Skocz do zawartości

poszukuje zadbanej 320, w miejsce passata b6 2.0 DSG


mike_00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum, ale mam nadzieje zostac z wami na dluzej.

 

obecnie mam jeszcze VW Passat B6 2007 140KM DSG

 

jestem na etapie szukania e90 w sedanie z rozsadnym przebiegiem. Rocznikowo moze byc i 2005 byle za duzo nie dokladac po sprzedazy paska. mysle ze okolo 42.000 powinienem dostac za moje auto.

 

a jesli ktorys z forumowiczow potrzebowal rodzinnego kombi to chetnie sie zamienie.

 

ogolnie prosze o rade na co mam zwracac uwage, slabe punkty VW juz znam, potrzebuje rady co do BMW teraz.

 

P.S.

robie male przebiegi, glownie w miescie to benzynka 320i to dobry wybor ? czy polecacie inny silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kase to kupujesz benzyne, a jak lubisz mieć w portfelu troszke grosza to kupuj 2.0d. Silnik oszczędny i bardzo dobry. A jak 163 km to ci za mało to proponuje 330d bądz 335d.

Nikt się z tobą (normalny) nie zamieni BMW e90 na passata b6 (no chyba że ten ktoś bedzię posiadał bublowe e90). Jeżeli bedzięsz posaiadał 42 tys to nie ma cudów, e90 dobrego nie kupisz. Nie szukaj promocji bo 75% na allegro/otomoto to osły, którzy szukają frajera. Kupić dobry samochód to jak wygrac w lotto. Pamietaj jedną zasadę DOBREGO AUTA NIKT NIGDY NIE SPRZEDAJE no oczywiście w cudzysłowie pisząc, bo zdarzają się okazje, ale trzeba szukać. Komisy odstaw na bok, jeżeli e90 w komisie kosztuje mniej niz 50 tys, nie musisz go nawet sprawdzac, na 101% bubel. Co do tego na co masz zwracać uwagę ? hmmm odpowiedź jest bardzo prosta NA WSZYSTKO. Bierz vin (rozkoduj wyposażenie co do najmniejszej drobnostki) sprawdzaj co posiada dany egzemplarz, począwszy od ilości zapalniczek (przód/tył), licz airbagi z tym co pisze w VINIE, szyby, czujnik lakieru to podstawa, zwracaj uwagę na najdrobniejsze szczeguły bo tego zazwyczaj zapominają dobrać rocznikowo, w ASO sprawdź przebieg porównaj z tym co w książce serwisowej. A i zapamietaj, że takie auto bez ksiązki serwisowej (rzekomo nie prowadzonej na gwarancji) odrazu odpowiadaj przez telefon temu kundlowi (spier... PAN)

Edytowane przez esselu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ja nie mam prowadzonej ksiazki i nie zamierzam jej prowadzic. Ksiazki maja samochody, ktore sa na gwarancji a pozniej nikt ich nie prowadzi juz bo nikt nie bedzie placil krocia dla ASO za pieczatke.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i zapamietaj, że takie auto bez ksiązki serwisowej (rzekomo nie prowadzonej) odrazu odpowiadaj przez telefon temu kundlowi (spier... PAN)

 

U mnie pierwszy przegląd po 30 tys km ( mam pakiet serwisowy do 100 tys km) nie wymieniono filtru powietrza tylko przeciwpyłkowy. Podobno nie potrzeba. Zrobiłem to na własny koszt po 40 tys ponieważ auto nie chciało jeździć a tak brudnego filtra powietrza jeszcze nie widziałem . Więc z ASO spokojnie bo wg nich musiałbym na nim przejechać jeszcze 20 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisy odstaw na bok, jeżeli e90 w komisie kosztuje mniej niz 50 tys, nie musisz go nawet sprawdzac, na 101% bubel.

Jak ja kocham takie wypowiedzi "znawców". Ja widać byłem tym 102 procentem. Auto mam z komisu, poniżej 50k, jeżdżę już ponad pół roku i zero problemów. Przed zakupem przeszedł gruby przegląd w ASO i nie mieli żadnych zastrzeżeń, zarówno mechanicznie jak i blacharsko. A kiedyś tam każde auto może się zepsuć, nawet kupione z pierwszej ręki od bawarskiego emeryta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu. Za 50-55 kupisz zadbane, serwisowane E90 320d z dobrym wyposazeniem i przebiegiem 120-170 tk z 2006 , a nawet z 2007r.

 

Mozesz napisac do forumowicza Brachson. On ostatnio szukal przez kilka miesiecy E90 320d w dobrym stanie. Kupil niezle wyposazony , bezwypadkowy egzemplarz z prawdziwym przebiegiem 150 tk za 53 tys zl (2007 r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A i zapamietaj, że takie auto bez ksiązki serwisowej (rzekomo nie prowadzonej) odrazu odpowiadaj przez telefon temu kundlowi (spier... PAN)

 

 

nie wiem co pijesz czy bierzesz ale odstaw bo Ci szkodzi na głowę...

