Skocz do zawartości

e91 325i -->Touring M3 projekt,s.77 swap s65 rozpoczęty


damp21plbe

Rekomendowane odpowiedzi

Damian odnośnie dachu carbonowego to mam namiar na profesjonalnego wykonawcę tego projektu i jeżeli byłoby nas dwóch to cena byłaby atrakcyjniejsza, szkopuł w tym że trzeba mieć formę do wykonania tego dachu tzn. trzeba by kupić obcięty dach i on wykona cały dach z carbonu pod ori dach i wszystko wtedy idzie sprawnie przy montażu bo nie trzeba czekać na wykonanie tylko przyjeżdżasz na montaż, dach na allegro używka można wyrwać za 300 złotych i nie jest to drogi koszt, samo wykonanie dachu carbonowego jest czasochłonne i wymaga wiele czasu i pracy na razie nie myślę o tym bo wydałem ponad 10 tysięcy na wtryskiwacze i pompę wysokiego ciśnienia ale kiedyś wpadnie dach na 100% i jeśli byłbyś zainteresowany to pisz i możemy wtedy ogarnąć temat, wstępnie Ci tylko napiszę że koszt to 7tysięcy a jakby było nas dwóch czy więcej osób to cena spada niżej :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie....takie tematy tu kręcicie,a ja się ostatni dowiaduję...chętnie się dorzucę do puli :8)

Damian...przechodzisz samego siebie z tym projektem...rozumiem, że nie zabraknie Cię na Ułężu?

 

ps.nie byłbym sobą,gdybym kąśliwie nie przypomniał o dawno zapomnianej sprawie rękawiczek M :mrgreen:

Back to the roots...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damp, dach to rzuć sobie na koniec planu - to już jest raczej taka trochę fanaberia.

 

Najpierw silnik, potem porządne hamulce/zawieszenie bo RING błędów nie wybacza. Ja osobiście poszukałbym jeszcze jakichś ciekawych, rzadkich felg, żeby auto robiło totalne WOW, a potem zajał się sticte carbonowym dachem.

 

Ale, to nie moj projeckt, nie moja kasa, więc... po prostu kibicuję...

 

Mam nadzieję, że któregoś pięknego dnia finanse pozwolą mi na zrobienie podobnego projektu w budzie E46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian odnośnie dachu carbonowego to mam namiar na profesjonalnego wykonawcę tego projektu i jeżeli byłoby nas dwóch to cena byłaby atrakcyjniejsza, szkopuł w tym że trzeba mieć formę do wykonania tego dachu tzn. trzeba by kupić obcięty dach i on wykona cały dach z carbonu pod ori dach i wszystko wtedy idzie sprawnie przy montażu bo nie trzeba czekać na wykonanie tylko przyjeżdżasz na montaż, dach na allegro używka można wyrwać za 300 złotych i nie jest to drogi koszt, samo wykonanie dachu carbonowego jest czasochłonne i wymaga wiele czasu i pracy na razie nie myślę o tym bo wydałem ponad 10 tysięcy na wtryskiwacze i pompę wysokiego ciśnienia ale kiedyś wpadnie dach na 100% i jeśli byłbyś zainteresowany to pisz i możemy wtedy ogarnąć temat, wstępnie Ci tylko napiszę że koszt to 7tysięcy a jakby było nas dwóch czy więcej osób to cena spada niżej :)

 

Nie wiem czy nie bardziej rozsadnie byoby wylac carbon na istniejacym dachu i nie tyle z powodu ceny ktora by byla nizsza tylko z powodu bezpieczenstwa. Przy dachowaniu sila uderzenia potrafi byc znaczna bo rzadko dachujesz przy 50 km/h... trzeba miec 100% pewnosc ze dach ktory wykona fachowiec bedzie spelnial wszystkie wymogi... tylko jak to sprawdzic ?

 

i jak to wplynie na sztywnosc karoseri ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w e91 nie ma carbonowych dachow.

