Skocz do zawartości

e65 skrzynia biegow


sephroit

Rekomendowane odpowiedzi

Oleju z góry nie sprawdzisz. :nienie:

Jak masz jakies problemy ze skrzynią to zrób dokładnie co napiszę z zegarkiem w ręku

- włożyć kluczyk nie naciskając hamulca

- nacisnij guzik START załączając zapłon (bez odpalenia silnika z hamulcem!)

- pedał gazu nacisnąć do pełna, razem z kickdown (musi być całkowicie wciśnięty) i tak trzymamy 25 sek.

- po 25 sek. puszczamy pedał gazu, odpalamy silnik i ruszamy.

Gwarantuję banana na Twojej twarzy.

W Dieslu nie wiem czy działa ale w Pb na 100%

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zbichu z reguły banan jest do góry ale bywa tez tak jak Ty mówisz. Jest to w takim przypadku kwestia przejechania się ,najlepiej po autostradzie.

Zastanawiałem sie czy to faktycznie jest kasowanie pamięci sterownika ASB czy jest to synchronizacja położenia przepustnicy względem sterownika ASB ?

Tak czy inaczej trik ten używają również w serwisie BMW.

Zbichu jak często korzystasz z tego triku ?

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to może ze 3 razy. Zawsze chodziło o problem z tak zwanym "rolling shift 2-1". W żadnym z przypadków resetowanie ustawień adaptacyjnych nie pomogło. Przy ZF6hp26 przeszło po aktualizacji softu, a w przypadku 6hp32 wystarczyło kodowanie.
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi skrzynia też szarpała na D z 2 na 1 bieg.. o dziwo nie szarpała w trybie S.

Kolega wgrał mi z netu najnowszy soft, w dodatku w ukrytym menu miałem maksymalną temperaturę silnika 60 stopni c. Wymieniłem czujnik pod kolektorem i bez potrzeby oba termostaty (730d) i do dziś jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to może ze 3 razy. Zawsze chodziło o problem z tak zwanym "rolling shift 2-1". W żadnym z przypadków resetowanie ustawień adaptacyjnych nie pomogło. Przy ZF6hp26 przeszło po aktualizacji softu, a w przypadku 6hp32 wystarczyło kodowanie.

@Zbichu o co chodzi z tym kodowaniem ???

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem za pomocą NCS dodatkowe funkcje w FA +KPLC oraz +NL12. W Ista P występują one jako aktywacja trybu miejskiego dla EGS oraz "redukcja szarpania podczas zmiany obciążenia". W skrzyni miałem już najnowszy soft wiec po kodowaniu nie wymagała aktualizacji oprogramowania.

Jeśli masz problem z ciężkim zrzucaniem biegu z 2 na 1 przy zatrzymywaniu jak to opisał mtechnic to spróbuj kodowania plus aktualizacja softu jeśli okaże się konieczna. W wielu przypadkach okazało się pomocne na ten fabryczny błąd skrzyń ZF 6hp.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam tego problemu przy dohamowywaniu. Zero ,w ogóle nie występuje.

Jedynie co mi sie zdarzyło to jadąc np 80 km dodając mocno gazu bez kick-downa jeden bieg zeszła niżej ładnie a ten następny z takim pierdz...nieciem ,ze myślałem ze mi dyfer rozsypie. Zrobiłem ten trik z trzymaniem gazu 25 sekund i od tego czasu chodzi ładnie i nie ma tego szarpnięcia po nagłym dodaniu gazu.

Czy inpa pokaże jaka jest wersja softu dla sterownika skrzyni ?

Jeśli chodzi o kodowania i tym podobne to nigdy tego nie robiłem i miałbym strach sam cokolwiek takiego robić. Z tych rzeczy to jestem debil :) :cry2:

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zbichu jak Ci podam moją wersję softu to bedziesz coś więcej o niej mógł powiedzieć ? Czy to jest ori czy już aktulizowana ?

Miałem w moim aucie bardzo dużo wizyt w ASO w Niemczech na różnych aktualizacjach i nie wykluczone ,ze ta tez jest zmieniona.

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.