Skocz do zawartości

Kodowanie/odczytywanie modułu LCM "na stole" - wykonalne?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie. Czy da się połączyć z modułem np LCM poza autem? Mam drugi moduł LCM i chciałbym posprawdzać np INPA dane ze wcześniejszego auta. Czy jest to wykonalne? Próbowałem na stole podłączając zasilanie, masę pod LCM także pod kabelek USB na odpowiednie piny, oraz pin K-line z LCM do kabelka. Wszystko wyglądało dobrze, LCM podświetlił się inpa wykryła podłączenie i włączony zapłon, niestety przy próbie połączenia LCM nie odpowiada. Czy jest to jakoś zabezpieczone, że nie da się tego wykonać poza autem? Czy może zrobiłem coś źle i nie było gdzieś połączenia i po ponownym podłączeniu powinno zadziałać. Dodam tylko, że rozpiskę pin-ów brałem z WDS-a. Z góry dzięki za odpowiedź i ewentualne rozjaśnienie jak działa zabezpieczenie (jeśli jakieś jest).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem LCM nie oczekuje na jakiś sygnał od EWS i dopiero wtedy możliwa jest komunikacja z nim? Przecież wszystkie K-line od modułów są zmostkowane ze sobą. Jedynie każdy z nich oczekuje innych komend-komunikatów. Mam rację czy jestem w błędzie? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

P.S. Za niedługo na pewno znajdę czas i wepnę się w K-line i będę nasłuchiwał co tam lata, może i dane będą w miarę czytelne, a póki co może ktoś więcej wie coś w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jesli chodzi o auta z EWS - nie pomoge ( po prostu nie wiem):) ale jesli chodzi o nowosci - prosze bardzo:

przykladowo - E60 z lat 2004 - 2006 - do komunikacji na stole - zaopatrz sie w modul GATEWAY ( wpakowano go w modul poduszki ) - Gateway jest odpowiedzialny za przekierowywanie komunikacji miedzy sterownikami - nie podlaczysz sie bezposrednio - musisz po drodze postawic GATEWAY

E60 - po 2006 r ( okolo - nie pamietam dokladnie daty przejscia) - potrzebna SKRZYNKA BEZPIECZNIKOW ( a dokladnie modul w niej zainstalowany )JBBE , ktora pelni role "posrednika " w komunikacji

wszystko masz w WDS- sprawdz schematy i do pracy. DZIALA na 100%

Niezależny profesjonalny serwis BMW

seria Fxx, Gxx, przekładki ,angliki, USA-ECE; kluczyki, mapy, reset 8HP

505 329 058 Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne za odpowiedź i naprowadzenie na trop. Będę szukał, który to moduł potrzebny jest jeszcze do komunikacji, bo normalnie wszystkie K-line są zmostkowane w skrzynce z bezpiecznikami, więc pośredniczyć chyba nic nie pośredniczy, ale na pewno musi się "odezwać". Jeszcze raz dzięki. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wszystko da się na stół postawić.

 

Ja mam

 

A) moduły e9x 2007 w gore (JBE, CAS, FRM, KOMBI, MRS).

B) F10 ZGW

C) EWS I, II da sie na stole samym diagnozować jak i inne moduły z aut posiadających EWS taki EWS. Dla EWS II trzeba podać +12V na wejście transmitera od kluczy.

 

Prawie wszystko jest w WDS. Często po rozrzucane po rożnych schematach, po rożnych autach.

Dla e60, e90 po 2007 jest potrzebny JBE z DCAN. Dla Fxx potrzeba ZGW. Nowe auta wymieniają dane ECU poprzez CAN (nie ważne ze diagnoza idzie po K-line). W starych autach idzie to przez K-line dla tego trzeba kapsel zakładać po zakończeniu diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżam temat, czy jest możliwość zdiagnozowania LCM "na stole"?

Czy do połączenia się interfejsem wystarczy sam LCM czy potrzebuję zagarów jako "tłumacza" transmisji?

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.