Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

5tyś euro to jakies 21tys. auto kosztuje 40tys. reszte sobie sam dopowiedz. Jak piszą, że bezwypadek to takie ma być. jak pojedziesz i zauważyć powypadkową przeszłość to odpowiedzą Tobie, że w aucie nikt nie zmarł podczas uderzenia więc to jest bezwypadek. już dużo się takich historii nasłuchałem. Sam sprowadzam auta i jeśli auto mam po kolizji to nie piszę, że jest bezwypadek. Tępię konkurencję bo szukają głupich ludzi. Ja jakbym też takie bajki pisał co oni to może też bym szybciej je sprzedawał. Niestety dzwonią do mnie tacy naiwniacy. gadam, że było zrobione to i to i się rozłączają. Lepiej powiedzieć, że igła bezwypadek a na miejscu powiedzieć, że co za tą cenę chcieli ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie widziałem że zajmujesz się sprowadzaniem autem. Wiem że handlarze mówią to co chcemy usłyszeć, ale my kupcy musimy się jakoś w tym odnaleźć. Znam osoby które sprowadzaly całe auta i płaciły małą akcyzę, w necie są opisane sposoby na takie myki. Oczywiście nikogo nie bronię, nie mam zamiaru, ale do póki ktoś nie obejrzy auta nasze gadanie będzie prozne.

 

Jeżeli sprowadzasz auta to może masz coś dla mnie albo coś będziesz miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ogólnie z BMW jest ciężki temat. W całości są nieziemsko drogie ( w Polsce dużo tańsze) a rozbite to jak się uda. Beemki sprowadzam jak jest naprawdę fajny temat. Ogólnie handluje wieśvagenami bo graty tanie. A klienci BMW są specyficzni. Ma być tanio i dobrze. Zawsze tłumaczę, że to są 2 inne rzeczy :) Co do tej beemki to nic do niej nie mam. ALE jeśli jest napisane, że bezwypadek to taka ma być. Poodkręcaj pod spodem 3 osłony i sprawdź co tam się dzieje. Ja swojej nie sprowadziłem tylko kupiłem od prywatnej osoby. W takim stanie w DE musiałbym 10tyś dołożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, co sądzicie o tym aucie?:

http://allegro.pl/bmw-x5-e53-22cale-dvd-skora-szyberdach-4-4-lpg-i4258121511.html

 

Rozmawiałem z właścicielem, podobno auto jest bezwypadkowe, jest jakiś mały wyciek z miski olejowej, ale ma to zrobić, zero błędów na kompie, żadnych usterek. Posiada go od września 13r, wtedy też dołożony gaz. Wg. mnie wszystko spoko, bogata wersja, ale mam 350km i może ktoś z Was coś jeszcze podpowie przed ewentualną wycieczką? Mam miernik, kompa z inpą więc od tej strony go obczaję na pewno.

 

 

Typ

Wartość

VIN WBAFB31030LP01695

Kod typu FB31

Typ X5 4.4i (EUR)

Serii E E53 ()

Seria X

Typ GEFZG

Sterowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M62/TU

Przemieszczenie 4.40

Moc 210

Napęd ALLR

Transmisja A

Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Tapicerka STANDARDLEDER / SCHWARZ (N6SW)

Prod.date 2001-05-12

Blisko Opcje

Kod

Nazwa (interfejs)

Opis (EPC)

S205A AUTOMATYCZNA GETRIEBE Automatyczna skrzynia biegów

S216A Servotronic HYDRO-kierownicy Servotronic

S226A Sportliche FAHRWERKSABSTIMMUNG Ustawienia zawieszenia sportowego

S255A SPORT-Lederlenkrad Skórzane koło kierownicy sportowe

S312A LM Raeder MIT MISCHBEREIFUNG Felgi BMW LA z ogumieniem mieszanym

P330A SPORTPAKET Pakiet sportowy

S386A Dachreling Reling dachowy

S403A Glasdach, ELEKTRISCH Szklany dach, elektryczne

S423A Fussmatten W welurowy Dywaniki podłogowe Velours

S428A Warndreieck Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Wnętrze / zew z dipem auto

S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Fine drewna szlachetnego

S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT PAMIĘCI Regulacja siedzenia, elektryczne, z pamięcią

S464A Worek przeznaczony Worek na narty

S481A Sportsitze FUER Fahrer / Beifahrer Sportowe siedzenia

Kod

Nazwa (interfejs)

Opis (EPC)

S494A Sitzheizung FUER Fahrer / Beifahrer Ogrzewanie fotela kierowcy / pasażera

S502A Scheinwerfer-Waschanlage Spryskiwacze reflektorów

S508A Park Distance Control (PDC) Park Distance Control (PDC)

