Skocz do zawartości

2008 M3 E90 - Srebrny, manualna skrzynia, wersja amerykańska


trucker_hiob

Rekomendowane odpowiedzi

 

Po drugie i tak w życiu są ważniejsze rzeczy, więc choć troszkę żal utraconego dziewictwa, to rysa na lakierze nie spowoduje u mnie utraty spokojnego snu. Moja radość i szczęście pochodzą z czegoś zupełnie innego. Byłem szczęśliwym facetem zanim dostałem BMW i będę, gdy będę chodził na nogach, albo jeździł na rowerze.

 

Piękna sentencja :cool2:

 

Pewnie, że tak to tylko samochód.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

... mogłeś nie wrzucać filmiku, o niczym nie napisać i powiedzieć że jakiś dureń na parkingu przerysował. [...] Nauczkę z wyłączaniem DSC już masz, więc coś takiego już raczej nie powinno mieć miejsca. Szerokości, pozdrawiam:)

 

No właśnie. Im więcej się teraz najem wstydu, tym bardziej się będę zastanawiał nad ponownym wyłączeniem tego urządzenia. :D Poza tym ja już jestem w takim wieku, że się nie przejmuję tym, co sobie inni o mnie myślą. ;-)

 

I tak prawda jest taka, że po pierwsze mam M3, a większość tych, co mi radzą i mnie pouczają, nie bardzo wie o czym mówi, a M-trójki nie widziało na oczy. Nawet, gdy teoretycznie mają rację, to co z tego? Teoretycznie ja jestem lepszym kierowcą niż Kubica, ale... Yogi Berra powiedział: "W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką, ale w praktyce jest". :wink:

 

Po drugie i tak w życiu są ważniejsze rzeczy, więc choć troszkę żal utraconego dziewictwa, to rysa na lakierze nie spowoduje u mnie utraty spokojnego snu. Moja radość i szczęście pochodzą z czegoś zupełnie innego. Byłem szczęśliwym facetem zanim dostałem BMW i będę, gdy będę chodził na nogach, albo jeździł na rowerze.

 

Dokładnie tak jak piszesz. A co do osób które właśnie zgrywają najmądrzejszych - jeżdżą albo autobusem,albo zagazowaną rozpadającą się e36,a wszystko wiedzą najlepiej, są najbardziej doświadczonymi kierowcami,mimo że rocznie robią max.10 tys km. Co jak co,ale na tym forum jesteś chyba najbardziej doświadczonym kierowcą,bo już parę ładnych milionów kilometrów zrobiłeś, także tym bardziej gadanie o jeździe to nie powinno być do Ciebie i powinni od Ciebie brać lekcje o jeździe.

 

Auto to tylko auto, a to że przerysowałeś M3 - trudno, nie rozbiłeś, nie zginąłeś za kółkiem, więc nic się nie stało. Ubezpieczoną też masz,więc nie ma nad czym płakać.

 

A co do internetowych geniuszy to dodam jeszcze tylko tyle - mój kolega ma zajawkę na robienie zdjęć, ma dobry sprzęt i dobrze mu to wychodzi,ale cały czas się w tym doskonali, zdecydowaliśmy że ja będę jeździł autem na spokojnie,a on ze środka porobi jakieś fajne zdjęcia,w stylu rozmazany krajobraz po bokach itd, wjechałem ok godziny 23-24 na dwu pasmową jezdnie, z pasem awaryjnym itd,nowo otwarta droga,dobra widoczność, żeby nie było drgań i nie były rozmazane zdjęcia jechałem 50-60km/h, trzymałem sobie kierownice na luzie,też tak żeby mi było wygodnie,a żebym nie wyglądał jak jakiś spięty kloc przy 60km/h. Zdjęcia powychodziły fajne,kolega wrzucił na jakieś forum zdjęcie do oceny,żeby ewentualnie poprawili go na przyszłość,co zmienić żeby było lepiej,to gość walnął wywód o tym że jadę w niezapiętych pasach,że trzymam kierownice jak totalny amator,że gdyby nagle mi jakieś auto wyjechało to po prostu tragedia na drodze,"pewna śmierć wszystkich w mieście", ogólnie jestem beznadziejnym kierowcą i zero doświadczenia. Może nie mam jakiegoś ogromnego stażu,ale jeżdżę od niecałych 3 lat a już najechałem ok.160 000 km,w aucie się czuje jak ryba w wodzie, jak wożę rodziców,znajomych rodziców,czy moich znajomych, nie ma osób (oprócz niektórych koleżanek) którzy boją się ze mną jeździć,a tu jakiś tuman który jeździ tramwajem będzie mi robił wywód o poprawnej jeździe, ludzie w Polsce są po prostu zawistnymi tumanami i boli ich jak "gówniarz" ma dobre auto,albo ktoś się dorobił lepszego auta, wtedy nie ma poklepania po ramieniu i "kurde stary ale masz fajne auto" tylko "pewnie się nakradł cwaniak". Także to co piszą anonimowi trzeba po prostu olać:) na dole zdjęcie, gdzie beznadziejnie jadę :D Pozdrawiam

