Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Koledzy planuję przesiadkę z x3 e83 2.0d na x5 e53 3.0 benzyna plus skrzynia manualna. Pytanie jest następujące. Te silniki podobno lubią brać olej o czym niestety przekonał się mój znajomy, jak temu zaradzić? Czy to wada fabryczna pierścieni tłokowych, cylindrów, czy po prostu jakieś lipne uszczelniacze zaworowe tam pakują?

 

Będę szukał egzemplarza, że zwykłym zawieszeniem żadna pneumatyka mnie nie interesuje. Jak sprawuje się napęd przed jak i po liftingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego męczarnia? Piszesz ''chyba '' opinia jest Twoja bo wiesz czy zastanawiasz się . Ja oczekuje opinii konkretnej a nie na domniemaniu .

 

Konktetnie x5 w manualu to po prostu nieporozumienie, pasuje jak świni homonto. Też się kiedyś przymierzałem do ręcznej skrzyni w x5 bo nigdy nie jeździłem automatem, na szczęście w porę zostałem "nawrócony" bo byłoby to największym błędem jaki mógłbym zrobić.

 

Ta o którą pytasz to kompletny golas:

 

Vehicle Identification Number WBAFA51030LH90105

Type FA51

Model X5 3.0i - EUR

Development Code E53

Chassis GEFZG

Steering LL

Doors 5

Engine M54

Displacement 3.00

Power 170

Drivetrain ALLR

Transmission MECH

Color Black Sapphire Metallic - 475

Upholstery Stoff Flachgewebe/anthrazit - G6AT

Production Plant SPARTANBURG

Production Date 2001-04-18

Options

235 Trailer-hitch With Removable Head Anhaengerkupplung,kopf Abnehmbar

301 All-terrain Tyres All-terrain-bereifung

320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall

358 Climate Comfort Windscreen Klimakomfort-frontscheibe

437 Fine-wood Trim Edelholzausfuehrung

441 Smokers Package Raucherpaket

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional

672 Cd Changer Bmw For 6 Cds Cd Wechsler 6-fach

818 Main Battery Switch Batteriehauptschalter

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

925 Shipping Protection Package Versandschutzpaket

926 Spare Wheel Ersatzrad

Standard Equipment

413 Luggage Compartment Net Gepaeckraumtrennetz

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

851 Language Version German Sprachversion Deutsch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki wielkie za info . Po to wrzuciłem zapytanie aby sprawdzić i potwierdzić sobie raz jeszcze to co nie zgadza się z rzeczywistością .Tylko pytanie dlaczego Twój opis jest taki a w realu tak nie jest. Jestem jej właścicielem i wiem co ma na wyposażeniu. Temat automat czy manual jest tematem sadzę że indywidualnym wiec nie narzucaj innym tego w czym ty się czujesz dobrze. Podaje to co ma w realu X5 o którą pytałem, jest ze Szwajcarii.

ABS

ESP

DSC

Poduszki powietrzne 10 szt ( dwie główne przód + kurtyny powietrzne w drzwiach oraz słupkach )

Skórzana kierownica

Skórzana tapicerka

Podgrzewane fotele ( kierowca, pasażer )

Komputer pokładowy

Radio + CD, DVD ( duża NAVI )

Zmieniarka 6 płyt

Klimatronic 2-u strefowy

Halogeny

Lampy Xenony

Elektrycznie regulowane szyby

Elektrycznie regulowane lusterka

Składane lusterka

Podgrzewane lusterka

Fotosferyczne lusterka

Alufelgi 18' black mat

Relingi

Lakier metalic

Fabryczny autoalarm

Immobilizer

Centralny zamek

Czarna podsufitka

HAK ( ściągany )

Automatycznie otwierany bagażnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to nie jest mój opis, tylko informacje z dekodera VIN, jeśli nie zgadzają się z rzeczywistością to możliwości są tylko dwie - albo ktoś dołożył wyposażenie samodzielnie albo VIN jest nie z tego auta, nie spotkałem się nigdy z przypadkiem żeby ten dekoder "wyrzucił" głupoty, jest tutaj:

http://bimmer.work

Kwestia automat/manual jasne że jest sprawą indywidualną, ja np. byłem zawsze zwolennikiem manualnych skrzyń i przeciwnikiem automatów, dopóki nie przejechałem się x5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy planuję przesiadkę z x3 e83 2.0d na x5 e53 3.0 benzyna plus skrzynia manualna. Pytanie jest następujące. Te silniki podobno lubią brać olej o czym niestety przekonał się mój znajomy, jak temu zaradzić? Czy to wada fabryczna pierścieni tłokowych, cylindrów, czy po prostu jakieś lipne uszczelniacze zaworowe tam pakują?

