Skocz do zawartości

bmw 523 problem rano przy odpalaniu


ahmar

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowy szukałem na forum róznych wypowiedzi ale żaden nie odzwierciedla mojego problemu mianowicie auto jest 97r 523 170km pokazuje błąd 203 sony lambda nie wywala go odrazu po wykasowaniu ani nie jest problematyczny do usuniecia mam też wrażenie że miarkę oleju zasysa do środka bo po jezdzie jest problem z jej wyjęciem a rano gdy wsiadam do auta auto zadymi na niebiesko przez chwile puzniej jest ok nie puszcza niebieskich chmur problem się zaczoł zaraz po wymianie oleju wszystko byłoo ok przed wymianą prosze o pomoc !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Od kiedy masz to auto?

jaki olej zalałeś?

Jaki olej był zalany poprzednio?

Czy masz już na tyle długo to auto żeby wiedzieć czy bierze olej < znaczy bierze na bank tylko ile?>

Błąd 203 nie jest tu w tej chwili istotny.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmura rano oznacza ze bierze olej przed wczoraj zdiołem kolektor ssący i był cały w oleju od środka aż skapywało z niego

odme wymieniłem na drugą używaną jest lepiej bo wczesniej miałem objawy telepiącego się silnika ale dalej dymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to sprawa przykra.

Odmę się zakłada nową. A starą to możesz założyć jak ją wyczyścisz.

Zmierz mu ciśnienie sprężania jeśli masz taką możliwość.

Jednak obawiam się , że możesz juz powoli szukać innego silnika. Ja zresztą właśnie się za takim rozgladam.

 

Jeśli ktoś ma na sprzedanie ZDROWY silnik m52 b25 lub m52 b20 to prosze o propozycje na PW.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a dziwne jest to źe jesli wymaźę mu wszystkie adaptacje a główmie przystosowanie powietrza na biegu jałowym na wieczór to jak rano zapalam nie zadymi objawy są takie jakby silnik nie oddychał a jak nim jezdźe dopuki sie nie dogrzeje to obroty spadną do 500rpm po czym wstaną i to tu jest dziwne niesztuka wymienić motor tym bardziej ze zrobiło się to po wymianie oleju z dnia na dzień cisnienie mierzyłem wszystkie w granicach 13-14bar jeden 10 trzeci bodajrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

10 to padaka.

Próbę olejową zrób na tym cylindrze.

 

Wiem , że można się łudzić , że to tylko jakis drobiazg ale to w zasadzie tylko podnosi koszty.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem kolego prube olejową i cisnienie sie podnosi. I nie sądze źeby ten jeden cylinder robił aź tyle zamieszania tym bardziej powtarzam ze to sie stalo z dnia na dzien cisnienia tego pewnie nie mial juz wczesniej a najgorsze jest to ze próboje sie czego kolwiek dowiedziec na ten temat to nikt nic nie czaji to moje pierwwsze bmw i chyba ostatnie a szkoda bo ciekawe to wozy pod wzgledem mechanicznym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kolego ten właśnie cylinder robi ci to zamieszanie.

Różnica jest za duża. On zapewne nie pali na niego.

Zimny olej go uszczelnia i pali a jak sie rozgrzeje to olej już nie uszczelnia i idzie na cylinder.

W rurze wydechowej spala się a sonda lambda to wykrywa jako zbyt bogatą mieszankę. Sterownikm wtedy wprowadza korekty.

 

Takie moje zdanie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego nie przydymia na niepiesko skoro go spala jak sie rozgrzeje w żadnym zakresie obrotów?? a może wiesz jak ma działać odma w nim bo wczesniejsza odma którą miałem po przytkaniu dziurki spływowej i dolotowej odmy a dmuchnięcie w część która idzie do kolektora membrama w odmie trzymała w jedną stronę a w drugą puszczała powietrze obecną którą mam w jedną trzyma dobrze lecz w druga lekkopopusci na sekundę dopiero trzyma ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.