Skocz do zawartości

[E39] 520i Ile wam spala?


peyter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie do użytkowników wyłacznie 520i chodzi o spalanie- u mnie przy delikatnej jezdzie koło 9-10 litrów. Chyba tak powinno być?

 

Pozdrawiam

---------------------------------------------------------------------------------

e39.jpg

---------------------------------------------------------------------------------

http://forum-lines.ru/rez/ab194510.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

moja kombiak spala w trasie 14 LPG ale z nogą dość głeboko.

Po mieście < szkoda gadać> koło 16 - 17.

W trasie da się zejśc do 12 LPG ale wtedy to jadę jak emeryt po zawale.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojna jazda cykl mieszany w granicach 9-10l/100km

ostatnia trasa Kołobrzeg-->Poznań-->Kołobrzeg z komputera wyszło 8,1, z własnego liczenia prawie 8,3l - na 40l przejechałem 485km(70km po mieście reszta trasa)prędkość na trasie w przedziale 90-140km/h w zależności od warunków

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do użytkowników wyłacznie 520i chodzi o spalanie- u mnie przy delikatnej jezdzie koło 9-10 litrów. Chyba tak powinno być?

 

Pozdrawiam

 

na trasie

---------------------------------------------------------------------------------

e39.jpg

---------------------------------------------------------------------------------

http://forum-lines.ru/rez/ab194510.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bol3k Ja napisałem prawdę, moja 540iA ( 4.4l a nie 4.0) przy spokojnej jeździe w trasie bez tłoku z prędkościami 100 - 120km/h spala około 12l/100km.

Jak jechałem nad morze 380km w jedną strone to w bilans średni z trasy w obie strony czyli 760km wyszedł mi 13l/100km, a musiałem się przebijać przez remontowany odcinek we Włocławku i przez centrum Torunia.

 

Po mieście spala mi 18l przy normalnej jeździe, a przy moim stylu jazdy czyli dość dynamicznie, czasem wręcz agresywnie około 20l/100km.

 

Więc nie wiem o co ci chodzi z tym pisaniem prawdy.

 

A tak w ogóle to uważam, że temat jest bez sensu i jest do skasowania, bo co to za różnica czy jednemu pali 8 innemu 12 a jeszcze innemu 20l, duże i dość ciężkie auta, nie małe silniki to i spalanie sporawe się robi, czysta fizyka.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
uwielbiam takie ciekawostki czytac po pracy od razu mi sie humor poprawia :cool2: :lol: :D :P :norty:

moze jak by koledzy pisali prawde...

wasze auta pala o 20% mniej niz podaje producent danego modelu - dotyczy to kolegow ktorych auta maja pojemnosci 2.8 i 4.0

Oj tam,oj tam. Ja też lubię takie tematy.

Poczekaj jeszcze ze 2 posty to spalanie dojdzie do 5 l,i będą się kłócic bo każdy ma rację :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: [E39] 520i Ile wam spala?

 

Post przez KamillOdh » Pią Wrz 16, 2011 10:59 pm

bol3k Ja napisałem prawdę, moja 540iA ( 4.4l a nie 4.0) przy spokojnej jeździe w trasie bez tłoku z prędkościami 100 - 120km/h spala około 12l/100km.

Jak jechałem nad morze 380km w jedną strone to w bilans średni z trasy w obie strony czyli 760km wyszedł mi 13l/100km, a musiałem się przebijać przez remontowany odcinek we Włocławku i przez centrum Torunia.

 

kolego jesli trasa to ok prawda, bylem przekonany ze piszesz ze ci w miescie pali 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy kto jezdzi po jakim miescie!Bo są miasta Wracław ,Warszawa ,Poznań itd. ,a sa miasteczka przez które można przejechac np. 5km non stop bez zatrzymywania i tu wynik spalania będzie się zasadniczo różnił.

Ja też mogę powiedziec ,że do roboty jadę po mieście tylko po drodze mam 5 skrzyżowań ze światłami na odcinku 10 km i auto spala przy "delikatnym" 10.5 pb

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer pokazuje 9,4 ale wydaje mi sie ze koło 10 będzie.

Temat założyłem bo e39 mam od niedawna i chciałem porównać czy sie mieszczę w normie czy nie

 

Pozdrawiam

---------------------------------------------------------------------------------

e39.jpg

---------------------------------------------------------------------------------

http://forum-lines.ru/rez/ab194510.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer pokazuje 9,4 ale wydaje mi sie ze koło 10 będzie.

Temat założyłem bo e39 mam od niedawna i chciałem porównać czy sie mieszczę w normie czy nie

 

Pozdrawiam

pamiętaj że komputer trzeba odpowiednio skalibrować żeby pokazywał rzeczywiste wskazania, bo jeśli ja swój przestawię aby pokazywał najniższe wartości to wyjdzie że spala mi 5l/100km, dlatego pisałem wczesniej że z kompa wyszło mi 8.1 a z wlasnych przeliczeń z tankowania prawie 8.3

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić taką kalibrację?

 

bol3k celowo w pierwszym poście pominąłem info że to spalanie w mieście, dlatego że to temat rzeka i nie ma żadnego większego sensu.

P.S. Gdyby 540i w automacie paliło 12l w mieście to kazdy na tym forum jeździłby 540i:P

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.