Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie koleżanki i kolegów z forum, moim marzeniem od dawna jest chęć posiadania x5 czarnej, powoli marzenie staje się realne i zaczynam rozglądać się za ładnym egzemplarzem...Zalezy mi by autko było czarne, osobiście podobaja mi się progi szerokie, żonie podoba się jasne wnętrze choć mi niekoniecznie, czarne z dodatkiem aluminium chyba było by najlepsze..Totalnie nie wiem jaki silnik wybrać, najbardziej przemawia do mnie v8 benzyna, skrzynia automatyczna...Za wszelkie porady i wskazówki z góry serdeczne dzięki :))..Może któryś z forumowiczów ma do sprzedania :)

 

ps. jakieś opinie na temat tych egzemplarzy?

http://allegro.pl/bmw-x5-4-4-lpg-i5047030283.html

http://otomoto.pl/bmw-x5-C35941365.html

 

 

pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czlowiek zrobil remont skrzyni i ,,Wymienione wszystkie elementy rozrządu'' a potem sprzedaje samochod za 30 tys ? pewnie kolejna ,,okazja''

Ten za 26 000 to chyba juz z 4 miesiace na allegro jest .

Szukaj samochodu powyzej 30 tys , ponizej tego nic dobrego cie nie czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod jak samochod ;) Lpg nie bylo w tym samochodzie. Mysle ,ze nic lepszego od e53 nie znajdziesz jezeli chodzi o suvy ,,bulwarowki'' z tych rocznikow . M62TU to stare dobre silniki ktore czesto w starych bmw serii 7 maja po 500 000 km przebiegu i nadal chodza. Ogolnie utrzymanie samochodu nie rozni sie bardzo od starej bmw 5 e39 . Przy tych przebiegach trzeba uwarzac na skrzynie , wlasciciele czesto specialnie sprzedaja bo wiedza ze zbliza sie naprawa ;) Ja tydzien temu mialem maly remont skrzyni bo jak sie nagrzala i cisnienie wyzsze to widac bylo ze od czasu do czasu potrafi zbyt pozno np zbic bieg w dol.Drogne rzeczy ,ale bylo widac ,ze za kilka miesiec moze byc awaria. Wynioslo mnie to 3600zl - uszczelniacze ,lozyska, tarczki , tloki ,czyszczenie sterownika ,jakies uszczelki itp. Wiec radze jak bedziesz sprawdzal skrzynie to zrob z 15 km zeby wiedziec jak chodzi na rozgrzanym oleju bo to wtedy najczesciej wychodza problemy z automatem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne, jestem zdecydowany na te auto od dawna, martwie się jednak tą skrzynią :(.. Powiedz czy we wszystkich rocznikach z tym silnikiem 4,4 lub 4,6 były te lepsze skrzynie ZF czy mozna tez trafić na GM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v8 4.4 , 4.6 , 4.8 Roczniki 2000 - 2006 maja zf (starsze 5 biegowa , nowsze 6 biegow). Przy tak starych samochodach nie ma sensu patrzec czy to gm czy zf bo i tak albo jest juz po remoncie skrzynia albo niedlugo bedzie to wlasciciela czekalo. Mowimy tu o przebiegach od 200 000 km do nawet podchodzacych pod 400 tys km w dieslach . Ten magiczny limit 200 000 km wytrzymalosci automatow to jest naprawde dobry wynik. W nowych wynalazkach bmw skrzynie czesto padaja po 50 000 km :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej poprawkę na skrzynie trzeba wziąć, a masz jakies sposoby jak szybko przetestowac skrzynie, myśle że nie każdy sprzedający będzie chciał bym z nim jeździł 15km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez za kierownice ci nie pozwoli siasc.. co jest oczywiste. Zrob przynajmniej 10 km , jak mu dasz kase na benzyne + jakies 50 zl to jezeli nie ma nic do ukrycia i jestescie w miejscu publicznym(miasto) to nie bedzie problemow. Nie ma innego sposobu zeby przetestowac skrzynie automat . automat to nie jest silnik i komputer w wiekszosci wypadkow nie pokaze bledow ,chyba ze samochod jest juz praktycznie w trybie awaryjnym ;) Przy kupnie samochodu za 30-40 tysiecy masz prawo chciec zobaczyc czy samochod nie rozleci sie po 20 minutach od kupna .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co wy piszecie panowie....??? Nie można się przejechać autem ?

