Skocz do zawartości

F30 Nowe bmw serii 3


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

Wklejam linka tylko i wyłącznie w ramach dyskusji i tego co chciałbym tutaj podkreślić najpierw zdjęcia :

 

http://img546.imageshack.us/img546/8343/nowebmwnowebmwserii5481.jpg

 

http://img444.imageshack.us/img444/5456/nowebmwseriiwieksze5481.jpg

 

http://img26.imageshack.us/img26/5456/nowebmwseriiwieksze5481.jpg

 

Niestety przyszedł czas i na bmw, dlaczego takie stwierdzenie ? " W ofercie znajdzie się tylko jeden benzynowy silnik o sześciu cylindrach, pozostałe cztery to konstrukcje czterocylindrowe. Wszystkie motory benzynowe wyposażono w doładowanie (system TwinPower Turbo), bezpośredni wtrysk paliwa oraz system zmiennych faz rozrządu Valvetronic"

 

Bmw rezygnuje pomału z tego czego słynie i myślę że straci wiele klijentów którzy skusili się na tę markę własnie ze względu na charakterystyczny "klank silnika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

myślę, że raczej na pewno dojdą do tego jeszcze:

* 2 diesle R6 (330d N57 258KM i 335d N57 313KM)

* wolnossący benzynowy 3.0 R6 200kW (272KM) - BMW ciągle ma go w ofercie i na dodatek wpakowało do nowej F10, więc nie widzę powodu dla którego miałoby go nie być w F30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ceną teraz to już naprawdę bardzo majętni ludzie będą mieli możliwosc jeżdzenia R6 jedyna wersja to 335i więc teraz przenieśmy się w przyszłość, jak auto spadnie już z ceny kogo będzie stać na 3.5 l benzyne domyślam się że 98 :D jednostki.. Teraz jak ktoś chce to kupi 320i i już może się cieszyć, w przyszłości już tak nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moim zdaniem, BMW z silnikami schodzi na psy. I mimo że mniej pala, lepiej jeźdza, ale te silniki tracą charakter, szczególnie jesli mowa o M-kach. Kiedyś było to silnikie, które wiedziały do czego są stworzone. A teraz układy biturbo i inne cuda. Masakra stara m5, e34 miała pazur, nie byle kto mógl korzystać z jej osiągów, było trzeba umiec jeździć. A teraz te silnika jakieś takie mocarne niby ale bez jaj, taki kulturysta, mieśni dużo a...nie powala.

Stylistyka to jest inny temat, kwestai gutsu no ale napewno bedą sie zmieniac gdyż ciezko produkowac E39 przez 15 lat. Mi sie tam podoba, mimo ze trochę leci KIA/Hyundai.

Mam tylko cichą nadzije że nie wrocą do korzeni i nie zrobią 4cylindrowej Emki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic przynajmniej mechanicy będą mieć co robić bo nie oszukujmy się w ostatnich latach bmw nie miało silnika bezawaryjnego.. i to w dobie gdzie nie było aż tak dużego parcia na pseudo ekologie.. Pierwsze z brzegu M43 panewki, grzechotanie, N42 rozrząd w dieslach klapki, no sorki ale takie kleksy w takiej klasie to nie porozumienie. To co się będzie działo w tych twin sport turbo czyli podwójnie doładowane plus bezpośredni wtrysk paliwa vw sie kłania z fsi poczytajcie opinie palą dużo, szybko gromadzi się nagar delikatne na paliwo, problem z zagazowaniem.. Ja np gdy rozglądałem się przy kupnie za autem skłoniłem się z vw na bmw miedzy innymi temu że nie mają fajnych silników benzynowych fsi jak wyżej tsi drogie i wadliwe no i żeby żaden kazio nie pchał rąk do silnika, motor na łańcuszku jeszcze zrobiony przez bmw musi być nie do zajechania, odpukać jeszcze nie stanął ale idealny na pewno nie jest chodź go szanuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech marudzicie jak stare baby. Ciekawe ilu z Was używa jeszcze kaset VHS albo jeździ rowerami Wigry3?

