Skocz do zawartości

F30 Nowe bmw serii 3


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

Hahaha 328i F30 nie jedzie "wcale" ?? Nie bo po co...tylko wciska w fotel a jak przy 60 da się kick downa to ma się wrażenie odrzutu do przodu...

 

Nie wiem jak jezdzi A4 211 PS, ale wiem jak jezdzi Volvo T60 304 PS - 440 NM - 328i chodzi lepiej...I wiem jak jezdzi A6 3,0 TFSI 300 PS - jezdzi troche lepiej niż 328 F30...

 

Aha teraz widze, ze speed ma 2 posty i rejestracje wczoraj = wszystko jasne :duh:

 

A4 przy F30 to bardzo ubogi krewny.

 

 

A4 211 ps jezdzi lepiej od 328i :o ....chyba z modami na 300 ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego Speed111 to jest forum BMW, więc nie jesteśmy obiektywni i wszyscy stoimy w rządku za BMW 328i, więc na marne Twoje przekonywania, zwłaszcza, że masz 2 posty. Audi to na pewno fajny samochód, ale nie lepszy od BMW. Do TFSI przekonuj na forum Audi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Audi A5 2.0TFSI 211KM i jeździłem BMW 328i i różnice w osiągach i prowadzeniu są kolosalne... ale na korzyść BMW!

Inaczej przecież bym nie zamówił BMW, które jest droższe a dealerzy oferują marne rabaty (w Audi na wejściu zaproponowali 9% rabat na A5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, po miesiącu używania 328i jestem gotowy zostawić ten samochód na kolejne 3-5 lat. Czekałem z tą opinią, aż totalnie opadną emocje, aż ucieszę się tym samochodem... Czekałem też, do momentu kiedy znajdę jakąś wadę która spowoduje niezadowolenie. Niestety nie ma ten samochód takiej - poza, co mnie w każdym samochodzie niezmiernie irytuje, stukanie czegokolwiek, gdziekolwiek. (ale to nie powód do tego, żeby obniżyć ocene samochodu). W mojej 328i w tylnych lewych drzwiach niestety coś stuka (bardzo delikatnie i cicho, i tylko na dziurach to slychac), ale mam fiołka na tym punkcie i to jak na chwilę obecną jedyny minus tego auta. Napewno coś z tym zrobię :)

 

Poza tym, auto jest rewelacyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Audi A5 2.0TFSI 211KM i jeździłem BMW 328i i różnice w osiągach i prowadzeniu są kolosalne... ale na korzyść BMW!

Inaczej przecież bym nie zamówił BMW, które jest droższe a dealerzy oferują marne rabaty (w Audi na wejściu zaproponowali 9% rabat na A5).

 

Byłem w zeszłym tygodniu w Magro w Sosnowcu to na A4 dali mi tylko 3% twierdząc że więcej nie mogą. W przyszłym tygodniu podjadę do Sikory czy Bawarii oblukać F30 i zapoznać się z ich systemem rabatowym. Gdy dadzą 8% ( wiem że obecnie dawają 2% ) jak to bywało rok temu to zamawiam 328i, jak nie dadzą tyle to poczekam trochę czasu, może coś się zmieni, lub kupie używkę na jesień, bo do tego czasu jestem umówiony z sąsiadem na sprzedaż obecnej 325i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOD: proszę przeczytać regulamin. Część o cytowaniu wiadomości.

 

Z tego co się orientuję to ostatnio przy nowych modelach dealerzy BMW upierają się przy max 2% rabatu, no chyba, że dostaniesz flotowy, wtedy 8%. Jedyna dodatkowa promocja to tańszy leasing, ale to też tylko do końca marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj przejechałem się nową F30 i... jestem absolutnie zakochany. Fenomenalne zawieszenie, świetny silnik, super skrzynia. A byłem sceptyczny do tej marki i to baaaardzo.

 

Wrażenia tutaj http://jazda-probna.blogspot.com/2012/03/2012-bmw-328i-20-245-km.html

 

PS. Jako, że jestem tu nowy mam nadzieję, że się tym linkiem nie narażę - jeżeli jednak to podlega pod reklamę (choć w sumie czego?) to skasujcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy dla 0,5 sekundy warto płacić 60 tys wiecej mi sie wydaje ze nie a i koszty naprawy pozniej takiego auta dla czystego szpanu tak tak samo jak np BMW 5 czy audi a6 na moje nie ma to sensu zadnego BMW tym samochodem namieszalo ja cholera za 230 koła mamy zaj. Doposazony samochód ja wchodZe po co mam za audi a6 bi turbo diesel płacić ze 120 koła wiecej dołoże 40 tys i kupie żonie drugi . Z drugiej strony Bmw tym samochodem strzelilo sobie w łeb a silnik wymiata pOzdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też nie można podchodzić - jak ktoś chce i mu się podoba to niech kupuje. Nie zmienia to jednak faktu, że ja po przejażdżce 328i stwierdziłem, że gwarantuje ona poziom satysfakcji absolutnie mi wystarczający. Czy 335 gwarantuje więcej doznań? Pewnie tak, czy brakowałoby mi tych dodatkowych koni? Zupełnie nie. A jeżeli 328i wywołuje uśmiech na twarzy, nie widzę uzasadnienia do płacenia choćby złotówki więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwszy filmik z pełnym zakresem przyspieszania F30 335i...

