Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oglądałem...

Lewa strona i klapy lakierowane. Drzwi i klapy z rudą od wewnatrz.

Wnetrze całkiem ładne zaś śmierdzi stojącym autem. Tarcze pordzewiałe i na dość suchym silniku rowniez widac nalot na aluminium takze stoi ona od dawna...

Ogólnie nie wata wiecej niz max 30k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos tam wiecej jest niz tylko malowanie ? cena nie jest wysoka ,samochod poszukiwany na rynku wiec troche to dziwne ze siedzi w miejscu.To ze lakierowane drzwi to nic zlego bo samochod ma 10 lat wiec cudow nie ma.Natomiast ruda na drzwiach to nie jest czesty widok w zadbanych e53. Na tylniej klapie ruda to znany temat . Sam niedawno myslem nad zamiana prelift na polifta ale uznalem ze gra nie warta swieczki jak sie ma zadbany samochod i kupowanie kota w worku moze sie skonczyc dodatkowymi kosztami- niestety w polsce najczesciej mamy ,,okazje'' od handlarzy ;) Jak juz bede wymienial to raczej na e70.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli byłoby lakierowane i tylko tyle to nie byłoby problemu, ale jezeli wychodzi wszędzie w tych miejscach rdza to juz nie jest fajnie...

Obejrzałem rowniez kilka benzyn z radomia i jedyny IS wzbudził nasze zainteresowanie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrego miałem nosa odnośnie tej z allegro...

Odnośnie rdzy na drzwiach to ja oglądałem kilka x5 i praktycznie każda, niezależnie od rocznika miała zardzewiałe prawe tylne drzwi. Rdza pojawia się od wewnątrz, a potem wyłazi, nie wiem czy były tam wadliwe uszczelki czy co... Oczywiście mówię o autach bez przejść blacharsko-lakierniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bite nie rdzewieja.

Albo powtarzasz slogan albo mieszkasz w miejscu gdzie na drogach nie ma soli, deszczu i wszyscy trzymają auta w garażach. Nie twierdzę że x5 mają jakiś wyjątkowy problem z rdzą, ale na pewno nie jest tak, że każda na której pojawia się gdzieś ognisko rdzy jest walona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisuje czesto te auta, sam rowniez posiadam i po paru latach obserwacji stwierdzam, ze na palcach ręki mogę wyliczyć e53 które były totalnie pozbawione rdzy... :? Fakt jest taki, ze większość ładnych bez rdzy jest z Włoch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są niestety fakty, a z kolei we włoskim klimacie praktycznie żadne auta nie rdzewieją. BMW raczej nigdy nie grzeszyło jakością blachy, chociaż w x5 jest i tak stosunkowo dobrze bo sytuację ratują nakładki plastikowe zabezpieczając newralgiczne miejsca. Ostatnio zdejmowałem w swojej długą osłonę podłogi pod przewodami hamulcowymi i pod spodem było czyściutko. Ciekawi mnie jak wygląda sytuacja pod nakładkami na rantach błotników - miał ktoś z Was okazję zdejmować je u siebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną społeczność,

Jest to mój pierwszy post na forum także wypada się przywitać :)

Stoje przed zamiarem kupna e53 w benzynie(+ gaz).

Czy jest sens kupowania takiego samochodu za około 27-28k?

przykład:

http://allegro.pl/bmw-x5-3-0i-gaz-landirenzo-231km-klimatronic-i5758714477.html

Jakie sa ew opłaty rejestracji tego pojazdu?

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcyza zalpacona ? jak tak to bardzo tanio sprzedaje , licznik pewnie skrecony , Silnik 3.0 praktycznie bezawaryjny choc osiagami nie powala w x5. Jak bardzo duzo jezdzisz to 3.0 i gaz to mysle ze dobre polaczenie. Za 25000 zl nie kupisz x5 w dobrym stanie nawet przed liftem. za 30000zl juz cos mozna startowac. Dodatkowo pewnie automat za jakis czas do remontu i kolejne 4 000 zl ubywa z kieszeni . :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/bmw-x5-3-0i-gaz-landirenzo-231km-klimatronic-i5758714477.html

Jakie sa ew opłaty rejestracji tego pojazdu?

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Akcyza to 18,6%. Jakies 5 tys zl przy tym X5.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym? Podobno po oplatach czyli zostaje rejstracja na moje nazwisko tak? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5755537108

 

W teorii tak, w praktyce to Radom więc nie spodziewałbym się żeby rzeczywiście akcyza była opłacona.

BTW: szwajcarskie tablice rejestracyjne tak nie wyglądają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.