Skocz do zawartości

e60 automatyczne zamykanie szyb po zamknięciu auta


Matias-e90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie jak przestawić centralny zamek zeby po zamknięciu auta automatycznie zamykały się okna, szyberdach i składały lusterka?Miałem taką opcje w e46 że zamykając auto wszystko sie zamykało, jedynie lusterka sie nie składały. Gdy przytrzymam przycisk zamykania/otwierania to sie i zamykają i otwierają. Jestem przekonany ze jak w e46 taka opcja była to i w e60 jest:) jak to ustawić/zakodować i czy trzeba podpinać kompa?

 

 

Dzieki z góry za sugestie

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ale chodzi mi o to, ze w e46 miałem tak że jak zamykałem samochód to automatycznie domykały sie szyby i szyberdach bez trzymania przycisku...więc wychode z założenia że i w e60 można tak zrobić, pytanie czy za pomocą kompa czy da rade to przestawić jakoś pilotem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ale chodzi mi o to, ze w e46 miałem tak że jak zamykałem samochód to automatycznie domykały sie szyby i szyberdach bez trzymania przycisku...więc wychode z założenia że i w e60 można tak zrobić, pytanie czy za pomocą kompa czy da rade to przestawić jakoś pilotem...

Czy się da to nie wiem - zapewne tak jak wiele rzeczy które można zmienić systemowo ale czy to ma sens? bo mnie szlak by trafiał gdybym miał za każdym razem wchodząc do auta na nowo uchylać np.szyberdach.

A tak kiedy potrzebne przytrzymam przycisk na ~3sek. i się domknie i lusterka złoży. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ale chodzi mi o to, ze w e46 miałem tak że jak zamykałem samochód to automatycznie domykały sie szyby i szyberdach bez trzymania przycisku...więc wychode z założenia że i w e60 można tak zrobić, pytanie czy za pomocą kompa czy da rade to przestawić jakoś pilotem...

Czy się da to nie wiem - zapewne tak jak wiele rzeczy które można zmienić systemowo ale czy to ma sens? bo mnie szlak by trafiał gdybym miał za każdym razem wchodząc do auta na nowo uchylać np.szyberdach.

A tak kiedy potrzebne przytrzymam przycisk na ~3sek. i się domknie i lusterka złoży. :cool2:

 

 

O tego nie wiedziałem.. tzn. że jak przytrzymam przycisk zamykania to oprócz szyb składają się lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne domykanie szyb

1.AUTOMATYCZNE DOMYKANIE SZYB:

Podchodzisz do samochodu, wkładasz kluczyk w drzwi, przekręcasz tak aby zamknąć centralnym ale w zamku, i jeszcze raz przekręcasz i trzymasz żeby się szyby zamknęły. Od tej pory jak zamykasz centralnym to zasuwają Ci się szyby automatycznie, ale nie odsuną się już jak przytrzymasz guzik w pilocie otwierania.

 

Logicznie przeciwnie aby ustawić drugą opcje:

 

2. ZAMYKANIE I OTWIERANIE SZYB ZA POMOCĄ PILOTA:

Podchodzisz do auta, wsadzasz kluczyk w drzwi, przekręcasz aby otworzyć centralnym, i jeszcze raz przekręcasz i trzymasz żeby się szyby otworzyły. Od tej pory jak przytrzymamy guzik w pilocie zamykania to się szyby zamykają, jak otwierania to otwierają, ale nie ma już opcji ze się automatycznie szyby zamykają po zamknięciu centralnego z pilota.

 

Co do lusterek, jeśli nie będą się zamykać z pilota to trzeba to zakodować za pomocą NCS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź!

 

NCS to w skrócie? :) no i czy wchodzą takie modyfikacje w grę gdy auto jest na gwarancji?

 

To zależy z którego roku masz, bo NCS tak do 2010 jeszcze ciągnie. Poza tym to nie jest ingerencja mechaniczna, i jak sobie zrobisz np. skłdadane lusterka z pilota, to ASO nawet o tym wiedzieć nie będzie.

 

Natomiast ten paten z zasuwanymi automatycznie szybami to chyba tylko w E46 działa i to i tak nie wszystkich, w innych trzeba niestety trzymać wciśnięty guzik na pilocie i bez dodatkowego zewnętrzengo modułu programowo tego nie obejdzie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usiłowałem wczoraj uruchomić automatyczne domykanie szyb w taki sposób jak jest to opisane i lipa, niestety tylko przycisk na plocie domyka i otwiera, natomiast po zamknięciu auta kluczem i domknięcie szb kluczem, nie powoduje uruchomienia funkcji automatycznego domknięcia szyb po zamknięciu auta. Pozostaje chyba tylko komputer :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne domykanie szyb

1.AUTOMATYCZNE DOMYKANIE SZYB:

Podchodzisz do samochodu, wkładasz kluczyk w drzwi, przekręcasz tak aby zamknąć centralnym ale w zamku, i jeszcze raz przekręcasz i trzymasz żeby się szyby zamknęły. Od tej pory jak zamykasz centralnym to zasuwają Ci się szyby automatycznie, ale nie odsuną się już jak przytrzymasz guzik w pilocie otwierania.

 

Logicznie przeciwnie aby ustawić drugą opcje:

 

2. ZAMYKANIE I OTWIERANIE SZYB ZA POMOCĄ PILOTA:

Podchodzisz do auta, wsadzasz kluczyk w drzwi, przekręcasz aby otworzyć centralnym, i jeszcze raz przekręcasz i trzymasz żeby się szyby otworzyły. Od tej pory jak przytrzymamy guzik w pilocie zamykania to się szyby zamykają, jak otwierania to otwierają, ale nie ma już opcji ze się automatycznie szyby zamykają po zamknięciu centralnego z pilota.

 

Co do lusterek, jeśli nie będą się zamykać z pilota to trzeba to zakodować za pomocą NCS

 

w E91 nie działa ten sposób

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie tez nie działa, tak wiec opis który dałem a który znalazłem gdzieś w sieci działa tylko z niektórymi autami. Poszukam dalej lub sprawdzę czy SSS tego nie uruchomi. Dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.