 

Będę szukał egzemplarza, że zwykłym zawieszeniem żadna pneumatyka mnie nie interesuje. Jak sprawuje się napęd przed jak i po liftingu?

 

Lubią brac olej to fakt, silniki M54 były wyposazone w słabe pierscienie, ze słabego materiału. Taki już urok tych samochodów. Trzeba często dolewac olej i tyle, albo kapitalka silnika.

Co gorsze, przez to ze M54 biorą olej, to często auta z tymi silnikami jezdzą z za niskim poziomem oleju, co wiadomo jak sie odbija na trwałosci silnika.

Wiadomo, ze czesc uzytkownikow, moze 10-20% jest swiadoma i sprawdza stan oleju i dolewa, ale wiekszosc jezdzi i jezdzi a do oleju nie spojrzy nawet. A potem zdziwienie ze panewka stuka...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesuje manual głównie ze względu na koszty, jak mi się sypnie skrzynia automatyczna nie ruszę jej sam, poza tym dynamiczna wymiana oleju też wymagałby ode mnie inwestycji w sprzęt.A taką skrzynię manualną naprawię sobie jak coś we własnym zakresie a wymiana oleju nie będzie też jakaś kosmicznie skomplikowana i droga. Odnośnie spalania oleju to czytałem, że te silniki tak mają od nowości ponieważ są luźno spasowane. Od razu po zakupie robić kapitalkę to brzmi mało interesująco ale wymiana samych uszczelniaczy to już nie tragedia. 1-2L na 10tyś km to jakoś bym przeżył więcej już nie bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-2L na 10tyś km to jakoś bym przeżył więcej już nie bardzo.

 

Tyle to one pala jak są nowe. W autach wieku X5 zazwyczaj jest to litr na 2 tys km. W niektórych więcej, w niektórych mniej. Wiadomo ze mało ktory sprzedający sie przyzna do prawdziwego spalania oleju.

Przez to ze te silniki palą olej, to ludzie czesto zmieniaja na jakis tani, żeby byly tanie dolewki. No i tak mordują te biedne motory.

 

Widze ze bardzo zwracasz uwage na koszty... to nie wiem czy X5 to dobre auto dla oszczednej osoby. Wiadomo ze automat drozszy w naprawach, ale sprzęgło i dwumas w X5 tez sporo kosztują.

 

Zreszta skrzynia biegów taka czy inna to najmniejszy problem w X5. Zobacz sobie koszty skrzyni rozdzielczej x-drive, a to jest element ktory najczesciej pada...

 

X5 plus oszczednosc, to nie idzie w parze niestety.

 

Sam myslałem kiedys dlugo nad X5, badałem rynek, po doswiadczeniach 3 kumpli z tym modelem - odpuściłem.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od niedawna na forum, czytając Wasze wpisy dużo było takich które mówiły że jak X5 z Radomia to na pewno przekręt.... skąd to się bierze? macie już doświadczenie w tym temacie , kupił ktoś już samochód ? czy jesteście z tego terenu i wiecie że tak jest ? Nie ukrywam ale bardzo dużo X5 jest w sprzedaży z Radomia......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od niedawna na forum, czytając Wasze wpisy dużo było takich które mówiły że jak X5 z Radomia to na pewno przekręt.... skąd to się bierze? macie już doświadczenie w tym temacie , kupił ktoś już samochód ? czy jesteście z tego terenu i wiecie że tak jest ? Nie ukrywam ale bardzo dużo X5 jest w sprzedaży z Radomia......

 

generalnie nie chodzi tylko o X5 ze z Radomia tylko ogolnie o auta, ta opinia krazy już nawet w większości grup spolecznosciowych na FB sam nie jestem w stanie tego zweryfikować, ale tak samo każdy mi mowil żeby auta w Gnieznie tez nie szukac a ja tam kupiłem auto, swoje pierwsze bmw jezdzilem prawie 4 lata, jestem pewny ze bita nie była i nie dawno sprzedałem bez większych przygod, także ja bym od razu Radomia nie przekreslal ale bym uważnie obejrzał auto z tych rejonow i nie napalal się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od niedawna na forum, czytając Wasze wpisy dużo było takich które mówiły że jak X5 z Radomia to na pewno przekręt.... skąd to się bierze? macie już doświadczenie w tym temacie , kupił ktoś już samochód ? czy jesteście z tego terenu i wiecie że tak jest ? Nie ukrywam ale bardzo dużo X5 jest w sprzedaży z Radomia......

