Skocz do zawartości

spalanie E61


seniormartinez

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem z Katowic do Poznania, do Częstochowy gierkówka, potem przez wioski na Łask i do A2 na Poznań. Chciałem zrobić taki test minimalnego spalania w trasie, ale na A2 już nie wytrzymałem jak mnie Tiry popychały :). No ale do A2 po jakichś na oko 300km było 6,3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio na odcinku 30 km zrobiłem test 110-120 km/h tylko po dwupasmówce i autostradzie i wyszło mi 5,6 litra. Przy normalnej jeździe (dość dynamicznej - rzadko mnie ktoś wyprzedza) spalanie oscyluje w okolicy 9 - 9,4 litra/ 100km Komputer pokazuje 0,4 litra mniej. Jeżdżę na ulepszonych paliwach typu verva czy ultimate.

 

W weekend jadę do trójmiasta zobaczymy ile spali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stopnia agresji prawej stopy :)

W moim BMW tempomat bardzo pomaga w zmniejszeniu zużycia paliwa a po zdjęciu nogi z gazu auto dość długo utrzymuje prędkość, choć spalanie ma 0/100. Jadąc w kilka aut na A4 utrzymywałem tempomatem prędkość ok 110 i spalanie było zachwycające. Trasa Wrocław-Jelenia Góra-Wrocław ze średnim spalaniem na poziomie 6.8/100. Jednak osobiście lubię dynamiczną jazdę więc średnie spalanie mam na poziomie 9,5/100. Jednak włączenie tempomatu powoduje spadek wskazania ekonomizera o jedną lub 2 działki (!) i często z tego korzystam, kiedy nie mogę wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta.

Jestem po drugim tankowaniu do pełna. 53,7 litra i przejechane 720,4km - średnie spalanie wychodzi ok. 7,5l. Komputer pokazuje 8,0l.

~ 500km trasa (Warszawa - Toruń, Toruń - Warszawa)

~ 220km miasto (Toruń 70%/Warszawa 30%)

 

Auto to 530d E61 173kW (235KM) w manualu.

 

Z wyniku jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W 2.0d raczej nie bo ja w 530d w ciasnej Łodzi się spokojnie w 10 litrach mieściłem. Ostatnio trochę jeździłem po mieście S-Maxem 2.0 diesel i spokojnie poniżej 9 litrów wychodziło a to ciężkie auto jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-to w takim razie u mnie jest coś nie tak-powiedzcie ile kilometrów robicie na pełnym baku??? ja robię 560-600 w zalezności kiedy pojadę zatankować. U mnie był "walnięty" jeden wtrysk (lipa przy 190tys przebiegu-słabo jeśli chodzi o BMW moim zdaniem), termostat egr oraz 2 świece.-to jak narazie. Mi również kompjuter :) pokazuje 9.5-9.7, ale nie wierzyłem po ilości przejechanych kilosów i dlatego zmierzyłem po baku-dwa razy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

No więc właśnie o to mi chodzi czy same miasto czy z trasą-moje auto użytkuje głównie żona (krótkie odcinki) dlatego mam pytanie czy mogliby wypowiedzieć się koledzy którzy w 100% użytkują po mieście? Bo wychodzi na to, że u mnie jest grubo nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie podobnie. Jeśli 2 litrowy diesel pali więcej niż 8 w mieście to coś jest nie tak :)

 

Nie przesadzaj. To zależy ile ten diesel waży, czy ma automatyczną skrzynię, jakie jest to miasto (w niektórych możesz przejechać pół miasta bez zatrzymania a w innych masz światła co 300m), czy robi tylko krótkie odcinki na zimnym motorze i jak ciężką ktoś ma nogę. Ja w mieście bez problemu robię właśnie 2-litrowym dieslem spalanie rzędu 10,6L/100km. Właśnie dlatego, że często są to krótkie odcinki, jest automatyczna skrzynia, auto waży 1750kg, klima jest cały rok ustawiona na "auto" i jej nie oszczędzam, nie jeżdżę jak taksówkarz (obroty do 2000, jazda na luzie itd.) itp. A jak już motor się rozgrzeje to mam ciężką nogę :) I uwierz mi, że wszystkie podzespoły są sprawne. Bajki mówiące o tym, że diesel nie spali więcej niż 5L/100km niezależnie od stylu jazdy skończyły się jakieś 15 lat temu, choć niektórzy do dzisiaj żyją w sferze fantazji i wg nich ich samochód pali tak mało, że aż produkuje paliwo. Niestety, tak jest tylko w rozmowie z sąsiadem ;) Chyba, że ktoś ma samochód typu Lupo albo Smart i silnik od kosiarki. Ale tutaj raczej mówimy o stosunkowo dużych limuzynach z motorami przynajmniej 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega mówi. Są miasta i miasta, drogi i drogi.Poza tym spokojnie można w tym samym terenie, tym samym samochodem, zmieniając tylko styl jazdy osiągnąć spalanie np 2-3 litry większe albo 2-3 litry mniejsze. Ja mam do pracy 10 km i zazwyczaj palę na tej trasie średnio 11/100, jak "włączę" ekodriving to 9,5-10, a jak rozpędzam całe stado 218KM po rozgrzaniu to 13.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do pracy 10 km i zazwyczaj palę na tej trasie średnio 11/100

To skoro ci 3.0d pali tyle na krótkich odcinkach w mieście to ile ma spalać 2.0d? Dogrzany, w przeciętnym ruchu (nie stanie w korku przez godzinę)? Jeśli więcej niż 8, no 9L to tak jak napisałem - coś jest nie tak (z silnikiem lub kierowcą)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mały update:

530xD E61, 80% zakorkowane miasto (Wrocław) - krótkie odcinki - ok 10km, styl jazdy mocno dynamiczny (w trasie do 230 kph, w terenie zabudowanym 50-60kph a za tablicą z końcem terenu zabudowanego znów ogień)

na dystansie 4000 km średnie spalanie 11,9

 

Niby dużo, jednak lubię czuć przyspieszenie i pedału gazu nie oszczędzam. Liczyłem się z takim spalaniem i jestem raczej zadowolony - szczególnie, że w okresie zimowym silnik większość czasu pracuje niedogrzany. 328 iX spalała mi przy takim stylu jazdy ok 17/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

530xD E61, 80% zakorkowane miasto (Wrocław) - krótkie odcinki - ok 10km, styl jazdy mocno dynamiczny (w trasie do 230 kph, w terenie zabudowanym 50-60kph a za tablicą z końcem terenu zabudowanego znów ogień)

na dystansie 4000 km średnie spalanie 11,9

 

Niby dużo, jednak lubię czuć przyspieszenie i pedału gazu nie oszczędzam. Liczyłem się z takim spalaniem i jestem raczej zadowolony - szczególnie, że w okresie zimowym silnik większość czasu pracuje niedogrzany. 328 iX spalała mi przy takim stylu jazdy ok 17/100.

 

Jak dla mnie to mega mało jak na X i takie warunki, bo ja jestem raczej w pobliżu twojej 328, a nie szaleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.