No wybaczcie ....ale jak kupuję auto za ok 40 tyś. to tym bardziej żądam prawa do przetestowania auta na próbie drogowej.

Skrzynie biegów według mnie najlepiej sprawdzić po nocy jak jest zimna, np umawiasz się z klientem na pierwszy rozruch zimnego auta, słychać wtedy wszystko i możliwe wycie skrzyni biegów i hałasy z paska wielo rowkowego i być może hałasujące vanosy. Jak szybko po przerzuceniu na D lub R zaczyna ciągnąć ,i chodzisz w koło auta -silnik odpalony chodzi cały czas.... zaglądasz pod maskę....bagażnik....itd itp ..... i próba drogowa....,czy nie wyje podczas przyśpieszania,czy nie przeciąga biegów lub nie zmienia na dwa razy ,czy przy stałej prędkości jazdy nie ma wahnięć obrotomierza o ok 200 obr. no i chyba tyle.....

Zawsze próba drogowa , jeśli gość nie che dać się przejechać to być może coś ukrywa ,lub nie widzi w Tobie potencjalnego kupca.

Ja to widzę tak.

Ważne jest moim zdaniem nawet ruszenie z miejsca ..... często pada kosz sprzęgłowy w skrzyni biegów, a przyczyną jest but do oporu z miejsca ....to też warto sprawdzić ruszając kilka razy....

Może się mylę ...ale ja tak sprawdzałem auto.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki panowie, macie rację :) jak bedzie klient marudził że nie chce jeździć i dać mi potestowac auto tak jak chcę to nie mamy po prostu o czym rozmawiać...Nie kupuję auta jutro więc jesli któryś z forumowiczów myśli o sprzedazy swojej X5 to bardzo prosze o info...Jak sie pokażą jakieś "okazje" na allegro, otomoto to wkleje link byście zerknęli swoim doświadczonym okiem..Chciałbym swoją X5 pojechać w tym roku na wakacje :))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam wszystkich, w tym dziale jestem po raz pierwszy. ;)

Teściu napalił się na x5, koniecznie manual w dieslu.

Wpadł mu w oko ten egzemplarz:

http://otomoto.pl/bmw-x5-C35967773.html

 

Wiadomo, bok do roboty, zakładam że drzwi, błotnik, lustro ze 2 tyś wyjdzie, ale z tego co widać w 3 można się zamknąć.

Coś ktoś może powiedzieć na ten temat? Sprawa ogólnie pilna, na dniach teściu chce pojechać oglądać, ja tam po zdjęciach jakoś dużo nie widzę, a jak wyjdzie że połowa gratów jest z innej fury to szkoda jechać :P

Także każda sugestia mile widziana. :8)

Edytowane przez Shadow69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wgniecenia sa bardzo ,,delikatne'' i gosc chce tylko 30 000zl za ostatni rocznik z tej serii czyli 2006 ? pewnie ,,okazja'' Te roczniki to chodza grubo powyzej 40 000 zl a za zadbane mozna sie spodziewac kwoty do zaplacenia 50 000 zl +

Trzeba byc optymista zeby myslec ,ze ktos chce odac dobry samochod za 60-70% ceny rynkowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem jak chcesz sie zamknac w 2-3 tys? Same listwy na blotniki+progi to juz powyzej 1,5 tys za standard a tam masz pakiet areo...Auto ladne, fajny srodek. Nie widze sensu x5 w manualu ale to juz moje preferencje. Mysle , ze tak realnie to 4-5tys aby to zrobic poprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Koledzy, to nie ja kupuje auto, tylko teściu, ja bym ją omijał, bo w tej cenie to są względnie ładne ale z 2000r, a nie 06, i tak samo poszedł bym w automat, ale jako że teściu nie da się namówić, to musi być manual, koniec kropka - człowieka starszej daty nie przegadasz że automat lepszy.

Usrało mu się to auto, a ja specjalnie nie mam przeciw argumentów, stąd także piszę tutaj, kto wie, może jedyne jej wady to ten obdarty bok, ale muszę coś wiedzieć o niej, chociaż by oświecenie z cenami, serio, nie sądziłem że tutaj do pakietu aero będą takie mega drogie graty. :roll:

Ja jestem osobiście bardziej na nie, chociaż by dlatego że wiem jak przykry żywot czeka to auto, i mam dziwne wrażenie że ono poprostu nie podoła robieniu za woła pociągowego.

