Skocz do zawartości

318i Kontrolka klocków nie gaśnie po wymianie czujnika


netoperek2

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem. Zaświeciła mi się kontrolka zużycia klocków hamulcowych. Klocki wymieniłem wraz z czujnikiem(nowy zakupiony w sklepie) i teraz problem bo kontrolka nie gaśnie(kółko z liniami po bokach). Próbowałem nawet zewrzeć końcówki we wtyczce i nic nie daje(z tego co się orientuję czujnik powinien zamykać cały obwód po jego przetarciu - dlatego podobno jest jednorazowy). Czy ktoś wie co się mogło stać? Zwykły komputer diagnostyczny błędu nie pokazuje, ale po wymianie na nowy czujnik kontrolka powinna sama zgasnąć jak podczas wymiany czujnika w ABS.Czy się mylę?

Aha dodam że z tyłu mam bębny to czujnika drugiego jak w przypadku tarczobębnów nie ma.

 

______

Proszę się na przyszłość zapoznać z tym:

viewtopic.php?f=68&t=120678

bo inaczej będę takie wątki zamykał. Tym razem tytuł poprawiłem. mattiss

"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do auta naciśnij hamulec i trzymając go przekręć stacyjkę aby włączyć zapłon (nie odpalaj :nienie: ) przytrzymaj tak aż zgaśnie ok.10-15 sek. :cool2:
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki do moderatora. Na szybkiego temacik pisałem :duh:

 

Ale problem dalej aktualny.

-odpięcie aku nic nie dało(reset)

-kable nawet już uciąłem i na krótko zwierałem z czujnikiem i nic, nawet zworę próbowałem i nic

-komputer nic nie pokazuje

-reset jak kolega radził też nic nie daje

 

 

Ma ktoś jakieś propozycje??

"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do auta naciśnij hamulec i trzymając go przekręć stacyjkę aby włączyć zapłon (nie odpalaj :nienie: ) przytrzymaj tak aż zgaśnie ok.10-15 sek. :cool2:

 

Kolego skąd wziąłeś taki trik ?? jesteś pewny że działa w E36 ?? bo mam podobny problem co kolega netoperek2 a Twój sposób i u mnie nie działa :P

Pozdrawiam

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.