Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Malo tego, poprawcie mnie jesli sie myle, ta kierownica nigdy nie byla oferowana w przed lifcie, dodam wiecej, nigdy nie byla oferowana w x5 e53 bo jest od msporta x3 e83 po lifcie. Na 100% byla obszywana i oklejana imitacja karbonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok,bimmer check napisał:

 

18.09.00 - 0 km - sprawdzanie odblokowywania automatycznej skrzyni biegów

27.06.01 - 14 417 km - czujnik położenia selektora automatycznej skrzyni biegów, diagnostyka komputerowa pojazdu, przewód hamulcowy do serwa, uchwyty rolety przeciwsłonecznej

05.09.02 - 36 364 km - swożeń pedału hamulca

10.03.03 - 47 870 km - uchwyt mocowania przewodu hamulcowego przód

10.04.03 - 48 914 km - sterownik dsc, diagnostyka i programowanie pojazdu

 

Ostatni odczyt z kluczyka - 48 914 km

 

Brak akcji serwisowych aktywnych dla danego pojazdu.

 

 

- NIEZGODNY KOLOR NADWOZIA !!! - powinien być srebrny

- brak relingów - powinny być na dachu

- kilka drobniejszych niezgodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ok,bimmer check napisał:

 

18.09.00 - 0 km - sprawdzanie odblokowywania automatycznej skrzyni biegów

27.06.01 - 14 417 km - czujnik położenia selektora automatycznej skrzyni biegów, diagnostyka komputerowa pojazdu, przewód hamulcowy do serwa, uchwyty rolety przeciwsłonecznej

05.09.02 - 36 364 km - swożeń pedału hamulca

10.03.03 - 47 870 km - uchwyt mocowania przewodu hamulcowego przód

10.04.03 - 48 914 km - sterownik dsc, diagnostyka i programowanie pojazdu

 

Ostatni odczyt z kluczyka - 48 914 km

 

Brak akcji serwisowych aktywnych dla danego pojazdu.

 

 

- NIEZGODNY KOLOR NADWOZIA !!! - powinien być srebrny

- brak relingów - powinny być na dachu

- kilka drobniejszych niezgodności

WTF :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/bmw/m1213567028-bmw-x5-4-4-2001-grijs-leder-sport-stoelen-stuur-youngtimer.html?c=4dc4183dfac1254e7aa85845826d5acd&previousPage=mympBuyer

Nie mogłem się oprzeć i kupiłem:))

Idzie jak diabeł , banan taaaaki wielki!!

Jaki olej zalecacie i pierwsze ruchy po kupnie?

Vanosy gżechoczą ale już jestem w kontakcie z firmą z Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czesc,

co sądzicie o takiej historii serwisowe?

 

11.03.04 - 750 km - flansza i łożysko koła przód lewa i prawa strona, diagnostyka i programowanie pojazdu, geometria kół pojazdu, prace przy skrzyni napędu, prace przy wnętrzu

26.04.04 - 2497 km - kratka nawiewu środkowa, diagnostyka komputerowa pojazdu

03.06.04 - 11 326 km - moduł video, diagnostyka komputerowa pojazdu

05.08.04 - 14 619 km - diagnostyka i programowanie pojazdu

22.04.05 - 21 343 km - naprawa blacharsko-lakiernicza blotnik przedni prawy, zderzak przedni, mocowania zderzaka, osłony zderzaka, dysza spryskiwacza reflektora prawa, lampa przeciwmgielna prawa, czujniki parkowania x 2, diagnostyka komputerowa pojazdu

06.07.05 - 23 574 km - główna wiązka pojazdu, serwis klimatyzacji, zagłówek środkowy, diagnostyka i programowanie pojazdu

08.11.05 - 26 278 km - osłona przegubu przód, flansza i łożysko koła lewe i prawe, wahacz przedni lewy i prawy, swożen wahacza przód lewy i prawy, zwrotnica lewa i prawa strona przód, geometria kół pojazdu

02.04.08 - 50 817 km - dzwigienki pośrednie, uszczelka pokrywy głowicy, diagnostyka komputerowa pojazdu

25.02.11 - 88 306 km - łączniki stabilizatora przód, tuleje zawieszenia przód, osłona półosi napędowej przód zewnętrzna, czujnik parkowania, geometria kół pojazdu, diagnostyka komputerowa pojazdu