Swoją drogą, takie małe OT, ktoś z was używa x5 do targania przyczep średnio raz w tygodniu, ok tona ładunku?

Napędy dadzą radę na dłuższą mete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam kilka postów wyżej, kupujący ma prawo się przejechać.

Owszem ale według mnie po zostawieniu kaucji w wysokości ceny auta.

Miałem kilku takich zawodników co nigdy nie jeździli automatem i na pierwszej próbie

Jazdy....

 

Co wtedy jak auto zostanie rozbite? Auto traci na wartości, bujam się z ubezpieczycielem,

Plus z warsztatami.

Ja mówię ze mogę przewieźć ale bez kaucji w życiu....

www.radiocar.pl - profesjonalne nagłośnienia, elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dawanie komus siasc za kierownica jest bardzo ryzykowne i nie oszukujmy się , klient nie bedzie chcial jechac 40km/h tylko 80 czy nawet 100km/h zeby zobaczyc jak samochod idzie przy wyzszych obrotach. Jak bedzie stluczka to czlowiek sie pewnie ulotni szybciej niz przyjechal. Policja w takim wypadku nic nie pomoze ,a po sądach można się ganiać po kilka lat - może niektórzy wiedzą jak to jest ? Kaucja to dobry pomysl ,ale w praktyce kto ci da w łape np. 40 000 zl ? Oswiadczenia i inne papierki w praktyce na niewiele się zdadzą w razie wypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chce kupić x5 , taka oto stoi w komisie ,

http://otomoto.pl/bmw-x5-serwisowany-panorama-skora-lift-C36049474.html

na pierwszy rzut oka bardzo ładna, maska chyba malowana była bo nie ma nawet śladów po kamyczkach , zderzak przód też . Jedyne co zauwayłem niepokojącego to woda po prawej stronie w bagażniku , nawet ktoś nawiercił dziurke w podłodze żeby woada uciekała , masakra .

 

Proszę o wszelkie sugestie co do auta , nie ma chyba 4x4 z tego co sie orientowałem. Odpala ładnie na zimno, zamierzam zabrac ją do serwisu na oględziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie ma chyba 4x4 z tego co sie orientowałem

 

Wszystkie x5 są 4x4.

 

Auto ma panoramę, która lubi sprawiać problemy, stąd możliwe że woda w bagażniku.

Rozwiązanie to sprawdzenie miejsca przecieku i naprawienie, a nie robienie dziury w podłodze.

Nie oszczędzaj na sprawdzeniu, lepiej zostawić kilka stówek w serwisie niż kupić jakiegoś ulepa w ciemno.

To że auto ma ładny lakier nie znaczy że malowane, dobry warsztat przetrzepie wszystko i się dowiesz co i jak. :wink:

 

Ja jutro też jade oglądać jedną sztukę w manualu, zobaczymy co to będzie na miejscu, wizyta na stacji diagnostycznej, miernik lakieru + komputer to w zasadzie takie minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chce kupić x5 , taka oto stoi w komisie ,

http://otomoto.pl/bmw-x5-serwisowany-panorama-skora-lift-C36049474.html

na pierwszy rzut oka bardzo ładna, maska chyba malowana była bo nie ma nawet śladów po kamyczkach , zderzak przód też . Jedyne co zauwayłem niepokojącego to woda po prawej stronie w bagażniku , nawet ktoś nawiercił dziurke w podłodze żeby woada uciekała , masakra .

 

Proszę o wszelkie sugestie co do auta , nie ma chyba 4x4 z tego co sie orientowałem. Odpala ładnie na zimno, zamierzam zabrac ją do serwisu na oględziny.

 

Na zachodzie ludzie czesto malują swoje samochody co dwa/trzy lata i nikt z tego problemu nie robi,a nawet podnosi cene przy sprzedazy . W polsce jak ktos widzi 10 czy 15 letni samochod malowany to odrazu ucieka, gdzie tu logika ? Szukaj czy nie ma kg szpachli a nie tego czy malowana. odplyw wody ? :mrgreen: moze topielec z Wloch ?

 

PS: Cena niewiarygodna jak na rocznik 2006 , wez po uwage ze to komis wiec dodatkowo gdzie tutaj miejsce na profit dla handlarza ? Te roczniki ida po 50 000 zl za dobre sztuki bez wiekszych przygod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.