Skocz do zawartości

E39 Inpa error pump


MarcinKrk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie mam problem z pompą abs a mianowicie po diagnozie inpą mam błąd 15 error pump. Oczywiscie abc/asc nie działa.

Sterownik dziś odebrałem i diagnosta twierdzi że jest ok.Styki sterownika czyste czujniki nie pokazują błędów. Dodam że jest to sterownik nr 0 265 900 001 który lubi padać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Jakoś u mnie dziwna ta pompa od ABS - nie ma jej na allegro . Mam nr 0 265 223 002 - to jest nr pompy . No i nie ma takiej samej na allegro. Albo są z końcówką 01 albo 05. Z tym że ta 005 to są po lifcie i ona ma czujnik zamontowany z tyłu , z przodu jest sterownik. A w mojej właśnie nie ma tego czujnika z tyłu. I właśnie myślę czy mogę zamontować 005 z tym czujnikiem ale poprostu go nie podłączać ? Moja 002 wygląda identycznie jak ta 005 tylko właśnie ten czujnik je różni .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mam też ten pechowy sterownik 001.

 

Sprawę dziś rozwiązałem, a dokładnie wczoraj. Chciałem wymontować sterownik ale nie chcąc poruszyłem jakieś kable i usłyszałem kliknięcie z pompy ABS. Idąc tym tokiem zobaczyłem kable brązowe idące do styku do nadwozia ( minus ) .

Są dwa takie plastiki w których są połączenia minusowe do nadwozia . Umiejscowione jest to między lampą a pompą ABS. No i w tej górnej kostce plastikowej nie był podłączony lewy ( najgrubszy ) kabel . Jest ich tam parę ale wszystkie są chude ten co był rozłączony był najgrubszy.

 

Są one połączone na szybko złączki więc może dlatego przy wjeździe w dziurę ten kabel odczepił się.

 

Wczoraj podłączyłem ten kabel ale dopiero dziś jak pojechałem autem te kontrolki zgasły i zaczęło wszystko znów działać . Po samym włączeniu silnika , bez jazdy, kontrolki nie zgasły mi.

 

Dziękuję za pomoc MarcinKrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.