Skocz do zawartości

turbina mi nie działa, chyba...


suchY1992

Rekomendowane odpowiedzi

a więc zaczynając od początku, mam bmw e39 520d 136KM wiadomo 2tony wagi. ale przy takiej mocy nie wydaje mi się żeby jakieś problemy były przy ruszaniu z piskiem opon lub dobrym startem na światłach czy coś w tym stylu, a tu nic.. wracają to tematu, mi się wydaje że turbina mi nie działa nie ma żadnego gwizdu żadnej różnicy w przyspieszaniu przy obrotach od ok 2 do 3 tysięcy, no jak powyżej 3,2-3,3 to już w zasadzie każda maszyna jakoś idzie no i ta też ale zazwyczaj jest tak że 2,2-2,5 tys obrotów i turbina powinna się włączyć i powinno się czuć tą różnicę w dodatku w bmw.... no a tu nie ma.. czy wiecie może co może być nie tak? nie wydaje mi się że to jest normalne nawet przy jej wadze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy nie masz sparcialych wezykow do elektrozaworka przy turbie ja tez nie mialem mocy o pisku opon moglem zapomniec ... auto lapalo dopiero cug orzy 3 tys obrotow... kopcilo ... nie mialo sily pod gore na 5tce wskazowka nawet nie drgnela zmienilem wezyki auto idzie jak by mu pan Buczek nowa dusze dal:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz poważnie wyglądające problemy z mocą są dość łatwe do opanowania: filtr paliwa i filtr powietrza. Sprawdzałeś / wymieniałeś?
Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto powinno zacząć sie zbierać tak od 1800 obr , wcześniej występuje dość spora turbodziura , ponadto co poradził ci kolega w poście powyżej sprawdź jeszcze sztangę turbiny , może się nie otwierać i stąd brak należytej mocy , to zapewne jakaś pierdółka i po jej usunięciu autko powinno śmigać. Dobrze by było gdybyś pojechał do kogoś na komputer to sytuacja była by bardziej klarowna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kompurzerze moze tego nie wylapac ... sciagnij sobie oslone przednia tam gdzie jest korek od wspomagania i poszukaj tam takiego wezyka wyglada jak sznorowka taki opleciony... i idz nim od poczatku do konca... a znajdziesz wejscie i wyjscie 2 wezyk jest podlaczony do turba... tez go znajdziesz:d

 

suchy jak cos pisz gg posratam Ci sie pomoc:d

 

 

http://realoem.com/bmw/partgrp.do?model=DL91&mospid=47540&hg=11&fg=45 tu masz uklad podcisnienia... ale 525d czyli moj silnik

 

 

a to jest twoj silnik http://realoem.com/bmw/partgrp.do?model=DM71&mospid=47536&hg=11&fg=45 zalozylem ze auto masz z kwietnia.. i skrzynia manual:d

 

mysle ze pomoglem:d jak cos pisz gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem, wymieniłem, były takie hmm dziwnie lekko założone zmieniłem założyłem nowe i nadal nic :( w końcu dzisiaj pojechałem do mechanika i powiedział mi że jakaś sztanga w gruszce gdzieś od turbiny nie rusza się zapiekło ją i ani drgnie :( jutro spróbuję jakoś to rozebrać i przesmarować tym WD albo BEKO jakoś taki smar i zobaczę jeszcze wtedy co i jak, jak nie pomoże to oddaje do mechaniora niech się z tym męczy ja już rok tak jeżdżę i wiedziałem że coś tu nie tak jest po roku dopiero doszedłem co i jak ;p dzięki wszystkim za pomoc na pewno każda pomoc trochę coś dodała ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy w 530d 2001 ów wężyk ( wężyki ) również mogą powodować podobny "efekt"? Gdzie je kupić i czy samemu można je wymienić?

 

Z góry dzięki za info!

 

Oczywiscie wezyki sa te same ,kupic mozna w sklepie bmw?:)a wymienic tez samemu mozna o ile masz jakies pojecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
wymieniłem i jeden i drugi jakieś 2-3mc temu i nadal bez zmiany..
sprawdziłem, wymieniłem, były takie hmm dziwnie lekko założone zmieniłem założyłem nowe i nadal nic
dzisiaj z samego rana wymieniłem SPARCIAŁE wężyki, samochód jak marzenie dzięki!

No to w końcu jak z tymi wężykami? Bo w swoich wypowiedziach sam sobie zaprzeczasz.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem i jeden i drugi jakieś 2-3mc temu i nadal bez zmiany..
sprawdziłem, wymieniłem, były takie hmm dziwnie lekko założone zmieniłem założyłem nowe i nadal nic
dzisiaj z samego rana wymieniłem SPARCIAŁE wężyki, samochód jak marzenie dzięki!

No to w końcu jak z tymi wężykami? Bo w swoich wypowiedziach sam sobie zaprzeczasz.

 

 

Po dokladnym przeczytaniu ,naprawde mozna zwariowac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem i jeden i drugi jakieś 2-3mc temu i nadal bez zmiany..
sprawdziłem, wymieniłem, były takie hmm dziwnie lekko założone zmieniłem założyłem nowe i nadal nic
dzisiaj z samego rana wymieniłem SPARCIAŁE wężyki, samochód jak marzenie dzięki!

No to w końcu jak z tymi wężykami? Bo w swoich wypowiedziach sam sobie zaprzeczasz.

 

 

wymieniłem pewnie z 6 wężyków ;D ale wydaje mi się że każdy po trochę coś pomógł ;) z lewej strony stojąc przed maską masz filtr te rury od filtra powietrza i tak dalej zdejmujesz je żeby mieć lepsze dojście i będziesz miał dwa wężyki podłączone do sterownika zaworu EGR (czarnon-niebieski) dalej sobie poradzisz z ich wymienieniem bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeśli nie jest potrzebny kanał i jakieś "fikuśne" narzędzia to pewnie dałbym radę.

 

Link do części mojego auta http://realoem.com/bmw/partgrp.do?model=DP81&mospid=47559&hg=11&fg=45

 

Czy mógłbyś pls. wskazać który to numer części?

 

Z góry dziękuję

 

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP81&mospid=47559&btnr=11_2336&hg=11&fg=45 tam masz tylko dwa wężyki i to właśnie te ;) dojście do nich i wymiana nie jest tak dużym problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.