wymienić termostaty. Wymiana EGR jest banalna - max 30 min za pierwszym razem. Jak nie chcecie wydawać kasy na asso(wcale sie nie dziwie) to proponuje wymienić ten termostat. Na 50 % pomoże. Z głównym też nie ma problem, ale kanał by się przydał.

 

Myślę ,że ogarnia Was zbiorowa mania zmieniania tych termostatów i tyle . Psychologia tłumu itp.

Jeśli ktoś pisze ,że wymienił na dwa nowe i nic to nie dało to znaczy ,że przy jeżdzie po mieście i w korkach w niskich temperaturach silnik wolniej łapie temperaturę i pali więcej . Wszystkie auta tak mają nie tylko Nasze i bez herezji proszę :twisted:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo :!: jeździć z niedogrzanym motorem :duh: :mad2:

 

 

No a później problemy z DPF. Nie polecam. Nie panikujcie z tą wymianą termostatu. W tym temacie jest dokładna instrukcja jak wymienić termostaty. Wymiana EGR jest banalna - max 30 min za pierwszym razem. Jak nie chcecie wydawać kasy na asso(wcale sie nie dziwie) to proponuje wymienić ten termostat. Na 50 % pomoże. Z głównym też nie ma problem, ale kanał by się przydał.

 

Myślę ,że ogarnia Was zbiorowa mania zmieniania tych termostatów i tyle . Psychologia tłumu itp.

Jeśli ktoś pisze ,że wymienił na dwa nowe i nic to nie dało to znaczy ,że przy jeżdzie po mieście i w korkach w niskich temperaturach silnik wolniej łapie temperaturę i pali więcej . Wszystkie auta tak mają nie tylko Nasze i bez herezji proszę :twisted:

 

 

A powiedz mi kto wymienił termostaty i to nic nie zmieniło. U mnie ewidentnie po przejechaniu max 10 km temp. silnika nie spada poniżej 89c. Nikt Ciebie na wymiane nie namawia. Ja też myslałem, że ta wymiana to rzecz zbedna, ale wymieniłem i są efekty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się też do wymiany termostatów (zgodnie ze wskaźnikiem w ukrytym menu temp. silnika to 76-83). Natomiast trochę dziwi mnie fakt, że jak chłodze turbinę w garażu to załącza się wentylator chłodnicy, skoro mam temp ok. 80 stopni :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się też do wymiany termostatów (zgodnie ze wskaźnikiem w ukrytym menu temp. silnika to 76-83). Natomiast trochę dziwi mnie fakt, że jak chłodze turbinę w garażu to załącza się wentylator chłodnicy, skoro mam temp ok. 80 stopni :?: .

 

 

U mnie załącza się przy 96-97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że ogarnia Was zbiorowa mania zmieniania tych termostatów i tyle . Psychologia tłumu itp.

Jeśli ktoś pisze ,że wymienił na dwa nowe i nic to nie dało to znaczy ,że przy jeżdzie po mieście i w korkach w niskich temperaturach silnik wolniej łapie temperaturę i pali więcej . Wszystkie auta tak mają nie tylko Nasze i bez herezji proszę :twisted:

 

Nazwiesz psychologią tłumu fakt ,ze w trasie 160km moja temp wynosi 71C i auto pali prawie 10l w trasie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem dzis do Aso i chyba sam sie bede musial pobawic albo poszukac jakiegos warsztaciku bo mi krzykneli za samą wymiane bez termostatow 670-680zł :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

No to już miałem u siebie wymieniać ale nie lubię właśnie tych warsztacików gdzie nie wiadomo co popsują . Jeśli to koszt ok.700 zł + termostaty to niech sobie pali te 1,5 l ropy więcej . Przyjdzie wiosna i będzie git . Szkoda zachodu zwłaszcza ,że większości te silniki palą teraz więcej :8)

 

 

Rece opadaja jak sie takie rzeczy czyta, pozniej kupuje sie od takiej osoby samochod(sprzedawany w lecie ) , gdzie nic nie bylo nigdy naprawiane bo co tam ... i sie przez 2 pierwsze miesiace doprowadza samochod do uzywalnosci a nastepnie po kolejnych 2 wymienia turbine bo wlasciciel jezdzil na niedogrzanym motorze i turbo powiedzialo papa. O nagarach nie wspomne. Caly uklad pracuje z wieksza wydajnoscia celem ogrzania silnika(wtryskiwacze leja wiecej paliwa zeby ten motor ogrzac-stad spalanie... ) . To tak jakbys w fiacie w latach 90tych jezdizl na ssaniu caly czas... (mniej wiecej ).