28.09.12 - 102 913 km - diagnostyka komputerowa pojazdu, prace elektryczne q

05.12.14 - 122 235 km - wzmacniacz audio, akumulator, elektronika ładowania telefonu, diagnostyka i programowanie pojazdu

 

 

Oczywiste jest to, ze była jakaś stłuczka w 04.2005. Natomiast zastanawia mnie fakt wymiany prawie całego przedniego zawieszenia pół roku póżniej. Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIEMA SIEMA WSZYSTKIM

 

Mam do was moi drodzy pytanko otóż

Znalazłem bmw x5 e53 rok 2003 3.0d 184km skrzynia manualna. Przebieg okolo 140 tys km

Bezwypadek

Wkascicielem jest Pan który ma te auto od 2005 roku osobiście je sprowadził i twierdzi że auto jest dobre tylko lać i jechać .

Oglądałem je i żeczywiscie wygląda ladnie nie zniszczone raczej autentyk właściciel sprawia wrażenie pozytywne bez zastrzeżen.

 

Co myślicie o takim autku co wartko sprawdzić przec zakupem czy wartko pchać sie na servis bmw i placic lilka setek za sprawdzenie czy wystarczy pojechać na przeglad i po prostu spojzec od spodu czy nie ma rdzy czy innych uszkodzeń itp.

 

Z wstępnych pytań miał tylko naprawiane czy wymienione turbo bo coś tam się tam stało że chyba coś się zacieło i coś tam się stopiło czy coś takiego i dlatego byla naprawa.

 

Powiedzmy ze przebieg jest oryginalny i z tego powodu mam nadziejen że jeszcze przejedzie te 100000 tys bez problemu czy ja sie myle?

 

Prosze was drodzy forumowicze o jakieś sugestie co kolwiek , co z rdzą czy one rdzewieją ?

Auto mi sie spodobało choć jazdy testowej nie było i już je nawet zaklepałem ale przed zkupem obowiazkowo musi być moim zdaniem sprawdzenie podłogi bo boje sie rdzy.

 

Podaje vin jeżeli komuś się przyda w poradach

 

Vin: wbafa71000lk74650

 

Pozdrawiam i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PRAWA STRONA MOIM ZDANIEM COŚ NIE TAK SZPARY TROCHĘ NIE RÓWNE. WEDŁUG MNIE TO POWINNY BYĆ IDEALNE ALE TU COŚ MI NIE PASUJE. MOŻLIWE ŻE COŚ BYŁO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

odnośnie tej 2003, 3.0d 184, manual. Mam taką samą, z tym, że moja ma teraz przebieg >300 kkm. Przy 240 kkm była wymieniana pompa i wtryski, a niedawno koło dwumasowe i pasowe. W międzyczasie normalne serwisy (filtry, oleje) i trochę rzeczy przy zawieszeniu. To wszystko. Więc jeśli 140 kkm to przebieg prawdziwy - to tylko brać.

 

Pozdr,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

odnośnie tej 2003, 3.0d 184, manual. Mam taką samą, z tym, że moja ma teraz przebieg >300 kkm. Przy 240 kkm była wymieniana pompa i wtryski, a niedawno koło dwumasowe i pasowe. W międzyczasie normalne serwisy (filtry, oleje) i trochę rzeczy przy zawieszeniu. To wszystko. Więc jeśli 140 kkm to przebieg prawdziwy - to tylko brać.

 

Pozdr,

Marcin

 

A czy rdza sie pojawiła gdzie kolwiek? I jeszcze mam pytanko ile pali? na trasie i mieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wam pali 4.4

Tylko k u r w a bez klamania jak z dlugoscia kutasa tyle ze odwrotnie i sie okazuje ze v8 poli tyle co clio 1.2

 

Prawda

Miasto

 

Bo na 64 litrach robie 240 km takiej w miare oszczednej jaDy juz mnie c h uj strzela

W trasie jadac caly czas 90-100 wychodzi 18-20l

 

Znajomy ma 4.4 w e39 wiadomo auto lzejsze i bez aerodynamiki drzwi od stodoly to jechalem jako kierowca do wroclawia z lodzi to na prlnej ku r wie ale to piz da non stop bylo po 200 przez wiochy wyszlo 16

A jak wracalem za ciezarowka powoli to 13

 

Cos mi sie nie chce wierZyc ze e53 jadac normalnie nie zejdzie w tradie do 14-15 a w miescie do 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.