Skocz do zawartości

E90 felgi ET


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Mieszkam w holandii i tu musze cos znalezc. Oryg do e90 kosztuje kolo 700 euro z zimowkami uzywanymi 5-6 mm Te co podalem w linku maja 2 razy 5 i dwa razy 7 mm na wygladzie mi tak nie zalezy na zime. letnie mam styl 162 18 cali. Na zime chce 17. W polsce nie szukam bo na tarczach tam nie pojade :D. Chce zeby juz byly zimowki rof zamontowane.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym nie miał 17stek na zimę, to bym kupił stalówki 16 i nowe opony, bo opony 16 nie są aż tak drogie i do tego alukołpaki jakieś oryginalne.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to zes mi kolego nie pomogl zbytnio... Ponawiam pytanie 225/50r17 ET20 mozna na czyms takim jezdzic w e90 i czy wejdzie taka opona pod blotnik zeby nic nie tarlo przy takim ET.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podałeś szerokości felgi. przy takim balonie (poprawna jest 225/45) jeżeli szerokość felgi będzie 8 cali lub więcej, możesz mieć problem.

 

z tego co wiem nikt nie miał takiego setupu tutaj z forum więc się nie dowiesz - 17x8 ET20 z oponą 225/45 jest na styk, chociaz dla spokoju dałbym 215/45 z przodu. oczywiscie mówimy o seryjnym zawiasie.

 

/ poza tym ET20 wypchnie ci maksymalnie przednie koła na zewnątrz, zastanów się czy lepiej dopłacić trochę do zimówek z normalnym ET, czy potem bujać się po lakiernikach, bo cały syf spod kół leci ci nie w nadkole, tylko na drzwi :cool2:

http://img38.imageshack.us/img38/8832/hu9c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety nie wiem ile ma ta felga. Nie wiem jak jest w oryginale w serii 5 czy 7,5 czy 8 cali. Jezeli te opony maja jeszcze 5 i 7 mm bieznika to szkoda kupowac nowych. U siebie mam sportowe dostosowanie nadwozia "S226A" moze faktycznie bedzie problem z zalozeniem takiego combo :think: moze faktycznie lepiej szukac dalej typowe do e90.

 

Wg aukcji jest to styl 124 ale patrzac na katalog jest to styl 122 i ma on 8 cali szerokosci.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na tył taka felga wejdzie bez problemu a na przód na styk?

Rozglądam się za felgami i zastanawiam się na ile mogę sobie pozwolić, żeby wszystko grało ;)

Moje obecne mają 7x16J ET38 i opona 205/55 r16 więc standard. Wychodzi na to, że do 3 cm na przód może wystawać bardziej.

Najchętniej bym kupić coś z większym ET na przód i mniejszym na tył przy tym samym rozmiarze i na wszystkie 4 felgi nowe oponki 225/45 r18.

Ciężko w dobrej cenie coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

et 20 na przód i et 18 na tył przy założeniu że felga ma 8 cali. raczej nie znajdziesz takiego kompletu do e9x wraz z oponami. Ja założyłem et 20 od e60 na wszystkie cztery i mi pasuje. Odpal sobie ten kalkulator który był przytaczany wcześniej i zobacz jakie et Ci podejdzie przy innych szerokościach felg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli wychodzi na to, że różnica to tylko 2mm.

Wygląda tylne nadkole na głębsze niż przednie.

Cały czas poszukuję jakiegoś ładnego wzoru od e60, zobaczymy, może coś wpadnie ;)

Szkoda że od e46 większość felg ma strasznie duże ET :( Te M-pakietowe są ładne i w 18 calach, do e90 już chyba wszystkie mają 19 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kupiłem właśnie Anzio Turn Polar 18x8 ET 30 - 545PLN/szt. i sam jestem ciekaw jak wejdzie do E90. Chciałem coś z ET 20, ale skłaniam się ku opiniom, że z przodu będzie trochę wystawało i na zimę to nie za bardzo ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy do E90 koniec 2008 (po lifcie) bralibyście coś takiego? http://allegro.pl/nowe-felgi-bmw-m-pakiet-17-pandora-seria-1-3-raty-i2613341377.html

I czy da się na nie wcisnąć http://allegro.pl/michelin-alpin-a4-225-45-r17-225-45-17-225-45r17-i2583210400.html

ewentualnie http://allegro.pl/michelin-alpin-a4-225-50-r17-225-50-17-225-50r17-i2583210535.html ? Dla większości z Was to pewnie dość śmieszne pytanie, ale jestem tu nowy i wolałbym się upewnić. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi to kup sobie raczej ori - wg mnie szkoda wydawać kasy na chińskie,czy włoskie szajsy. Zdecydowanie wolałbym kupić używkę i co najwyżej ją pomalować. Dodatkowo z ET40 będą te felgi dość mocno schowane w nadkole.

Jeśli chodzi o opony, to nie za szerokie one jako zimówki do RWD? Nie wiem, czy Ci będzie się tak łatwo jeździć - wolałbym chyba 205/55 R16 z praktycznego punktu widzenia, lub coś z 17" jeśli już, ale węższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.Mam pytanie czy felgi 18x8.0 et30 podejda do e90?.Dziekuje za odpowiedz

 

Fabryczne felgi o tym rozmiarze mają ET 34 tak że to tylko 4 mm różnicy i nie będzie problemu, możesz zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.