Mi się te nowe silniki turbo bardzo podobają ...a stylistyka. No cóz być może kwestia przyzwyczajenia. E90 nie kupię nigdy a za to seria 1 jest dla mnie idealem. Niestety ta nowa trójka ma to coś z e90 czego nie mogę strawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ech marudzicie jak stare baby. Ciekawe ilu z Was używa jeszcze kaset VHS albo jeździ rowerami Wigry3?

Mi się te nowe silniki turbo bardzo podobają ...quote]

Ciekawe, czy jak BMW wprowadzi 3cylindorwe silniki czy Tobie też sie podobać, ze brzmią jak....tico.

Nie można im odmuwic osiagów, bo jadą i to dobrze, palą mniej niż te stare ale.... no właśnie. te ale. Jest to marka prestiżowa, dla wymagajcych klientów, którzy mają pieniądzie. Nie wienikam co i jak dalej, moje postrzeżenia są takie. Polityka jest taka jak to widzą ludzie którzy tam są od tego by fima przynosiła milionowe zyski, co dla nas przecietnych zjadaczy chleba jest czystą obstrakcja. Druga strrona to ekolodzy ktorzy się czepiają tam gdzie nie mają. Bo niby w czym 330i z roku 2001 jest mniej ekologincza od PRIUSA??? Bo wiecej pali??? A nie patrzą na to że produkcja i utylizacja baterii z Priusa jest o niebo bardziej trująca i niebezpieczna niż 330i z 2001 któr przejedzie milion kilometrów.....no ale do dyskuja na milion stron, za i przeciw.....

VHS, jak bym miał magnetowid to bym obejrzal, bo mam w domu kilkanaście filmów na VHS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^ no niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że M3 będzie miało silnik V6 o pojemności 3,3 litra z twin turbo. Przewidywana moc 440 KM.

 

A nowa seria 3 na tych zdjęciach wygląda dla mnie zupełnie... zwyczajnie. :| Przed premierą miałem cichą nadzieję, że podejdą do tematu trochę bardziej retro i dadzą więcej "rekina" z przodu. Ciekawe jak będzie wyglądać coupe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale E90 bardziej pozytywne komentarze o F30 ;)

 

Tak bo dzial E90 musial juz E90 zaakceptowac bez czujnika temperatury i lampami od lanosa:P Wiec F30 im sie spodoba.

 

A tak do rzeczy to mi sie podoba. Wojny nie chce zaczynac ale 320d bedzie mialo 184ps tyle co kiedys 330d wiec jakos to bedzie chodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dokładnie ;)

Mnie osobiście, ze zdjęć i relacji też się widzi. Dużo bardziej niż E90 na tym etapie. Oczywiście nie w całości, ale bardziej na plus jest niż E90, gdy wchodziła.

 

A silniki... dlaczego ma nie być 3.0 NA tylko uturbione 335i? Szkoda trochę by było...

Ciekawe jakie wrażenia będzie dawać 328i, bo na papierze jest lepiej niż dobrze, ale to papier... no i wrażenia słuchowe też będą istotne... ;)

A 316d? jak tanie "powinno być" w eksploatacji? i czy nie będzie irytować rozpędzaniem się? ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30 > E90. :)

 

Szkoda tylko, że jest tak dużo podobieństw do F10, nowa 3er mogłaby się bardziej różnić od nowej 5-tki. Tak czy siak, podoba mi się. Jeśli o silniki chodzi, to pewnie ostatecznie i tak jeszcze parę jednostek dojdzie, więc nie ma co rozpaczać z powodu braku 6 garów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Szkoda tylko, że jest tak dużo podobieństw do F10

Tak, też wolałem, jak serie bardziej się od siebie różniły, ale cóż... wnętrze za to bardziej podobne do F20 ;)

 

i tak jeszcze parę jednostek dojdzie, więc nie ma co rozpaczać z powodu braku 6 garów. :D

No właśnie jest nad czym rozpaczać... bo ich nie będzie poniżej 3.0 i to chyba tylko w 335i... przynajmniej w tej chwili nie jest nawet zapowiadane 330i...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, a mnie rozwalil maxymalnie! Ja jestem za bardzo wkrecony w projektowanie i konstrukcje nadwozi samochodowych aby ten model przeszedl niezauwazonym. Uwielbiam styl pracy i zalozenia jakimi kieruje sie ekipa Van Hooydonk'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.