Skocz do zawartości

320i nie gasnie kontrolka poziomu płynu


gregorx3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko ,wymieniałem chłodnice w bmw e46 320i silnik m52 i od tego czasu swieci niezmiennie kontrolk poziomu płynu w zbiorniczu ,wyciagałem sprawdzałem w srodku czujnika jakby kontrakton ,i zadnych uszkodzen ,kostka gdy mostkuje gasnie wiec instalacja dobra ,w czujniku jakby kontrakton i styki rozwarte? hmm wie ktos jak to działa ,czujnik jest w zamknietej komorze w zbiorniczku ,czy na pływaku jest jakis magnez czy cholera wie który jak opada pływak zwiera styki ,dodam ze układ odpowietrzony prawidłow i poziom płynu własciwy nie opada 0 wycieków 0 problemow z układem chłodzenia, poza tą kontrolka poziomu płynu chłodzoncego ,dodam ze czytałem na forum ze ma to zwiazek z nieorginalnym zbiorniczkiem bzdura niema zwiazku zmieniałem tez zbiorniczek na inny wiazka dobra czujnik tez wkładałem do kolego u niego mój chodzi jego u mnie nie dalej swieci ,wiec jakas zaleznosc ,moze dół zbiorniczka zimny czyli chłodnica nie do konca odpowietrzona ? pomocy :) ,potworny dyskonfort jedziesz a tu swieci płyn masakra pozdrowionka dla wszystkich fanatków tych zajefajnych furek :) Edytowane przez gregorx3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik można łatwo przetestować nawet multimetrem. jest to kontaktron. nie ma żadnego magnesa, po prostu jak jest zalany płynem to zwiera styki. możesz popróbować, podmienić z tym czujnikiem w zbiorniczku płynu do spryskiwaczy. są takie same. i też potestować z zbiorniczku od spryskiwaczy jest łatwiej, zalać i sprawdzać, czy nie pali się kontrolka z kolei od niskiego poziomu płynu do spryskiwaczy. działają na identycznej zasadzie. Ale skoro piszesz że twój czujnik u kolegi działa tzn ze jest dobry. wiązka wtyczka mówisz też dobra. wiec nic innego nie pozostaje, jak bańka powietrza nad czujnikiem w zbiorniczku.
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz,tylko jak się pozbyć tego powietrza ? ten czujnik jest w pustej komorze ,tak mi sie wydawało bo jak czujnik wyjmuje to nic nie wylatuje czujnik sobie lekko lata,zastanawiam sie czy powinien miec oring gumowy musze sprawdzic w katalogu ,dziwny przypadek niby temat prosty ,sprawdze jeszcze raz z tym czujnikiem ze ziorniczka sprysku,może cos ominołem hmm pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oringu gumowego nie ma z tego co pamiętam przy czujniku, ale skoro go wyjmujesz a nic nie leci, to w tym jest problem, tam musi być płyn. nie wiem jak sie pozbyć tego powietrza, no ale masz dziwna sytuację, ja czujnik wyjmowałem jak spuściłem ciecz, bo logicznym mi sie wydawało, że jak tego nie zrobie, to mi wyleci dziurą po czujniku. nie wiem jak jest zbudowany od środka zbiorniczek wyrównawczy. może są jakieś przegrody, komory
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.