Skocz do zawartości

F30 Nowe bmw serii 3


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

I ja również odbieram w tym tygodniu swoją nową f30stke..

Wybrałem 320d.. powiem szczeże, że jeździłem testowo i 320d i 328i i .... nie odczułem na tyle wyraźnej różnicy by zdecydować się na więcej palącą benzynę.

Nie powiem w gónych zakresach obrotów (od 4,5-5 k) benzyna robi super robote, ale na co dzień raczej nie używam tych zakresów.

Spalanie jednak w jeździe codziennej w dieslu myślę, że bedzie niższe o ok. 2-3 litry.

A w codziennym zakresie obrotów, czyli 2-3,5k moment diesla daje podobną frajdę co benzyna.

A kolorek Mineral Grey jest faktycznie śliczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

.... powiem szczeże, że jeździłem testowo i 320d i 328i i .... nie odczułem na tyle wyraźnej różnicy by zdecydować się na więcej palącą benzynę.

......

 

Usul, sorry.... między 320d i 328i jest przepaść..... Ponad półtorej sekundy w statystycznym przyspieszeniu do setki, a elastyczność w ogóle nie porównywalna....

Pomijam fakt, że 328i ma lżejszy przód i prowadzi się tak mniej więcej 27 razy lepiej w slalomie niż 320d. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

320d a 328i to przepaść.

 

Ale X1 25d z automatem i napędem na 4x4 ma 6,8 do setki.

Dlatego myslę, że lżejsze 325d w wersji z napędem na tył będzie miał w granicach 6,6-6,8.

A wtedy to nawet niezla alternatywa dla 328i.

Bo 330d dostepne w nadwoziu kombi masakruje 328i. 330d ma 5,6.

Tylko kosmiczna akcyza robi zakup 330d bezsensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 328i mozna kupowac w ciemno to zloty srodek silnik i buda serii 3 :cool2:

Hej

Sprzedajesz A4 allroad? Coś nie tak :))

Też mam takiego w S-tronicu i jest super. Niestety zona go bardzo polubiła i trzeba nabyć jakieś inne. Po jazdach zdecydowałem sie na 328i tylko że w x-drive. Niestety muszę czekać jeszcze 4 miesiące. Ale szybko minie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie 328i mozna kupowac w ciemno to zloty srodek silnik i buda serii 3 :cool2:

Hej

Sprzedajesz A4 allroad? Coś nie tak :))

Też mam takiego w S-tronicu i jest super. Niestety zona go bardzo polubiła i trzeba nabyć jakieś inne. Po jazdach zdecydowałem sie na 328i tylko że w x-drive. Niestety muszę czekać jeszcze 4 miesiące. Ale szybko minie

 

 

No juz sprzedany - dlaczego:)? poniewaz lubie marke BMW kiedys mialem 530d ma to cos w sobie a do tego nowa 3 jest super - przy kupnie nowego auta zona powiedziala po co mam zmienic auto jesli jest to samo a wiec kupilem serii 5 :)

 

W Audi mialem brak automatu oraz wielkosc bagaznika jest taka sobie a to kombi!!!!.

Smutek tylko pozostal brak Quattro.

 

daj znac jaks spisuje sie x-drive w 328xi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 328i mozna kupowac w ciemno to zloty srodek silnik i buda serii 3 :cool2:

Hej

Sprzedajesz A4 allroad? Coś nie tak :))

Też mam takiego w S-tronicu i jest super. Niestety zona go bardzo polubiła i trzeba nabyć jakieś inne. Po jazdach zdecydowałem sie na 328i tylko że w x-drive. Niestety muszę czekać jeszcze 4 miesiące. Ale szybko minie

 

 

No juz sprzedany - dlaczego:)? poniewaz lubie marke BMW kiedys mialem 530d ma to cos w sobie a do tego nowa 3 jest super - przy kupnie nowego auta zona powiedziala po co mam zmienic auto jesli jest to samo a wiec kupilem serii 5 :)

 

W Audi mialem brak automatu oraz wielkosc bagaznika jest taka sobie a to kombi!!!!.

Smutek tylko pozostal brak Quattro.

 

daj znac jaks spisuje sie x-drive w 328xi ?

