Skocz do zawartości

F30 Nowe bmw serii 3


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

A może na 98 by mniej palił lub lepiej jechał??? Chodź może nie me to wielkiego znaczenia, różnica pewnie niewielka...ale robili gdzieś test paliwa na panddzie 1.1 i miedzy tymi paliwami wyszła różnica spalania na poziomie 0,2 litra na korzyść 98....a to tylko panda 1.1....

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zrekompensuje to różnicy w cenie. Zaś co do "lepszej" jazdy - szczerze mówiąc nic takiego nie zauważyłem po zatankowaniu 98. Może w jakichś ekstremalnych warunkach róznica byłaby widoczna.
Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

w osiągach to napewno nie bedzie zawuważalnej różnicy, bo w tej pandzieto raptem 0,5KM przybyło.... wiec nawet jak u Was pryzbędzie 2KM to na pewno siętego nie odczuje...

Odnośnie kosztów to pewnie i tak będzie jak mówisz.

Druga sprawa żę to nasze paliwo to niby ma mieć 98 a czesto ledwo przekracza te 95...ale to już inna historia... :D

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz zatankowałem prawie 60l Shell V-Power i faktem jest, że przejechałem na pełnym zbiorniku więcej kilometrów niż na zwykłej 95, ale to też nie jest do końca odpowiedź na to, czy 98 jest lepsza, bo mogły być np inne warunki jazdy. Poza tym, że zapłaciłem o chyba 0.3zł/l więcej to innych różnic nie stwierdziłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko o możliwość zablokowania wyłączania się DVD podczas jazdy. Ktoś to robi? Czytałem na zachodnich forach, że sobie sami robią kabel i odblokowują, ale wolałbym nie grzebać tam sam.

 

Na DVD leciałyby koncerty, czyli coś, co nie rozprasza kierowcy a pasażerka chętnie by sobie oglądała podczas jazdy. To wyłącznie jest wkurzające.

 

Znalazłem coś takiego - płyta odkodowująca spotkaliście się z taką?

 

http://www.youtube.com/watch?v=t_sapeCl6JY&feature=relmfu

 

 

ok, sam znalazłem http://www.bimmerretrofit.pl/kodowanie/

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

napis POWER jest taśmą izolacyjną zaklejony :D

nie widać czy to bedzie V6 czy R6....

Oznaczenie silnika chyba będzie tradycyjnie S......ale czas pokaże...

Pokazały się info o nowym Vanie, chybrydzie z przednim napędem i 3 garami pod maska od BMW wiec i w silnikach serii M też bedzie rewolucja

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie śledze aż tak pilnie wątku M3....ale dobrze że zostali przy R6...

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótkie pytanie - nie chcę postować nowego wątku - czy światło xenonów przednich (lampy adaptacyjne) jest symetryczne, czy też lewe powinno być opuszczone odrobinę?

 

Ostatnio zauważyłem w garażu, że mam delikatnie opuszczony lewy xenon na światłach mijania. Z drugiej strony w instrukcji znalazłem zapis o przestawianiu świateł jeśli wjeżdza się np. do UK lub innego lewostronnego kraju. Ma ktoś pewne info/jak to jest u Was?

 

Dodam, że niesymetryczność światła widać stojąc >5m od ściany w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e91 również tak jest w trybie auto, jednak gdy przełączam na światła mijania ręcznie to lampy świecą prosto... Jeśli masz wątpliwości to podjedź na stację diagnostyczną.

 

P.S. Ustawiaj je w pozycji włączonych świateł mijania.

 

Niezły pomysł, że też sam na to nie wpadłem :mad2:

 

Re PS - masz na myśli zawsze, czy tylko na potrzeby testu? Jeśli to pierwsze, to dlaczego?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mimo wysokiej precyzji spasowania silnika, wydaje mi się zeby te pierwsze 1tyś km nie dawać od razu w palnik, tylko tak na 50-60 procent możliwości.

Ogólnie już nei spotyka się czegoś takiego jak docieranie, ale 1 tyś niepałowania nikomu nie zaszkodziło jeszcze.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.