 

Dlatego czerwony mysli aby zrobic wlasny kopiujac orginalny dach z E91, byl temat na jego galerii, jakis gosc powiedzial ze sie podejmie

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Damian odnośnie dachu carbonowego to mam namiar na profesjonalnego wykonawcę tego projektu i jeżeli byłoby nas dwóch to cena byłaby atrakcyjniejsza, szkopuł w tym że trzeba mieć formę do wykonania tego dachu tzn. trzeba by kupić obcięty dach i on wykona cały dach z carbonu pod ori dach i wszystko wtedy idzie sprawnie przy montażu bo nie trzeba czekać na wykonanie tylko przyjeżdżasz na montaż, dach na allegro używka można wyrwać za 300 złotych i nie jest to drogi koszt, samo wykonanie dachu carbonowego jest czasochłonne i wymaga wiele czasu i pracy na razie nie myślę o tym bo wydałem ponad 10 tysięcy na wtryskiwacze i pompę wysokiego ciśnienia ale kiedyś wpadnie dach na 100% i jeśli byłbyś zainteresowany to pisz i możemy wtedy ogarnąć temat, wstępnie Ci tylko napiszę że koszt to 7tysięcy a jakby było nas dwóch czy więcej osób to cena spada niżej :)

 

Nie wiem czy nie bardziej rozsadnie byoby wylac carbon na istniejacym dachu i nie tyle z powodu ceny ktora by byla nizsza tylko z powodu bezpieczenstwa. Przy dachowaniu sila uderzenia potrafi byc znaczna bo rzadko dachujesz przy 50 km/h... trzeba miec 100% pewnosc ze dach ktory wykona fachowiec bedzie spelnial wszystkie wymogi... tylko jak to sprawdzic ?

 

i jak to wplynie na sztywnosc karoseri ?

 

jak cos mam kontakt do gościa który robił w carbonie dla wojska, powiedział mi kiedys że jest w stanie każdy kształt orarnąć z carbonu, jest inżynierem może potrafi wyliczyć co i jak

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabrałem się za montaż klapy lci i tylko same problemy jak na razie wynikły z tej wymiany :mad2:

 

- nie działa mi tylna wycieraczka i otwieranie samej szyby (jaka może być tego przyczyna? jest taka możliwość, że trzeba to kodować?)

- boczne lampy nie założone bo po odfoliowaniu lamp okazało się, że sprzedawca wysłał mi dwie prawe lampy :mad2:

 

 

Jutro walczymy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ostatnia prosta ?

 

Niby ostatnia prosta ale bardzo wyboista. Muszę czekać na lewą lampę boczną, wymienić moduł światem i zrobić kodowanie, podłączyć kierunkowaskazy w błotnikach bo jest różnica wtyczek we wiązce i te z mojej wiązki nie pasują do kierunków od M3, zgrać maskę z błotnikami i zderzakiem tak, żeby szczeliny były mniej wiecej ok, a na koniec zamontować tapicerkę. Mam nadzieję, że uda się do Ułęża wszystko doprowadzić do porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci jak rozwiazales kwestie zbiornika spryskiwaczy ?

Orginal z M3 czy inny patent ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

euh nie... peace Wlodi :mrgreen: To ze robie taiwansko-chinska wersje pseudo E91 pseudo M3 (dobrze uscislilem twoje wrazenie ?) nie znaczy ze nie widze swiata obok a u schmiedmanna akcji nie mam :roll:

 