 

http://img215.imageshack.us/img215/6898/maliniak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2: - fota piękna

Ja na takie typu komentarze jak podałeś tommy80 odpowiadam/mówie/pisze:

WELCOME IN POLAND :twisted:

 

niestety taka jest polska mentalność. Nie ma się co spinać i nawet odpowiadać takiemu kretynowi,albo napisać mu 'tak,masz racje stary! jesteś wielki'. Niech jego ego trochę urośnie i niech poczuje się lepiej klepiąc w tą klawiaturę :) Jak kupie bmw, to na pewno będzie tego typu sesja,ale z logiem bmw na kierze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... doświadczenie masz, rozum na drodze też, wal na jakiś kurs "rajdowy" ...

 

W moim wieku to raczej jakieś sanatorium... :lol: Chciałbym kiedyś pójść do szkoły jazdy. Są takie kursy w USA, zwykle kilka dni, na jakimś torze. Problemem jest koszt, wynoszący kilka tysięcy $$$. Ale kto wie, może mnie jeszcze kiedyś żona zaskoczy. :mrgreen:

jednak warto było o tym pomysleć, mieć takie auto i uzywać tylko na DSC ON to szkoda a tak wyszło jak wyszło...

 

ogónie dobrze, że "nic" się nie stało...

 

... Jak kupie bmw, to na pewno będzie tego typu sesja,ale z logiem bmw na kierze :p

 

jak kupisz i pojździsz autem z 400Nm na tyle to zobaczysz, że 160tys. autem FWD lub milion km w wielkim "koniu" to zupełnie co innego...

 

....

Hiobb, jeszcze raz szacun za podejście do życia ...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zarejestrowani
Tez ogladam :) a kolegi hioba od dwoch miesiecy nie ma na forum

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zwrócił uwagi, jednak Hiobb jest konsekwentny i nie włączył DSC do samego końca już nawet po fakcie :cool2:

 

Nie do końca prawda, DSC włącza się samo, automatycznie. Gdy odpaliłem samochód ponownie, niania już mnie pilnowała. Nie miało to jednak zbyt wielkiego znaczenia, bo po pierwsze jakoś mi przeszła chwilowo ochota na dalszą zabawę, :D :oops: , a po drugie miałem kapcia i lekko uszkodzone zawieszenie, więc i tak moim jedynym marzeniem było dojechać spokojnie do domku i popłakać sobie :cry2: samotnie w moim pokoiku. :mrgreen:

 

Witaj Hiob,

właśnie oglądam 'Na Osi' z Twoim udziałem, czy współpraca z TVN TURBO to jakiś większy projekt? Bo to już kolejny odcinek z Tobą :)

 

Nagraliśmy to w dwa dni, osiem samochodów i osiem "opowiastek" o życiu truckera w Ameryce. Najprawdopodobniej będą to więc puszczać przez kolejne osiem tygodni, za co Was serdecznie przepraszam. :mrgreen:

 

Jak M-ka się ma?

 

Jeszcze nic z nią nie zrobiłem, poza naprawą zawieszenia i ustawieniem zbieżności. W końcu jednak naprawię, bo choć uszkodzenia niewielkie i z paru metrów nie widać nic, to jednak jest to nowe auto, więc warto doprowadzić ją do idealnego stanu. Poza tym auto dalej "pachnie nowością" i zachwyca mnie za każdym razem, gdy do niego wsiadam. Jedyna wada takiego auta, to to, że jak wsiadam do samochodu żony, Audi A4 B7, 2.0 turbo, 200 KM, to mi się jej samochód wydaje "beznadziejny". Wolny, słaby, za miękki, układ kierowniczy "rozmyty"... i to jest wina beemki. :norty:

 

Tez ogladam :) a kolegi hioba od dwoch miesiecy nie ma na forum

 

Ja się tu zjawiam czasem, ale po prostu brakuje mi na wszystko czasu. A teraz jeszcze mi się skończył trzymiesięczny urlop i zaczynam pracować, więc będzie jeszcze gorzej. :|

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko poezja , zwłaszcza pod maską , super M-eczka

Też oglądałem na Osi z Hiobem , jak testował Europejskie ciągniki , ale nie spodziewałem się że natknę się na forum na Hioba i zwłaszcza Jego M3 w galerii.

http://img845.imageshack.us/img845/904/logoqlq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę BMW uzależnia....Ja od roku powożę E90 3,0 R6 , międzyczasie pojeździłem trochę Volvo T6 (304 HP), Mercedes C350 (306 HP) , Alfa Giulietta 235 HP, Alfa 147 GTA - (3,2 V6 - 250 HP/1300 kg)...I żadne z tych aut nie prowadziło się tak dobrze jak zwykły sedan - E90...a każdy z tamtych egzemplarzy jest wersją sportową (Merc był w AMG pakiecie, z utwardzonym zawieszeniem).