Auto startuje na początku 5. sekundy.

Licznikowe 210 km/h , więc realne 200 km/h w 26. sekundzie.

 

Ładnie!!! Ale czy ja dobrze widzę, żę na wyświetlaczy jest pokazaneśredniu zużycie paliwa na poziomie 19litrów??? Ładnie ktoś musi gnieść...

No i tylko patrzeć jak na rynbku pojawią się progrmay podwyższające moc to 420-450km i bedzie takie 335i objeżdzać M3 e90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy filmik z pełnym zakresem przyspieszania F30 335i...

Auto startuje na początku 5. sekundy.

Licznikowe 210 km/h , więc realne 200 km/h w 26. sekundzie.

 

Słabiutko, widać przyrost masy i wielkości sedana...

szkoda że nie jest to silniki z np: serii 7 gdzie ma 320 koni. Przydał by mu się taki mały zastrzyk.... może po lifcie...? może coupe...? hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj naprawdę wybrałem się do salonu i przyglądnąłem sie dokładnie temu 328. Niestety w środku dla mnie osobiście bardzo słaba jakość materiałów, siedzenia (nie były skórzane) takie sobie. Biorąc pod uwage moje obecne E36 i przeszłe E46 jest gorzej w srodku niz było - moze wiecej miejsca i nowocześniej ale ..... Plastik goni plastik - może jaby było w tym modelu aluminium czy drewno ?. Więcej miejsca, auto urosło, ale wrazenia takie sobie. Starsze modele miały "dusze" tutaj czegoś brak. Może jak pojeżdże w tygodniu nim to mnie bardziej przekona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ta 3 jest inna bardziej nowoczesna a materiały na miare tego samochodu ja np nie wyobrażam sobie jak ta 3 mogła by mieć materiały i design starej 3 który na moje był ciężki i ponury ale to moje prywatne zdanie miedzy innymi za to nie kupiłem starej 3 a audi a 4 , jedynie fotele sportowe w tej nowej 3 są jakieś takie małe w porównaniu do mojej a 4 ale reszta jak najbardziej ok a. I koniecznie skóra nie te materiałowe fotele bo to jest porażka pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karisku , no proszę Cie gorzej niż w E36/E46 ? :shock:

 

F30 ma bardzo dobre materiały , w zasadzie wszystko jest wykończone miękkimi tworzywami dobrej jakości...Jest troszke gorzej niż w F10, która uchodzi za wzór w klasie wyższej średniej (czyli wśród aut juz luksusowych i reprezentacyjnych).

 

 

Generalnie auto deklasuje pod każdym względem E90...o E36/E46 już nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde siedziałem w tym F30 kilka minut, potem wsiadłem do swojego wysłużonego już E36 i poczułem, że siedzę z powrotem w dopasowanym samochodzie. W F30 wszystko jest "daleko" , trzeba sie wychylać by gdzieś tam sięgnąć. W e36 czuje się tak jak w kokpicie samolotu, wszystko jest koło mnie i nie ma zbędnego przestrzeni, której ja akurat nie potrzebuje, jest ciasnawo ale tak to miało być. A teraz F30 jest jak seria 5 dawniej. Wiem, że te auta kupuje sie obecnie na kilka lat do końca lizingu, itp. a potem niech sie z nimi dzieje co chce. Ot bagażnik choćby lekko trącę u mnie i mechanizm sam go zamyka w tym F30 trzeba pchać (moze akurat w tym egzemplarzu tak było). Przy tych plastikach obstaje, że są marne !!!. Każdy ma swoje doświadczenie z BMW niektórzy zaczęli od e90 inny dużo wcześniej, i dla mnie osobiście mimo kilku nowinek auto jest takie sobie.

Dobra ale już chyba nie ma co porównywać, tylko oceniać to co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki są bardzo dobre. W autach do 200-300 tys zł w zasadzie nie znajdziesz lepszych materiałów !!

 

Jak chcesz mieć całe wnętrze w wysokogatunkowej skórze, karbonie, tytanie, ręcznie szlifowanym i polerowanym drewnie to musisz kupić Maserati, Ferrari FF, Bentleya albo chociaż nową S-klase czy BMW 6....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.