Skocz do zawartości

E90 felgi ET


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Posiadam felgi 18'' 8j et30 opony 225/40, zawieszenie m-pakiet, samochód tak jak w opisie e91 przedlift. Jaki dystans polecacie? Myślałem o 20mm ponieważ zależy mi na tym aby dystans był przykręcany do piasty a do niego felga.

Z pomiarów niby wynika że powinno być ok ale może ktoś ma taki zestaw i może się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołączę się do tematu.


Moja E90 jest z Niemiec. Posiadam felgi identyczne jak na tej aukcji:


https://www.ebay.de/itm/1-x-Alutec-GR-757-Grip-graphit-Alufelge-7-5x17-5x120-ET36-KBA47777-14024-/362510896925


Chcę kupić nowe opony, wszystkie cztery takie same tzn. 225/45/17. Na ten czas nie zamierzam kupować nowych felg, jedynie potrzebuje pomocy w doborze dystansów.


Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie cy ktoś może dać linka do konfiguratora felg? Chciałbym zobaczyć wizualnie o co chodzi z osadzeniem itd. Nie chcę za każdym razem pytać czy dane felgi będą pasowały czy nie, to bo chce kupić jakieś używane bmw.

Posiadam e91 lift 318d. Chciałbym, żeby felgi były osadzone delikatnie szerzej niż oryginalne 16. Ktoś może podopwie jakich felg szukać w rozmiarze 17 lub 18. Wiem, że należy szukać felg o szerokości 8 i 8,5 cala. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderatorzy

0,2% czego? Koloru felgi? Gdzieś coś przeczytałeś tylko nie do końca wiesz co.

Gwoli ścisłości tam było 2%.

Chodzi o obwód koła. 235/35 R19 265/30 R19 mają 0,84% różnicy w obwodach między osiami. To są opony z CSL i BMW jak najbardziej je montowało. Wrzucają je chłopaki na bimmerpost i nikt nie umarł. Do felg 8,5+9,5 są idealne, bo 225+255 mają naciągi.

Masz różnej szerokości felgi i chcesz jednakowe opony zakładać?

Ale jak jesteś mądrzejszy to po co tu pytasz w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To jest 8,5J - ta felga dostaje kapcie 255 gdy jest na tyle np. w takim e46.

225 na 8,5J to mało. 235 spokojnie wejdzie dodatkowo minimalnie zmniejszysz dziurę w nadkolu, bo średnica się zwiększy.

Przód daj 5 mm na stronę a tył 15 mm. Nie możesz przesadzić z dystansem, bo masz szerszy kapeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam podpowie ktoś może jakie można dobrać max wysunięte et żeby dobrze wyglądało i nic nie tarło

e90 05 zawieszenie m pakiet docelowo

przód 225/40 ewentualnie 235 r18 felga 8,5

tył 255/35 ewentualnie 265 r18 felga 9,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 tez wchodzi spokojnie na 8.5

255 na tył 9.5 . Mam taki komplet u siebie 19ki.

Opona jest lekko naciągnięta ,ale jezdzi się super. Nie wiem jak u was,ale wcześniej miałem 235 przod ,tył 265 i mialem uczucie,ze ta opona jest za szeroka. W zakrętach spoko,natomiast kapeć trzyma,co znacząco czuć. Jeżeli komuś nie przeszkadza mały naciąg opony zdecydowanie polecam 225/255.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 tez wchodzi spokojnie na 8.5

255 na tył 9.5 . Mam taki komplet u siebie 19ki et 35.

Opona jest lekko naciągnięta ,ale jezdzi się super. Nie wiem jak u was,ale wcześniej miałem 235 przod ,tył 265 i mialem uczucie,ze ta opona jest za szeroka. W zakrętach spoko,natomiast kapeć trzyma,co znacząco czuć. Jeżeli komuś nie przeszkadza mały naciąg opony zdecydowanie polecam 225/255 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.