 

Jest to miasto komisów i handlarzy dlatego jest głośno o przekrętach itp...

Ja kupiłem tam e46 i e53 is dla znajomych i są to mega zadbane auta z małymi udokumentowanymi przebiegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dzięki za wypowiedzi. Sam jestem posiadaczem X5 z Radomia odpukać auto zadbane, nie zniszczone sprowadzone ze Szwajcarii i przebieg mały który jest realny do stanu samochodu. Zapytałem bo słyszałem ze w Radomiu przywożą samochody w częściach aby płacić małe cło później je składają i nie zawsze każdy komis dobrze je złoży i później zaczyna się układanie i dochodzenie co i jak .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie może być, generalnie chyba z 85% x5 w ogłoszeniach jest w komisach z Radomia. Swego czasu e53 stamtąd wystąpiła nawet w programie "Autościema" :lol: Oczywiście mogą wsród nich znaleźć się dobre auta :) Ja akurat szukając swojej po kilku rozmowach z handlarzami odpuściłem wycieczkę w te okolice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie może być, generalnie chyba z 85% x5 w ogłoszeniach jest w komisach z Radomia. Swego czasu e53 stamtąd wystąpiła nawet w programie "Autościema" :lol: Oczywiście mogą wsród nich znaleźć się dobre auta :) Ja akurat szukając swojej po kilku rozmowach z handlarzami odpuściłem wycieczkę w te okolice.

 

W ktorym odcinku byla e53 ?

 

znalazlem ... to odcinek 4

 

wlasciciel tej e53 to chyba wyplakowal ten lakier nawet bo polysk jak w samochodzie z salonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co powiecie o tych 2 egzemplarzach?

 

 

 

nakręciłem się bardzo na e53, ale nie jestem pewny czy mnie stać :D koszta paliwa są dla mnie jak najbardziej akceptowalne, ale poczytałem sporo na forum i wygląda na to, że żeby kupić pewny model w stanie, w którym nie będzie trzeba inwestować zaraz ~8k trzeba wydać > 40k. czy za 35 kupię model może nie w idealnym stanie, ale w takim, w którym aby wszystko mieć sprawne nie będę musiał wjechać za chwilę z taczką pieniędzy? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwota około 35tys mysle ze wystarczy żeby kupic dobre e53 :) sam w takich pieniądzach kupiłem od prywatnego gościa, ale wydatków nie przewidzisz :) ja nie dawno kupiłem a 3 dni temu jak wracałem to sarenka zdecydowala się przywidac z moim przodem :( i niestety trzeba zrobić :/

 

co do aut które pokazales na zdjęciach obie wydaja się ok przynajmniej dla mnie , szkoda ze w obu nie ma grzanych foteli :)

 

1. fotel kierowcy trochę zaniedbany

2. srodek ok z tym ze zwykle radio , ale zawsze można cos wstawić jakies dynavin

 

i mimo ze roznica w przegiebu nie jest zbyt duza do według mnie 1. ma większy przebieg przynajmniej patrząc po fotelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co powiecie o tych 2 egzemplarzach?

 

 

 

nakręciłem się bardzo na e53, ale nie jestem pewny czy mnie stać :D koszta paliwa są dla mnie jak najbardziej akceptowalne, ale poczytałem sporo na forum i wygląda na to, że żeby kupić pewny model w stanie, w którym nie będzie trzeba inwestować zaraz ~8k trzeba wydać > 40k. czy za 35 kupię model może nie w idealnym stanie, ale w takim, w którym aby wszystko mieć sprawne nie będę musiał wjechać za chwilę z taczką pieniędzy? :P

 

W polsce bedzie ci trudno kupic w swietnym stanie ponad 10-letnie e53.Wiekszosc ofert na necie to handlarze. Miedzy 30-35000 zł to cena za zadbane e53 tyle ,ze przed liftem czyli roczniki 02 czy 03 . Jak ma faktury na silnik albo skrzynie i samochod jest w dobrym stanie to tylko brac. Niestety takie okazje czesto sie nie pojawiaja ;) to na tyle stare auto ze nie przewidzisz co moze pasc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.