Skocz do zawartości

e39 523i benzyna+lpg 1997 automat Problem z odpaleniem


Kamil Jasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nie duzy problem z odpalaniem na zimnym silniku,jak fura postoi z jeden dzien to na drugi dzien jest problem przy odpalaniu za pierwszym razem krece rozrusznikiem i przez chwile silnik zalapie pochodzi z 2 sekund nierowno i gasnie a za drugim bez problemow, zauwazylem ze to jak zimno jest na dworzu to sie tak robi bo w lato lepiej odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa paliwa nie trzyma ciśnienia?? skoro jak postoi dłużej to nie chce zatrybić, A spróbuj tak wsiądż i kilka razy daj na 2ke w stacyjce - nie odpalaj nich pompa zrobi ciśnienie w układzie, jak zaskoczy po kilkukrotnym takim podpompowaniu odrazu - masz winowajcę, tak było u teście w Peugocie 605 3.0 V6, aż pewnego dnia już nie odpalił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Winna jest tu pewnie instalacja gazowa a raczej jej niewłaściwa regulacja. Ta instalacja zmienia mapę wtrysku benzyny. Do sprawdzenia trzeba odłaczyć akumulator na noc. Jeśli rano zapali na dotyk to ww zasadzie da pewność.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo ale w innym aucie ale z LPG sekwencja- podejrzewałem gaz- winny był czujnik wałka rozrządu

 

przerobiłem wszystkie podobne sugestie--reset kompa,sprawdzenie pompy,czujnika temp itd i nic- a czujnik wyszedł dopiero na kompie

---------------------------------------------------------------------------------

e39.jpg

---------------------------------------------------------------------------------

http://forum-lines.ru/rez/ab194510.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to po prostu syf w zbiorniku paliwa?? U mojego taty tak było ciężko palił zawsze rano. Pochodzi chwile obroty falują itp i okazało się ze jak jeździ się na gazie, wtedy ma się mało paliwa zbiorniku i ogólnie paliwo nie zawsze jest takie świeże, zbiera się z czasem woda w baku. Za pierwszym razem wylaliśmy całe paliwo z zbiornika i wlaliśmy nowe paliwo plus wymiana filtra paliwa i w efekcie jak ręka odjął

za drugim razem jak tylko zaczął wariować dolaliśmy litr denaturatu do paliwa (w zbiorniku było koło 7-10litrów benzyny) i tez pomogło

 

Miedzy jedną usterka a druga minęło z 4lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wlalem dodatek do benzyny zalecany do silnikow zasilanych gazem i odpalil juz dobrze ,srednio w baku mam 25 litrow wachy i wyjezdzam z 10 litrow i zostaje 15 znowu tankuje z 10 litrow, wiem ze w tamta zime tez mialem z odpalaniem porblem i lalem ten dodatek i lepiej odpalal.Wychodzi na to ze musze przez jesien i zime lac dodatek zeby lepiej odpalal. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co odczuwac R6 i wyzej powinno jezdzic na 98

jak wracalem z kołobrzegu to spalanie mi wyszlo 9L na 98 z predkoscią 130-140

 

wiecej oktanów lepszy rozruch mniejsze spalanie

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.