S521A Regensensor Czujnik deszczu

S522A Ksenon-LICHT Ksenonowe światła

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S612A BMW Assist BMW Assist

S630A AUTOTELEFON MIT SCHNURLOSEM HOERER Telefon samochodowy z odbiornika bezprzewodowego

S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD

S677A System HiFi Professional System HiFi Professional DSP

S775A INDYWIDUALNE DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Wskaźnik biały kierunek

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa NIEMCY

S818A Batteriehauptschalter Główny wyłącznik akumulatora

S823A HEISSLAND-AUSFUEHRUNG Klimat gorącej wersji

Kod

Nazwa (interfejs)

Opis (EPC)

S840A HOCHGESCHWINDIGKEITSABSTIMMUNG Wysoka prędkość synchronizacji

S863A SERWIS KONTAKT-FLYER EUROPA Dystrybutorem Lista Europa

S879A Deutsch / BORDLITERATUR Literatura na pokładzie, niemiecki

S925A VERSANDSCHUTZPAKET Pakiet ochrony wysyłka

S926A Ersatzrad Koło zapasowe

Blisko Wyposażenie standardowe

Kod

Nazwa (interfejs)

Opis (EPC)

S220A NIVEAUREGULIERUNG Zawieszenie samopoziomujące

S249A Multifunktion FUER Lenkrad Wielofunkcyjność dla kierownicy

S321A EXTERIEURUMFAENGE W WAGENFARBE Elementy zewnętrzne w kolorze nadwozia

S413A GEPAECKRAUMTRENNETZ Bagażnik netto

S534A KLIMAAUTOMATIK Automatyczna klimatyzacja

S548A KILOMETERTACHO Kilometr Speedo

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja w języku niemieckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ogólnie z BMW jest ciężki temat. W całości są nieziemsko drogie ( w Polsce dużo tańsze) a rozbite to jak się uda.

Dobrze ze ktos rozsadny to napisał, mówienia prawdy nigdy za wiele.

Widziałem przy okazji pobytu w Niemczech ładne e53 w komisie w Dreznie... 12 tys euro... i to jest mysle realna cena za dobre x5.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam panowie co powiecie o ty egzemplarzu szukam x5 dodam ze ten silnik mi odpowiada na co zwrócić uwagę jak sprawdzić napęd pierwszy raz mi sie zamarzyło mieć suva :) http://otomoto.pl/bmw-x5-3-0i-gaz-i-wl-oryg-lak-okazja-C33693415.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem nieźle, tylko w opisie jest manual a tu automat, przede wszystkim warto sprawdzić stan skrzyni biegów - w przedliftowych były dość awaryjne. Jeśli nie świecą się kontrolki 4x4 albo ABS to może napędy są OK, (co nie znaczy, że nie wyrzuci żadnego błędu podczas jazdy, np. po dynamicznym ruszeniu z miejsca czy chwilowym uślizgu kół).

W każdym razie polecam podpiąć się pod komputer i sprawdzić błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze że podklepane na sztuke wiadomo ze błotnik do wymiany jest no ciekawe jak pod maską wygląda fartuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzezenia z wyjazdu.

Jak myslicie?? Czy x5 z przed liftu wytrzyma 600-700tys km??

Otóż wróciłem z Holandii i Niemiec ,niestety nie było nic ciekawego, a X5 w Holandi od turasa ustawiona na 240tkm ,która nie miala już fotela nie wzbudziła mojego zainteresowania , chociaż i tak trafiła do naszego kraju(chyba Radomia bo z tamtąt to lawety na 8aut były aż 2). Uszyja fotel, kiero itd, bedzie nówka.

Druga X5 miała 620tys km, tak 620 i odziwo wytrzymała i to na skrzyni GM 5HP. Stan super , spokojnie u nas można zrobić 230tkm. Taka rzeczywistość.

Moj wybór chyba padnie na auto k. Siedlec sprowadzona z niemiec i choć ma na liczniku 204tys.km a w serwisie w zeszlym roku miała 270tys , to i tak jes w bdb stanie lub z podobnym przebiegiem na wybrzeżu. Na przebieg poniżej 300 tys WIARYGODNY! chya nie ma coliczyć. Zawsze lepjej 300 czy nawet 400 tys km, niż 700 tys.

Pozdrawiam poszukiwaczy.

 

ps

Uwaga na auta z Włoch, bo tam arabstwo zglasza zgubienie dokumentów, jak mają już nowe papiery to sprzedaja auto ze starymi dokumentami potem zgłaszają kradzież a do nas policja po 3 latach ...puk,puk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To ja bym juz szukal auta w uk i zmienil kierownice. Tu sa w znacznie lepszym stanie x5.

 

Jakby porównac do tych 500-700 tys km, to rzeczywiscie duzo lepiej kupic anglika i profesjonalnie przełozyc.

