Skocz do zawartości

e46 330i Naprawa bezgotówkowa a zwrot starych częsci


zent

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja można ubezpieczyć tylko od kradzieży?

 

PZU ma taką opcję. MINI CACSO

Tak, tylko poczytaj sobie jakie warunki musisz spełniać. A jak już je spełnisz i samochód ukradną, to i tak powiedzą że nie zachowałeś należytej starannosci, a tak w ogóle to sobie sam ukradłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja można ubezpieczyć tylko od kradzieży?

 

PZU ma taką opcję. MINI CACSO

Tak, tylko poczytaj sobie jakie warunki musisz spełniać. A jak już je spełnisz i samochód ukradną, to i tak powiedzą że nie zachowałeś należytej starannosci, a tak w ogóle to sobie sam ukradłeś.

 

Owszem, poczytałem, i to z prawnikiem :)

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samochód o wartości 27000 zł w ogóle warto ubezpieczać, mówię o sobie? Żona mi mówi za kołnierzem, że jestem frajerem płacąc AC. :?

 

Zależy jaki rocznik, gdzie parkujesz, ile przejeżdżasz w roku i ile płacisz :)

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samochód o wartości 27000 zł w ogóle warto ubezpieczać, mówię o sobie? Żona mi mówi za kołnierzem, że jestem frajerem płacąc AC. :?

 

Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam ... jak podprowadzą auto lub je skasujesz czy będzie to dla Ciebie bardzo mocna strata finansowa ...

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zależy jaki rocznik, gdzie parkujesz, ile przejeżdżasz w roku i ile płacisz :)

 

 

Tak jak w podpisie, e46 330i touring m-pakiet, 2002r, roczny przebieg 7-8000 km, parkuje w garażu na własnej posesji. Płacę OC/AC 1980zł za rok w UNIQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta kwota nie jest jakoś wygórowana, ale na taki przebieg roczny nie płaciłbym. Kup sobie AC od kradzieży, zapłacisz jakieś 300 zł i śpisz spokojnie. Później podsumuj ile zaoszczędziłeś, nawet gdybyś miał jakąś niewielką stłuczkę ;). Jedynie będziesz się martwił jak rozwalisz auto konkretnie ze swojej winy. Ale to trzeba mieć pecha.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem . TU nie uznało uszkodzenia szyby czołowej, bo wg. nich nie koreluje z okolicznościami zdarzenia :mad2: Sprawca się przyznał do zniszczeń, świadek również. Co mogę teraz zrobić? Nie mam zamiaru płacić za szybę z własnej kieszeni :mad2: Rzecznik Praw Ubezpieczonych coś wskóra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób szybe za własne pieniądze, faktura czy rachunki i do prawnika. On pisze odpowiednie pismo o dokonanie zapłaty za nie uznaną szkodę, dodatkowo zaznacza, że TU będzie obciążone wszystkimi dodatkowymi kosztami / rzeczoznawca/ i sprawa jest kierowana do sądu. Zazwyczaj to wystarcza. Jeżeli z pozostałych elementów odszkodowania jesteś zadowolony, to niech robią w tym czasie samochód. Pozostałą kwotę załatwiasz jak wyżej napisałem. Ważne chyba w tej chwili, jest możliwosc jak najszybszego użytkowania samochodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest w ruchu cały czas, bo zniszczenia dotyczą porysowania, ale czas robi swoje i działa na moją niekorzyść. Czy powołanie niezależnego rzeczoznawcy przed robotą pomogło by sprawie jeszcze teraz przed kompleksową naprawą i zmusiło TU do zmiany decyzji?

 

A propos starych uszkodzonych reflektorów TU napisało taką adnotację: "z uwagi na charakter uszkodzeń, reflektory w dalszym ciągu przedstawiają wartość rynkową, a w myśl art. 824 par. 1 łaczna wartość odszkodowania nie może być wyższa od poniesionej szkody." To się kupy nie trzyma szczególnie ten paragraf :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałeś, niezależny rzeczoznawca i pismo od prawnika, że składasz sprawę do sądu. Pózniej rzuć im te papiery na biurko, oczywiscie za pokwitowaniem i czekaj co odpowiedzą. Na pewno otrzymasz odpowiedz z jakąś ugodą. I tak aż do zamierzonego skutku, i nie wdawaj się z nimi w potyczki słowne, wszystko na papierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU nie powinno interesować to, czy w ogóle Ty masz zamiar naprawić to auto.

Szkoda z OC, więc oni mają obowiązek zapłacić za wszystko co jest uszkodzone. Ty auta nie musisz naprawiać, a szkoda musi zostać pokryta poprzez wypłacenie odszkodowania lub ew. naprawę.

 

Co do szyby - powiedz, że w takim razie oddajesz sprawę do sądu i to czy uszkodzenie szyby ma związek ze szkodą sprawdzi biegły sądowy. Miałem podobnie, że też czegoś nie chcieli mi uznać, powiedziałem, że w takim razie oddaję sprawę do sądu bo mnie to nie interesuje co ktoś u nich sobie stwierdził na podstawie zdjęć, ja byłem na miejscu szkody, widziałem co się stało, sprawca również potwierdził. Tego samego dnia zadzwonili i poinformowali mnie, że uznali ten element do wymiany.

