Skocz do zawartości

Podgrzewana kierownica e53


Dunczyk121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.Czy mógłbyś mi podpowiedzieć co w tym linku trzeba otworzyć bo ja klikając mogę tylko ściągnąć jakiś program Babilon. Będę bardzo wdzięczny.

Na dole strony po prawej kliknij "SLOW DOWNLOAD". Wpisz kod (dokładnie) i klik enter. W nowym oknie policzy do 30 sekund, znowu na dół strony i po prawej pod "SLOW DOWNLOAD" kliknij "DOWNLOAD". Zapisz instrkcję w PDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko wygląda na skomplikowaną operację, ale naprawdę jest prosto...

 

Najpierw musisz sprawdzić czy masz potrzebną taśmę pod pogrzewaną kierownicę - może być fabrycznie - jeśli nie to musisz poszukać takiej z tym dodatkowym pinem (numer tej taśmy masz podany). Szukaj na Allegro.

Potem kupić potrzebny przekaźnik (numer podany) - to koniecznie w ASO ale kosztuje grosze... Montuje się go za schowkiem jak na obrazku.

Podgrzewaną kierownicę zakładam że już masz.

Pozostaje montaż tej kierownicy (równo na wyprostowanych kołach) i sprawdzian przy włączonym silniku.

 

Pomoże Ci (za przysłowiową stówę) każdy mechanik który przynajmniej raz w zyciu wymieniał jakąkolwiek kierownicę w BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, temacik jest ciekawy , ale ceny zabijają kiera 450-600 zł ,taśma 250zł ,a najdroższa to poducha 1000-1400 zł .Po najniższej linii 1700 zł ,sporo cholera. :D

Poduchę weźmiesz ze swojej starej kierownicy (którą potem sprzedaż za parę złotych), taśmę sprawdź bo może już masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4-ro ramienną a chodzi mi po głowie 3-ramienna ze sport pakietu .Kierownica 4-ro ramienna z funkcja podgrzewania to szukanie igły .Taśma też do wymiany nie ma przejścia ani pinów ,wtyczka od grzania siedzi sobie w pustym gnieździe . :cry:

No tak, to masz problem (albo wydatki)... :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , z calym szacunkiem ,ale wydaje mi sie ze podgrzewana kierownica w aucie jest potrzebna jak ku..ie majtki.rozumiem jeszcze jakby to byl kabriolet ,albo ogrzewanie wnetrza bylo kiepskie ,ale wszystko dziala na tip-top ,wiec wydaje mi sie ze ten gadzet jest zupelnie niepotrzebny do uzywania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To zależy...

W poprzedniej E53 miałem podgrzewaną kierownicę i muszę przyznać że to fajna sprawa szczególnie rano jak oczyszczasz autko ze śniegu, wsiadasz a tu cieplutka kiera... :)

Edytowane przez Kruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie odkopuję temat.

nabyłem właśnie kierownicę z M pakiettu z łopatkami i podgrzewaniem. Kiera założona ale podgrzewanie nie działa ( Taśmy nie mam ale już do mnie jedzie)

Pozostaje pytanie co z tym przekażnikiem za schowkiem ? ma ktoś numer jego części ?

Link już nie działa do instrukcji Bardzo prosze o przesłanie jej na [email protected] albo podanie nowego.

Do E 70 tyczy się to samo co E53 tak ?

Pls bo sprawa nagli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.