Skocz do zawartości

problem z E60 wyladowuje aku do zera na dluzszym postoju


przemo01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam bardzo dziwny problem, mianowice zaczelo sie ponad 2 tyg temu rano chce otworzyc samochod a tu kompletnie brak odzewu, akumulator wyladowany kompletnie do zera, no to kable i od drugiego samochodu zapalil, pojezdizlem troche naladowal sie samochod stal 1,5h po czym zapalil normalnie, ale wieczorem po dluzsym postoju kilku godzinnym znow nei chce odpalic. Ponad tydzien temu wymienilem akumulator do dnia dzisiejszego bylo bezproblemowo a dzis od rana kolejny raz aku wyladowany do zera. I kolejny raz ta sama procedura kable od inny samochod i odpalil. Podejrzewam iz cos czerpie duze poklady energii na postoju...tylko coz to moze byc? jak to moge sprawdzic? zauwazylem ze na zgaszonym silniku kluczyk wyciagniety ze stacyjki cd co jakis czas sie odzywa jak by czytal plyte...czy to jest normalne? moze tu tkwic problem?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Mam bardzo dziwny problem, mianowice zaczelo sie ponad 2 tyg temu rano chce otworzyc samochod a tu kompletnie brak odzewu, akumulator wyladowany kompletnie do zera, no to kable i od drugiego samochodu zapalil, pojezdizlem troche naladowal sie samochod stal 1,5h po czym zapalil normalnie, ale wieczorem po dluzsym postoju kilku godzinnym znow nei chce odpalic. Ponad tydzien temu wymienilem akumulator do dnia dzisiejszego bylo bezproblemowo a dzis od rana kolejny raz aku wyladowany do zera. I kolejny raz ta sama procedura kable od inny samochod i odpalil. Podejrzewam iz cos czerpie duze poklady energii na postoju...tylko coz to moze byc? jak to moge sprawdzic? zauwazylem ze na zgaszonym silniku kluczyk wyciagniety ze stacyjki cd co jakis czas sie odzywa jak by czytal plyte...czy to jest normalne? moze tu tkwic problem?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc!

 

To że czytnik płyt pracuje przez chwile po wyciągnieciu kluczyka to chyba u wszystkich tak jest i nie tu jest problem. Sprawdź ładowanie akumulatora poprzez ukryte menu, tu masz opis jak uruchomic viewtopic.php?f=73&t=57919&start=0&hilit=ukryte+menu bo z tego co czytałem to czesto pada regulator napięcia w tych modelach, następnie trzeba sprawdzić czy coś nie kradnie prądu po uśpieniu auta.

 

PS. Czy akumulator kupiłeś o takiej samej pojemności jak poprzedni ? i czy przypisałeś kompem nową baterie żeby IBS nie przeładowywał jej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator kupilem dokladnie o takich samych parametrach. Ale o tym IBS nie mam zielonego pojecia...zaczynam szukanie na forum.

 

 

W przypadku takiego rozładowania "do zera" przyczyną może być żę samochód się nie usypia, a powinien to zrobić po 20 minutach bezczynnosci. Przyczyną może być uszkodzenie jakiegoś sterownika. Jeżeli masz automat to fakt uśpienia widać po tym że gaśnie dioda przy lewarku biegów. Najłatwiej usypiać samochód przy pomocy inpy, nie trzeba czekać 20 minut. Usypiasz i czekasz czy sie "obudzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam akurat manual...jak tutaj zobaczyc czy samochod jest uspiony? ale po tych objawach pewnym jest ze jednak nie usypia bo cos wykancza aku do zera..czytalem troche wczoraj na forum o tym IBS.. o sprawdzeniu w ukrytego menu i o dodawaniu nowego aku ale to wszystko jest takie skomplikowane... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna dodac nowy aku bez komputera? Jak mam sprawdzic te IBS??? dizs na noc odlaczylem kleme minusowa ale nie moge tak codziennie robic.. najgorsze ze jestem z Holandii w miejscu gdzie nie mam do kogo podjechac aby mi to zrobil dodal ten akumulator i sprawdzil te IBS czy ten ragulator napiecia...samochod potrzebuje na codzien wiec nie moge poprostu oddac do jakiegos warsztatu i zostawic zeby doszli do tego...a czy podlaczenie pod kompa pokaze w czy tkwi problem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zacznijmy od tego ,czy wiesz jak sprawdzić napięcie w mennu ukrytym ? Jeżeli tak , to napisz jakie jest napiecie na uruchomionym silniku na wolnych obrotach i na np. 2000 - 3000 obr/min. ??

Jeszcze jedno , czy możesz dysponować miernikiem uniwersalnym lub amperomierzem prądu stałego z zakresem min. 10 A ? w celu sprawdzenia czy samochód się usypia? Jeżeli tak , to napisze jak sprawdzić .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jakiss czas temu usuwalem w tym ukrytym menu jakies inspekcje plyn hamulcowy itp...wiec chyba o to chodzi.a mowisz zeby sprawdzic napiecie przy 2000tys obrotow gdy to sie wchodzi na wyaczonym silniku no nie? 1 sie przekreca stacyjke? hm

 

Nie, to nie w mennu ukrytym tylko prawdopodobnie serwisowym.

W ukryte możesz wejść zarówno na włączonym "zapłonie " jak też na uruchomionym silniku .Musisz wejść w ukryte. Jak wejdziesz w ukryte to daj znać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.