Nie myslalem ze damp sie pochapil na oszczednosc groszy przy takim wypasie chodzi o to ze zbiornik M3 ma podstawowo tylko 2 wyjscia na spryskiwacze bo wystepuje w wersji E90/E92 i E93 co w przypadku wersji Touring jest nieco klopotliwe. Sa inne mozliwosci ale te co znam sa malo eleganckie. Jestem ciekawy jaki patent znalazl damp czy po prostu na razie zreygowal ze spryskiwacza na tylnej szybie np.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja nigdy nie używałem świadomie wycieraczki tylnej szyby (tylko przypadkowo jak zaczepię manetkę).. ZAWSZE rysuje szybę piachem i zdąży przelecieć na sucho zanim płyn poleci, a na przyciemnionej widać to 10 razy gorzej :? Może damp też nie używa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
A faktycznie - zapomniałem o tylnej szybie... też jestem ciekaw. mam wrażenie że OEM zbiornik z 325i i OEM z M3 można jakoś połączyć ;) . Są artyści od tworzyw na tym świecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zrezygnowałem ze spyskiwacza na tylną szybę. Zamontowany jest OEM zbiorniczek z M3 ale i tak będę jeszcze demontował błotniki bo muszę podpiąć kierunkowskazy, więc spróbuję może jakoś zmieścić poprzedni zbiornik. Jak nie będzie wystarczająco miejsca zostanę bez sprysku na tył. Do tej pory też świadomie nie używałym tylnej wycieraczki, podobnie jak Randall.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie używałem świadomie wycieraczki tylnej szyby (tylko przypadkowo jak zaczepię manetkę).. ZAWSZE rysuje szybę piachem i zdąży przelecieć na sucho zanim płyn poleci, a na przyciemnionej widać to 10 razy gorzej :? Może damp też nie używa :D

 

a to mnie zmartwiles ze problem jest jeszcze bardziej widoczny na ciemnych... czyli nie ma co szukac idealnej tylnej bo i tak sie zniszczy a nie widze sie naklejac folie ochronna na zewnatrz auta :/

 

A faktycznie - zapomniałem o tylnej szybie... też jestem ciekaw. mam wrażenie że OEM zbiornik z 325i i OEM z M3 można jakoś połączyć ;) . Są artyści od tworzyw na tym świecie.

 

To co widzialem jak dla mnie patrzylem :

- po prostu orginal M3 bez tylu

- zbiorniczek pod wymiar tylko jest trudny do dostania bo sprzedawany jednoczesnie jak kopie blotnikow M3 style nie znalazlem osobno(ECS, schmied, CSR), czyli trzeba zamowic kopie zeby go miec :/

- Uciety zbiorniczek z E91 (ktory szybko zaczyna kapac)

- wyciety zbiorniczek z metalu ktory rdzewieje

- zbiorniczek od VW...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie podłączania kierunków w błotnikach i być może uda nam się jakoś zamontować trzecią pompkę odpowiadającą za doprowadzenie płynu na tylną szybę. Jest tylko jedno dogodne miejsce ale najpierw musimy zrobić przymiarki czy nie będzie kolidowało z kierunkowskazem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli mozesz to zrob zdjecie po montazu jak sobie z tym poradziles

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i.imgur.com/ojvv3jK.jpg

 

Takie coś udało nam się wyrzeźbić. Błotnik zamontowany bez problemu. Pompka na razie nie działa bo po demontażu klapy i montażu poliftowej nie działa otwieranie szyby w klapie i tylna wycieraczka. Pewnie dlatego teraz nie działa też pompka. Problem jest prawdopodobnie z niedochodzącym prądem gdzieś w wiązce idącej do klapy albo w kodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdecznie dzieki bo akurat ja potrzebuje tego spryskiwacza szczegolnie w zimie. Jezdze duzo na polnocy europy i bez tego po godzinie nic juz nie widze bo lud trudno zgarnac.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pomału zaczyna nabierać odpowiedniego wyglądu. Na przód wpadną jeszcze splittery bo niespodzianka przed zlotem raczej nie dotrze :evil: (DHL w DE strajkuje).

Ktoś się kiedyś domagał ładniejszych pedałów więc są :wink: Jeszcze podstopnica by się przydała.

 

http://i.imgur.com/VRs4ObO.jpg

 

http://i.imgur.com/mwY55k2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.