Radze sie zastanowic nad konsekwencjami, ktore nie beda natychmiastowe, ale ... albo Ty albo nastepny wlasciciel (to pewnie i tak masz gdzies, jesli planujesz sprzedac auto) odczuje to po jakims czasie. Turbo /DPF, nagary ktore w wyniku pracy w trybie dogrzewania motoru beda sie pojawiac, kopcenie (w przypadku braku dpf'a) itp itd.

Tu nie chodzi o jakas tam temperaturke , ktora sobie jest zeby w nozki cieplo dmuchalo ...

 

Pozatym cena jaka krzyczy ASO jest cena z kosmosu. Podjechac do dobrego warsztatu , zapewniam ze 95% mechanikow poradzi sobie z taka czynnoscia bez problemu - nie robmy z ludzi debili , bo z przodu znaczek BMW to wszyscy wszystko nam w aucie uszkodza :mad2: :mad2: . Zdarzaja sie wpadki (wszedzie, a ASO to najlepszy przyklad), ale bez przesady.

 

Fakt faktem ze bawary sa bardzooo nie przyjemne w naprawach ale takie juz sa ze wzgledu na rozklad mas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

amsat- gratuluje podejścia. Jak jesteś dumny i nie przeszkadza Ci jeździć nie sprawnym samochodem , Twój wybór :cool2: .

Tym bardziej że wymiana jest " bardzo kosztowna i skomplikowana" tylko ASO. No właśnie ,kup po takim samochód.

Po co ludzie z takim podejściem do samochodu , tracą swój czas na takim forum dziwaków , którzy dbają o samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo :!: jeździć z niedogrzanym motorem :duh: :mad2:

 

 

No a później problemy z DPF. Nie polecam. Nie panikujcie z tą wymianą termostatu. W tym temacie jest dokładna instrukcja jak wymienić termostaty. Wymiana EGR jest banalna - max 30 min za pierwszym razem. Jak nie chcecie wydawać kasy na asso(wcale sie nie dziwie) to proponuje wymienić ten termostat. Na 50 % pomoże. Z głównym też nie ma problem, ale kanał by się przydał.

 

Myślę ,że ogarnia Was zbiorowa mania zmieniania tych termostatów i tyle . Psychologia tłumu itp.

Jeśli ktoś pisze ,że wymienił na dwa nowe i nic to nie dało to znaczy ,że przy jeżdzie po mieście i w korkach w niskich temperaturach silnik wolniej łapie temperaturę i pali więcej . Wszystkie auta tak mają nie tylko Nasze i bez herezji proszę :twisted:

 

 

Jaka psychologia tłumu kolego, o czym Ty piszesz? :lol:

 

Nie wiem skąd Ty wyczytałeś, że wymiana nic nie daje, bo co dmucha ciepłym zarówno przed wymianą jak i po? :D Że to jest wyznacznik, Twoim zdaniem?

 

I pisanie, że wszystkie auta tak mają - może Twoje tak ma - więc nie wypowiadaj się za WSZYSTKICH :mad2:

 

Lepiej przeczytaj sobie temat od początku, bo chyba nie masz zielonego pojęcia o czym rozmawiamy.

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz o tym w osobnym watku:

viewtopic.php?f=70&t=157748&start=75#p1231608

 

Koszt obu termostatow to ~300zl (oryginal w ASO) plus wymiana ~200zl (nie w ASO). Auto po wymianie lapie szybko temperature i trzyma ja na odpowiednim poziomie. Wiec koszt niewielki i efekt widoczny odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy chcecie od amsata ,on bedzie kupowal rodzinne auto :norty:

chyba lancie taka mu podeslalem !!

viewtopic.php?f=70&t=141981&start=120

to jego pomocne posty

viewtopic.php?f=70&t=170288&start=30

 

sorry za ot

 

A Ty co jakiś niedowartościowany jestes czy co?

 

Kolega z Mrągowa pisał w temacie ,że po zmianie termostatów nic spalanie nie spadło .

Radzę samemu przeczytać temat od początku i czytać ze zrozumieniem i chyba jeszcze poczucia humoru też Ci brakuje kolrgo od jedyneczki :lol:

 

Proponuję spacer i moze zmienić auto na te które mi proponujesz :mrgreen:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.