 

To co napisali o wartości lamp zabawne. Rozlewasz komuś kawę w barze, mówisz mu, że zapłacisz mu 5zł za połowę kawy (zamiennik), albo 10zł jak Ty wypijesz resztę tego co się nie wylało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałeś, niezależny rzeczoznawca i pismo od prawnika, że składasz sprawę do sądu. Pózniej rzuć im te papiery na biurko, oczywiscie za pokwitowaniem i czekaj co odpowiedzą. Na pewno otrzymasz odpowiedz z jakąś ugodą. I tak aż do zamierzonego skutku, i nie wdawaj się z nimi w potyczki słowne, wszystko na papierze.

 

Takim sprawami zajmuje się dowolny prawnik, czy jakiś specjalista od szkód komunikacyjnych przy sądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałeś, niezależny rzeczoznawca i pismo od prawnika, że składasz sprawę do sądu. Pózniej rzuć im te papiery na biurko, oczywiscie za pokwitowaniem i czekaj co odpowiedzą. Na pewno otrzymasz odpowiedz z jakąś ugodą. I tak aż do zamierzonego skutku, i nie wdawaj się z nimi w potyczki słowne, wszystko na papierze.

 

Takim sprawami zajmuje się dowolny prawnik, czy jakiś specjalista od szkód komunikacyjnych przy sądzie?

Wrzuć PZMOT i jak jest oddział gdzieś blisko to do nich jedz. Mają swoich rzeczoznawców, dwa razy korzystałem z ich usług. Zich zdaniem liczy się każde TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsens na tym etapie bawić się w sądy. Wystosować odpowiednie pismo, żeby wiedzieli że nie mają do czynienia z matołem.

 

Wysłać takie pismo do centrali, czy do oddziału w którym szkodę likwidują, w moim przypadku to Kraków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsens na tym etapie bawić się w sądy. Wystosować odpowiednie pismo, żeby wiedzieli że nie mają do czynienia z matołem.

 

Wysłać takie pismo do centrali, czy do oddziału w którym szkodę likwidują, w moim przypadku to Kraków?

 

Na początek do osoby która likwiduje Twoją szkodę. Napisz, że z informacji uzyskanych od Rzecznika Ubezpieczonych oraz firmy DAS wynika jasno, iż należy Ci się to i to oraz to co oni piszą jest nieprawdą, próbują wprowadzić Cię w błąd i oszukać nazywając rzeczy po imieniu.

Dodaj też, że w przypadku nie uznania szyby sprawę oddajesz do sądu i zapewne biegły sądowy ustali, że szyba została uszkodzona w tym zdarzeniu.

Dodaj jakieś linki ze strony RZU itp. Powołaj się na kilku artykułów itp. Pisemko do ogarnięcia samemu w godzinkę maks szukając różnych artykułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że sprawa ma dalszy ciąg, więc napiszę, bo mam jedną wątpliwość. W najbliższy poniedziałek mam odstawić samochód do warsztatu na naprawę. Miłą niespodzianką jest to, że będzie na mnie czekał samochód zastępczy. :mrgreen: Szyba w informacji z ASO nie została zakwalifikowana przez TU, ale resztę prac z kosztorysu zostało zatwierdzonych. Na tę wieść skontaktowałem się z likwidatorem o kopię pism w których TU zatwierdza kosztorys, a także potwierdza winę sprawcy, bo taki wymóg stawiał warsztat. I co? Takie pismo nie zostało wydane, bo trwa proces weryfikacji. Więc albo warsztat idzie na żywioł, albo TU kłamie lub jest w zmowie z warsztatem, choć to wydaje mi się mało prawdopodobne. Kiedy zapytałem o adres na który mam wysłać odwołanie w sprawie nie zatwierdzenia szyby do wymiany, likwidator oznajmił, że skoro nie ma oficjalnego pisma o odpowiedzialności TU, to nie ma się od czego odwoływać. :shock: Zatem jeśli nic nie jest jasne i pewne, to jak mogę spokojnie oddawać samochód do naprawy bezgotówkowej? Mam tego wyraźnie dosyć, żałuje ze nie oddałem całej sprawy regresem z AC. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś można wnioskować, że między warsztatem a likwidatorem, idą pod stołem jakieś pieniądze. Tak na 99% To są powiązania od lat praktykowane, wszyscy się domyślają ale nikt nic nie widzi. Nie trafisz za tym. Pewnie dzielą się jakimiś pieniędzmi, które się tobie należa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dzielą się jakimiś pieniędzmi, które się tobie należa.

 

Przy naprawie bezgotówkowej? Ta teza trochę się nie składa tym, że TU zakwestionowało szybę, więc jeśli taki urobek byłby w perspektywie warsztatu, to czemu ją wykluczyli? Reasumując, boję się, że po realizacji zamówienia nagle okaże się, że TU wycofało się z ustaleń, a ja będę musiał wyskoczyć 13000 zł na następny dzień od powiadomienia mnie przez warsztat. Więc albo są to powszechne metody w tym kraju, albo mam paranoję :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.