 

Dopiero nowa Trójka F30 dała porządnie w dekiel...ale tego to raczej można było się spodziewać :D .

 

 

Hiob mam takie pytanko do jakiej prędkości przyspieszenie M3 wgniata w fotel ? W sensie np jadąc 120 km/h jak dasz dechę to czuć tą ogromną moc, wciska w fotel przy powyżej 100 km/h ?

 

No i nie bądź taki samokrytyczny...takie bączki zdarzają się wszystkim nawet najlepszym kierowcom wyścigowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiob mam takie pytanko do jakiej prędkości przyspieszenie M3 wgniata w fotel ? W sensie np jadąc 120 km/h jak dasz dechę to czuć tą ogromną moc, wciska w fotel przy powyżej 100 km/h ?

 

To są oczywiście zawsze subiektywne odczucia, ale ja pamiętam jak pierwszy raz w życiu jechałem (jako pasażer) Fiatem 132, który setkę osiągał w 10 sekund i miałem wrażenie, że mnie wciska w fotel. M3 też osiąga setkę w 10 sekund, ale tę drugą, od 100 do 200 km/h. :P

 

M3 potrzebuje 1,2 sekundy, by się rozpędzić od 70 do 80 mil na godzinę, (112 - 128 km/h) Dla porównania 1,2 sekundy zajęło Mitsubishi Lancerowi EVO GSR z 2008 roku, ( 2 litry, 295 KM) by się rozpędzić od 50-60 mph ( 80 do 96 km/h). M3 potrzebuje po 1,4s by osiągnąć 90 i 100 mil na godzinę, Evo potrzebuje odpowiednio 1,8, 2,4 i 2,5s. To jest już przepaść.

 

M3 potrzebuje połowę czasu Evo, ale Bugatti potrzebuje połowę czasu M3 w tym zakresie prędkości. Wszystko więc zależy od tego jak na to spojrzymy :lol: .

 

Źródło testów:

 

http://www.roadandtrack.com/content/download/66923/1718941/version/4/file/RT_2008-BMW-M3-Coupe_data.pdf

 

http://www.roadandtrack.com/content/download/79445/2073169/version/4/file/CT_2008-Mitsubishi-Lancer-Evolution-GSR-vs-2008-Subaru-Impreza-WRX-STI_data.pdf

 

http://www.roadandtrack.com/content/download/106690/2586610/version/1/file/RT_2011_Bugatti_Veyron_16.4_Super_Sport_data.pdf

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami...Ale poważnie mówiąc do Veyrona nie ma w ogóle co porównywać żadnych samochodów, gdyż auto to powstało w celu pobicia rekordów - prędkości i przyspieszenia...musieli zastosować jakiś chwyt marketingowy celem wskrzeszenia marki.

 

 

Generalnie samochód, który osiąga 160 kmh, czyli 100 mph w czasie 10s jest to już potwornie szybkie bydlę.

 

 

Jeżeli już rozmawiamy o super samochodach to obecnie z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, ze najlepszym autem sportowym- GT najwyższej klasy będzie Ferrari F12 Berlinetta. Obok Ferrari 458 Italii :

 

http://img59.imageshack.us/img59/7110/sportautofranceferrari4.jpg

 

 

Poczekajmy jeszcze na Ferrari 458 Scuderia...

 

Fajny filmik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiob , tak w ogóle to pisz na forum jak najczęsciej, bo widzę, że jestes jeszcze bardziej zakręcony na auta sportowe niż ja i może nawet Wujekwudas :)...

 

W sensie lubisz o tym pisać, sprawia Ci to kolosalną frajdę i nawet jak mało kto zwracasz uwagę na czasy przyspieszeń od 0 do 140, 160, 180,200, 250 czy tam od 100 do 200, 100 do 160, 160 do 200 (oczywiście mowa o km/h) itp itd I pamiętasz jakie auto jak przyspiesza... :cool2:

 

Szkoda, że na tym forum tak mało włascicieli super aut dzieli się wrażeniami, filmikami i zdjęciami...