 

co do tematu:

 

za 42.000 to trochę napięty budżet, z pewnych rzeczy będziesz musiał zrezygnować jak chcesz dobre auto pod względem mechanicznym i blacharskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się trochę pod temat bo kolega mike poruszył interesujące mnie zagadnienie:

robie male przebiegi, glownie w miescie to benzynka 320i to dobry wybor ? czy polecacie inny silnik ?

no właśnie- czy faktycznie wg obiegowej opinii, silniki diesla nie nadają się do eksploatacji głównie w mieście i przy przebiegach ~20k rocznie?

czy można stwierdzić, oczywiście generalizując, że wolnossąca benzyna jest mniej awaryjnym silnikiem od diesla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą książką miałem na myśli to, ze była ona prowadzona "podczas gwarancji" - bo smiechem jest chyba to, że ktoś kto sprzedaje "wogole" nie posiada tej ksiażki - nawet z wpisami na gwarancji..... Przecież po gwarancji nie wskazane jest prowadzenie książki... (myślałem, że tego juz nie musze pisać). Sam jej teraz nie prowadze

 

więc jeżeli kupujesz np e90 z 2005 roku to 1 właściciel prowadzi książkę "NA GWARANCJI" (bez jaj jak ktoś mówi, że 1 właściciel nie serwisował auta w ASO mimo gwarancji to kpina)

i to jest bardzo istotne, ostatni wpis (w którym roku) , więc takich ZNAWCÓW , którzy na to nie zwracają uwagi pozdrawiam :)

 

poprawka

 

że takie auto bez ksiązki serwisowej (rzekomo nie prowadzonej na gwarancji)

Edytowane przez esselu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisy odstaw na bok, jeżeli e90 w komisie kosztuje mniej niz 50 tys, nie musisz go nawet sprawdzac, na 101% bubel.

Jak ja kocham takie wypowiedzi "znawców". Ja widać byłem tym 102 procentem. Auto mam z komisu, poniżej 50k, jeżdżę już ponad pół roku i zero problemów. Przed zakupem przeszedł gruby przegląd w ASO i nie mieli żadnych zastrzeżeń, zarówno mechanicznie jak i blacharsko. A kiedyś tam każde auto może się zepsuć, nawet kupione z pierwszej ręki od bawarskiego emeryta :D

 

 

No to się ciesz, wygrałeś w "lotto", ZNAWCO

Edytowane przez esselu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli kupisz z silnikiem N46 to nie ma z nimi problemów. Nie padają rozrządy czy inne cuda. Diesla bym sobie odpuścił bo pada osprzęt, turbina, wtryski czasem pompa a to już duże koszty jeżeli kupujesz nowe części. Spalanie w mieście ok 8-10 L.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie szukania e90 w sedanie z rozsadnym przebiegiem.... moze byc i 2005 byle za duzo nie dokladac po sprzedazy paska. mysle ze okolo 42.000 powinienem dostac za moje auto....

 

robie male przebiegi, glownie w miescie to benzynka 320i to dobry wybor ? czy polecacie inny silnik ?

 

w podanej kwocie to właściwie jedyna alternatywa,

 

czy polecamy: ocziwście każdy większy będzie lepszy,

 

kwota będzie jednak zdecydowanie większa...

 

a przebieg przy podanym roczniku: wylicz sobie sam ..., 2005r czyli obecnie prawie 7 lat... w moim przypadku byłoby grubo ponad ~200 tys., może znajdziesz "rodzynka", czego życzę...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze zejsc o model nizej na E46 2003-2004 tylko z tym przebiegiem bedzie problem. Zdecyduje sie raczej na benzynke z powodu mniejszych kosztow napraw i chyba zadszych ( nowoczesny diesel juz mi dal po kieszeni )

 

chyba ze sie zaporzyczyc i miec cos kolo 50tys i wtedy szukac ( a co do tego, polecicie jakas firme albo kogos kto znajdzie mi takie auto w niemczech i sciagnie bez przekrecania licznika i tego typu walkow )

 

P.S.

silnik benzynowy w E46 320i jaka ma zywotnosc ? okolo

pytanie czy warto kupowac E46 z 200lub wiecej tys. km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy kiedy potrzebujesz auta. Mozesz poczekac kilka miesiecy do przyszlego roku, wtedy wychodzi nowa Trójka i ceny E90 pojda jeszcze w dół.

 

Jednak jezeli decydujesz sie na zakup samochodu w pazdzierniku-listopadzie to lepiej dozbierać do tych 50-55 tys i kupic dobre 320i z 2006-2007 r. Ale roznie bywa czasem moze sie udac kupic za 45....Ale to raczej 2005r, najmlodsze 2006.

 

 

Wartosc Twojego passata tez moze byc rozna...jaki masz przebieg, jaka wersja itp Jak masz Highline na full wypasie z ponizej 100 tk 2007r to mozesz wziac i 48 do nawet 52 tys zl. Bo trza pamietac, ze passaty to auta na, ktore jest ogromny popyt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Łatwiej Ci bedzie znalezc zadbane i niezle wyposazone E90 320i z 2006/7 za 50-55 tys niz sensowna E46 z 2004/5 za 30-35.

 

Chociaz jezeli rzeczywiscie nie bedziesz wstanie dozbierac do tych 50 tys to po prostu przegladaj ogloszenie i E90 i E46...Mozesz znalezc dobre E90 320 za 42-45 a mozesz tez znalezc dobre E46 za 30-35 z 2004...

 

 

Twoj passek jest bezwypadkowy chociaz ? Przebieg nie jest taki wielki, miales juz robiony wałek napedzajacy pompe oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezwypadekowy, imbusik wlasnie zmienialem dla spokoju.

 

trzeba bedzie dozbierac, albo jakis maly kredycik wziasc w takim razie

 

Kredycik to niedobre rozwiazaie, to jest auto 7letnie zaraz, jak cos padnie a niestety w tych modelach rozne rzeczy leca, od malych po wiksze, to bedzie trzeba wziax kolejny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.