Auto zamówione ale do odbioru dopiero koniec X/początek XI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja również odbieram w tym tygodniu swoją nową f30stke..

Wybrałem 320d.. powiem szczeże, że jeździłem testowo i 320d i 328i i .... nie odczułem na tyle wyraźnej różnicy by zdecydować się na więcej palącą benzynę.

Nie powiem w gónych zakresach obrotów (od 4,5-5 k) benzyna robi super robote, ale na co dzień raczej nie używam tych zakresów.

Spalanie jednak w jeździe codziennej w dieslu myślę, że bedzie niższe o ok. 2-3 litry.

A w codziennym zakresie obrotów, czyli 2-3,5k moment diesla daje podobną frajdę co benzyna.

A kolorek Mineral Grey jest faktycznie śliczny :)

 

I jak Usul odebrałeś swoje auto, napisz jak wrażenia i jak jeździ , jestem bardzo zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320d, 328i i 335i to wszystko są swietne auta...ale kazde ma zdecydowanie inny charakter...

 

320d to samochod , ktory jest bardzo oszczedny a moze być ultra oszczędny..przy tym zapewnia poziom osiągow wiecej niz dobry dla pewnie z 90 % kierowcow...

 

328i w zasadzie dzieki plaskiemu przebiegowi krzywej momentu i genialnemu automatowi zapewnia wspaniale wrazenia z jazdy...wrazenia osiagow jak z aut o 40-50 koni mocniejszych...

Ofc fizyke mozna troche oszukać do 100-140 km/h....6,2 s do 100 to wynik juz swietny i co wazne mozliwy do uzyskania praktycznie zawsze i wszedzie o ile jest sucho...czas do 200 wynoszący okolo 25s jest juz jednak o 2 klasy gorszy od 335i (19,5s usredniajac kilka testow)...choć niedostatki mocy powyzej 180 mogą odczuć tylko prawdziwi zapaleńcy bardzo mocnych aut np 335i...

 

328i ma w zasadzie tylko jedna duża wadę...w ogole nie brzmi , no i ma tylko 4 gary...

 

 

335i natomiast to prawdziwy potwor.... 12s od 0 do 160 to wynik niewiele gorszy od 911 997...jednak swoje musi spalić i kosztuje juz w podstawie krocie - 208 tys vs 150 tys 328i to jednak przepaść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj w Inchcape dostałem 328 na jazdę próbną i jestem pod dużym wrażeniem silnika oraz skrzyni, na nowo zdefiniowałem pojęcie czas reakcji. W trybie sport silnik przy każdym dotknięciu gazu wyrywa do przodu. Testowałem również go przy wyższych prędkościach od 100km/h do 160km/h nie puchnie i naprawdę daje radę! Według mnie w tej klasie pojemnościowej i cenowej nie ma w tej chwili dla 328i konkurencji. pozdr.

 

 

P.s. na koniec sprzedawca skonfigurował mi moją 328... koszt 237000zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest niesamowity. Sa juz moduly na prawie 300KM, wiec przy dosc niskich kosztach uzytkowania 7-8 trasa, 11-12 miasto bedzie mozna dysponowac autem, ktore zbliza sie do poziomu 5 sekund do 100, a to juz zaczny wynik w ramach budzetu ~200k PLN za nowy samochod
Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK - mają... czerwoną w automacie - zwykła skrzynia, zwykłe zawieszenie... nie do końca byłem przekonany do zawieszenia - sposobu w jaki odbiera niekiedy pewne nierówności ( mogę mieć skrzywienie po "pontonie" którym aktualnie jeżdżę.) Podobno w wersji z adaptacyjnym jest o wiele lepiej, co do zwinności auta nie mam żadnych zastrzeżeń. Frajda z jazdy murowana, ciężko jest po jeździe wyjść z salonu nie kupując tego auta ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś dobre sprawdzone ustawienia Equalizera do HK? Wiem, że to wszystko indywidualne upodobania, ale może coś wyjściowego ktoś ma? Na zagranicznych forach jest trochę tego ale kiepsko to gra. Co ważne, słucham np Linkin Park i pod ten rodzaj muzy chce dobrze ustawić equalizer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.