 

Widziałem tylko jedną relację forumowicza po jezdzie próbnej 650i V8 bi-turbo.

 

A przecież kilka osób ma tu nawet Porsche (forum BMW owszem , ale co tam :norty: )...

 

A no i Wujekwudas zamieścił filmik od 100 do 200 :)...

 

Nawet co mnie zdziwiło na Mforum większość tematów dotyczy eksploatacji, kosztów i spalania :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiob , tak w ogóle to pisz na forum jak najczęsciej, bo widzę, że jestes jeszcze bardziej zakręcony na auta sportowe niż ja i może nawet Wujekwudas :)...

 

W sensie lubisz o tym pisać, sprawia Ci to kolosalną frajdę...

 

To wszystko prawda, ale po prostu brakuje mi na wszystko czasu. Mam bloga (a nawet dwa, bo zacząłem jeszcze "truckerskiego", www.polon.us , mam kanał na YT i sklejanie tych wszystkich filmów i odpowiadanie na komentarze zajmuje sporo czasu, a ja przecież nie pracuję po 40 godzin tygodniowo. Szkoda, że doba nie trwa 48 godzin. :lol:

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sorry za pisanie post za postem, ale muszę się pochwalić, że zamówiłem parę rzeczy do swego samochodu. Konkretnie kompresor wraz z wydechem Corsa i "krótkim lewarkiem". Na paliwie 98 oktanowym powinno mi to dać 600 KM. Poniżej linki do rzeczy, które zamówiłem, za miesiąc powinny być zainstalowane w samochodzie: :mrgreen:

 

http://www.gmpperformance.com/index.cfm?PG=detail&PID=238322&VS=1

 

http://www.gmpperformance.com/index.cfm?PG=detail&PID=248010&VS=1

 

http://www.gmpperformance.com/index.cfm?PG=detail&PID=200134&VS=1

 

http://www.gmpperformance.com/index.cfm?PG=detail&PID=203225&VS=1

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu stwierdziłem, że skoro mnie nie stać na wszystko, to raczej zainwestuję w osiągi, niż w wygląd. Choć wydech chyba bardziej pasuje do "wyglądu", bo wzrost osiągów minimalny, ale doznania zmysłowe znaczne. :lol: A może z czasem przyjdzie także pora na inne felgi, czy np. przedni zderzak, powiedzmy, taki, jak ten: http://www.m3post.com/forums/showthread.php?t=441922&page=4
www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skrzywdź auta takim zderzakiem, felgę też masz bardzo ładną, z zewnątrz według mnie auto jest bardzo ok, jedyne co, to możesz pomyśleć nad zmianą koloru auta na np.biały,albo biały mat, do tego tą felgę co masz przemalować na czarno i będzie ogień ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu stwierdziłem, że skoro mnie nie stać na wszystko, to raczej zainwestuję w osiągi, niż w wygląd.

:cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

 

zainwestuj w trening, przygodę przy 420KM już widzieliśmy, przy 600KM nie chciałbym tego oglądać...

 

chyba kolega Dziqsek dawał film z jazdy testowej M3 z sinikiem z M5 (czyli tylko ~507KM) kierowanego przez byłego niemieckiego kierowcę wyścigowego a obecnie celebrytę Tima Schricka - auto "żyło" swoim życiem (gość NIE ogarniał pojazdu)...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skrzywdź auta takim zderzakiem, felgę też masz bardzo ładną, z zewnątrz według mnie auto jest bardzo ok, jedyne co, to możesz pomyśleć nad zmianą koloru auta na np.biały,albo biały mat, do tego tą felgę co masz przemalować na czarno i będzie ogień ;)

 

De gustibus non est disputandum. Czyli jeden woli blondynki, inny brunetki. :mrgreen: Moim zdaniem ten zderzak znacznie poprawia estetykę samochodu, a ani biały kolor, ani tym bardziej mat - nie. Ale dlatego właśnie po ulicach jeżdżą auta w tylu kolorach - bo niektórym podobają się rude. Tak, czy inaczej, na razie zmian kosmetycznych nie będzie. Będą natomiast wyprawy na tor i podnoszenie umiejętności.

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gustach się nie dyskutuje,to fakt, jedni lubią jak im cyganie grają,a inni jak im buty śmierdzą. Całkiem możliwe,że Tobie się podoba ten zderzak bo nie mieszkasz w PL, tutaj pełno stjuningowanych golfów 3, calibr i innych tego typu śmieci z podobnymi zderzakami robionymi w garażu. Ten zderzak do M3 może kosztować nawet 1 mln $,mi i tak będzie kojarzył się z tymi marnymi golfami. Zrobisz jak uważasz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.