 

A najlepiej to zwięszyc budżet i kupic auto z polskiego salonu, z udokumentowanym realnym 150-200 tys km. Ostatnio kolega z Ostrołęki sprzedawał takie, oczywiscie tylko narzekania że "za drogie". To ma kosztowac tyle samo co takie z realnym 500 tys km? :(

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chciałbym dowiedziec się dlaczego wybierasz dizel ?

X5 3.0l w dizlu pali około 10-12 l/100km

Benzyna 11-13 l/100km

Na gazie 16 l/100km

Dizel - pompy, wtryskiwacze, turbo itd - bardzo drogie w eksploatacji\

Benzyna zdecydowanie mniej.

Co powoduje że wybierasz dizla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Chodzę z myślą zakupu X5 E53 z silnikiem 3.0D

(Diesel dlatego że dużo śmigam po trasach i lubię w dieslach ten moment)

Niestety do tej pory miałem 2xVW i Volvo V50 :oops: dlatego chciałbym przesiąść się na bardziej "męski" samochód :P

 

Znalazłem nie daleko mojego miejsca zamieszkania takie to ogłoszenie:

http://otomoto.pl/bmw-x5-3-0d-2003r-perfekcyjna-C34001953.html

 

Czy ktoś może mi napisać na co trzeba uważać, jakieś słabe punkty?

Wiem że jest 45 stron o tym ale jutro rano jadę oglądać to "cudo" a zaraz do pracy na noc...

Bardzo proszę o poradę...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu E53 ale tylko w benzynie (diesla juz nie chcę :lol: ),

kieruję się w stronę silnika 3,0 z manualną skrzynią, bo na temat automatu GM się naczytałem że wytrzymują 200-250K km i remont.

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą do osób mieszkających w okolicach Stargardu szczecińskiego o spotkanie i umożliwienie mi przejażdżki takim autem.

Czy jest ktoś taki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e53 w manualu ciężko znaleść. Zresztą e53 i manual to chory pomysł jak i silnik 3.0i. e53 to nie e46. e53 to mały czołg i pasuje tylko albo diesel (218KM 500NM) albo v8. Zresztą 3.0d objeżdża 3.0i. skrzynia ZF jest w poliftowych. Ogólnie e53 nie służy do startu spod świateł itp bo i masa własna jak i gabaryty do tego nie pasują. Ogólnie optymalny wybór to jak prędzej wspomaniełem diesel lub v8. 3.0i jest za słaby i gratuluję jeśli komuś pali 11l. To na 50km było podawane ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

od jakiegos czasu czytam niektorych to forum i postanowilem napisac o uzytkowaniu mojego e53 z silnikiem 4.4 litra z 286 km

mam ten samochod od 6 lat . Kupilem go w australii , trzy lata temu kiedy wrocilem do pl zrobilem przekladke na strone eu . Zaplacilem o ile jescze dobrze pamietam robocizna + czesci + 8000 zl . Niestety ale czytajac 2-trzy osoby tutaj mazna odniesc wrazenie ze chyba chca ludzi zniechecic do kupna tego samochodu. Ze swojej strony moge napisac ze wydawanie 10000 zl rocznie na ten samochod pachnie bajkami... no chyba ze ktos kupil zlepa z pl to moze i tak byc. Z moich ostatnich wydatkow to byly klocki i tarcze + prawy wahacz. Dwoch kolegow z au tez mieli/wciaz maja ? x5 przed liftowe wydawali rocznie mniej niz rownowartosc 10000 pl zl. Jezeli chodzi o komfort to na polskie drogi poza autostradami i drogami pomiedzy wiekszymi miastami to srednio jest. Mam wersje sport wiec moze dlatego ? W zakrety wchodzi pieknie nawet z 120 km/h(oczywiscie w odpowiednich do tego miejscach) spalanie chyba w normie po miescie bez korkow okolo 15 , w korkach 18 a w trasie bez duzej ilosci samochodow jadac ostatnio 100 km/h przez okolo 200 kilometrow zszedlem do 11 litrow.

Wie ktos moze co znaczy ze moja wersja jest na ,,cieple kraje '' jakie sa roznice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co sądzicie panowie o tej sztuce:

http://otomoto.pl/bmw-x5-3-0d-sportpakiet-navi-xenon-panorama-C34045538.html

Rozmawialem z typem i powiedzial ze ma nalatane 330.000km, wyglada lepiej niz niektore na otomoto co maja po 200.000km :D Wyglada na zdrowa, prezentuje sie niezle, nie wiem na co zwrocic szczegolna uwage przy ewentualnych ogledzinach. Do tej pory latalem Jeep'ami. Temat BMW jest dla mnie obcy, szczegolnie w dieslu ;)

Jestem powaznie zainteresowany ale mieszkam pod szczecinem, moze ktos z was mieszka w okolicy i moglby mi powiedziec cos wiecej na ten temat. Moze znacie jakis pozadny warsztat w okolicy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.