Skocz do zawartości

koszty utrzymania e90 320d


ktos2121

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam małe pytanko odnośnie kosztów utrzymanie trójeczki, niebawem czeka mnie pierwsza wizyta w serwisie na przeglądzie i interesuje mnie jak kosztowo szacuje sie przegląd w autoryzowanym serwisie BMW, podstawowy przegląd bez dodatkowych jakichś wymian( mam przejechane nie całe 30 tys km, wiec nic raczej nie powinno sie jeszcze sypać :D ) ???? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Koszt takiego serwisu po 30 tkm to około 500-800zł.

Zalezy u którego dealera robisz, czy masz jakieś wynegocjowane rabaty itp

Jak masz samochód starszy do masz ekstra rabaty u niektóyrych dealerow

http://www.bmwsklep.pl/renesans.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiego serwisu po 30 tkm to około 500-800zł.

Zalezy u którego dealera robisz, czy masz jakieś wynegocjowane rabaty itp

Jak masz samochód starszy do masz ekstra rabaty u niektóyrych dealerow

http://www.bmwsklep.pl/renesans.php

 

W autoryzowanym serwisie BMW to tyle kosztuje sam olej :) Serwisuję swoją ostatnio w Jankach (Bawaria Motors). Ale oczywiście przyjeżdżam z własnym olejem / filtrami (olej kupiony u dystrybutora Castrola kosztuje poniżej 200 zł). Wymiana z tego co pamiętam około 250 zł za olej (w tym 40 zł za przegląd zerowy). Nie pamiętam co jest jeszcze po 30tkm - zadzwoń i zapytaj. Biorąc pod uwagę, że umyją Ci jeszcze samochód (za co w W-wie zapłacisz ok. 100 zł) i będziesz miał historię serwisów w ASO to nie jest to bardzo wygórowana cena. Jednak o wszystko należy pytać - niekiedy będziesz zaskoczony dziwnymi cenami (raz relatywnie niskimi jak na ASO, innym razem wziętymi z kosmosu). Jakość usług jest niestety taka sobie...Frontend jest super: fajne laski, miejsce do zabawy dla dzieci, kawa, napoje itp. - z tym czego nie widzisz jest już gorzej. Po ostatnim programowaniu złącza iPoda, musiałem wracać dwa razy i na koniec zostawić samochód na noc :( Inne ASO w W-wie nie są lepsze, ale zależy to trochę od szczęścia i zakresu napraw - czym bardziej nietypowy problem, tym większe prawdopodobieństwo wpadki - niekiedy wręcz widać brak wiedzy. Serwis powinien rozpoczynać pracę każdego dnia od przejrzenia tego forum :)

 

Nie byłem tylko w FUSie,a z tego co wyczytałem na forum uznałem, że nie warto :).

 

Generalnie część klientów serwisu w ogóle nie zwraca uwagi w jakiej wysokości rachunki podpisują, więc ASO dla kilku innych nie bardzo chce się spinać :) A ponieważ tych pierwszych jeszcze jakoś im nie brakuje, to interes się kręci :)

 

PS. Akcja Renesans dotyczy poprzednich generacji, kolega ma E9x

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze wszystkimi kwestiami jeżdze do ,,macierzystego" serwisu Inchcape Motors i tam też mam zamiar zrobic serwis, do tej pory mnie nie zawiedli( byłem tam raz w ramach gwarancji jeszcze i dokłądałem m pakiet do swojej 3) więc na przegląd raczej sie tam wybiore, ale masz racje wywiem sie wszystkiego telefonicznie najlepiej, ale też mi sie wydaje że o 800 zł to to napewno nie bedzie pewnie ze 2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.