Skocz do zawartości

F11 535xd M-Sport


Dawid S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 351
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po startach w zawodach na skuterach wodnych i quadach, i dotarciu już "kilku" takich maszyn osobiście uważam że jazda autostradowa to średnie miejsce na docieranie. Podczas docierania silnik nie powinien przez dłuższy okres pracować na jednej prędkości obrotowej silnika. Podstawa to jazda w bardzo zróżnicowanym zakresie obrotów aby wszystko dobrze się ułożyło.

 

Dlatego nawet w okresie docierania, gdy silnik jest rozgrzany ( olej a nie płyn chłodniczy ) warto wejść na wyższe obroty raz na czas.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam nie jechać do Klienta bo to nie jest dobry pomysł jak docieranie na autostradzie? Bez przesady. Przecież już mam 400km a na autostradzie zrobię 1000km i poóźniej jakieś 500km po samej Brukseli. Nie demonizuj Kokos :wink:
"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże :wink: po to jest samochód aby nim jeździć. Poprostu według mnie powinieneś nie używać tempomatu, i nie jechać ciągle jedną prędkością.... raz szybciej, raz wolniej. I według mnie spokojnie możesz przekraczać te 3200rpm po rozgrzaniu silnika, byle byś nie jechał ciągle z nogą w podłodze...

 

Czasem mam wrażenie że dzisiejsze silniki są docierane w fabryce, i to nasze "docieranie" to tylko po to abyśmy się lepiej czuli :wink:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Podczas docierania silnik nie powinien przez dłuższy okres pracować na jednej prędkości obrotowej silnika. Podstawa to jazda w bardzo zróżnicowanym zakresie obrotów aby wszystko dobrze się ułożyło.

 

Dlatego nawet w okresie docierania, gdy silnik jest rozgrzany ( olej a nie płyn chłodniczy ) warto wejść na wyższe obroty raz na czas.

 

wg mnie 1. akapit super ale nie wyobrażam sobie jazdy na autostradzie z różnymi prędkościami obrotowymi (tempomat jednak stanowczo odpada...), a "dociernia" w mieście byłoby najlepsze ale pewnie trwałoby X tygodni...

 

2. akapit mam zupełnie inne zdanie dla auta z przebiegiem poniżej 2tys.km

 

Czasem mam wrażenie że dzisiejsze silniki są docierane w fabryce, i to nasze "docieranie" to tylko po to abyśmy się lepiej czuli :wink:

 

chyba jednak nie, moje auta (XXI wiek) zawsze były na poziomie trochę więcej niż seria co "denerowowało" kolegów, można oczywiście powiedzieć, że miałem "szczęście"...

 

i chyba nie "grzebałeś" w filtrze :mrgreen: nowego auta

 

oczywiście priorytetem jest:

Broń boże :wink: po to jest samochód aby nim jeździć. ...

....

AO , jesli dobrze zrozumiałem z dotarciem : grzeczny początek do jakieś 3-4 tys km, wymiana oleju i filtra potem autostrada Łódź-Poznań i ile fabryka dała . Czy tak ?

Pozdr

ja tak robię, jak "odmulałem" Subaru na S7 to załapałem się na mandat, dlatego obecnie procedura tylko na autostradzie, priorytetem są obroty silnika zbliżone do maksymalnych...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, na pewno na autobanie nie będę jechał z prędkością jednostajną. Od czego jest prawy pas ? :mrgreen:

Raz na lewym, raz na prawym pasie, potem dojazd na miejsce i 400-500km po stolicy Belgi. A w drogę powrotną "palnik" :mrgreen:

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, na pewno na autobanie nie będę jechał z prędkością jednostajną. Od czego jest prawy pas ? :mrgreen:

Raz na lewym, raz na prawym pasie, potem dojazd na miejsce i 400-500km po stolicy Belgi. A w drogę powrotną "palnik" :mrgreen:

 

Ja obstawiam że jak tylko wjedziesz na germańskie autobany i spotkasz jakąś panamerę, inne F10 albo coś innego co będzie jechało szybciej niż 200 to od razu się przyłączysz :)

 

(no mi cieżko było sie powstrzymać - to taki odruch bezwarunkowy:D)

Na docieraniu się nie znam, ale ta koncepcja z subaru wydaje mi się w miarę logiczna i sensowna, możesz filmik z licznika umieścić gdy już się zdecydujesz jechać szybciej np:

0-250 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam radę. Do tej pory chyba 2-3 razy uderzyłem pod 3500rpm.

Będę się kontrolował, albo wbije sobie "LIM" na 150km/h :mrgreen:

 

Ta i będzie "ooo limit hmmm... a dooobra tam:D"

 

:mrgreen: :cool2:

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast nowa 6 coupe w M pakiecie - MIAZGA !!!!!! Auto rewelacyjne.....

Owszem ;) dziś obejrzałem sobie przy Ostrowskiej w Poznaniu. Wygląda doskonale, znacznie lepiej niż na zdjęciach i w czerni znacznie lepiej niż czerwine demo na IAA2011.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie i znajomy, który testował również 550i na torze mówił, że właśnie 535d jest najlepszą opcją jeżeli chodzi o 5.

 

Natomiast nowa 6 coupe w M pakiecie - MIAZGA !!!!!! Auto rewelacyjne.....

 

To prawda, jak raz zobaczyłem zdjęcie 6coupe /m-pakiet to patrzylem sie na nie z podziwem przez dobrą godzinę.

Ciekawe jakie smaczki stylistyczne sprowadzi wersja M6.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa 6 jest kozak. Widzieliście reflektory z pełni LEDowe? Dla mnie kosmos. A to jak świecą, masakra :D

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa 6 jest kozak. Widzieliście reflektory z pełni LEDowe? Dla mnie kosmos. A to jak świecą, masakra :D

Fakt, LED w 6 są fantastyczne. Tak powinny wyglądać chociaż ringi w f10/11. Ale chyba już są w opcji wiec modlę się aby wytrzymać do końca leasingu :(

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii 6 z xenonami ringi są takie same jak w F10. Dopiero reflektory LEDowe mają inne ringi, bardziej kwadratowe/owalne...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. gartuluję auta, super :cool2: , każdy właściciel suva (mieszkający w mieście) powinnien zobczyć/przejachać się a następnie bić głową w ścianę za głupotę jaką zrobił kupując swoje auto...

 

A niby dlaczego ?? Przecież to auto jest dłuższe np. od BMW X5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu powrót i napisze tylko tyle że, auto naprawdę potrafi zap*^%$# nie wsponinając o aktywnym tempomacie, jeszcze trochę to będziemy wsiadać do auta i powiemy "do domu" i sam pojedzie :mrgreen: od 2100km urządziłem mu piekło na ziemi i lecial aż do samej elektronicznej odcinki do 255km/h, było czuć jak elektronika ingeruje i zakłada "kaganiec" na pysk :mrgreen: Oby tak dalej to wprowadzę się do bagażnika :8) Edytowane przez Dawid S
"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło słyszeć, że taką masz frajdę z nowego autka. :cool2:

 

Oj tak :)

 

Na szczególną uwagę zasługuje cały adaptive drive. Na sport+ z ograniczoną trakcją spod świateł potrafi pokazać pazur.

Odcinka jest chyba na 5100rpm,ale kręcenie wyżej niż 4700rpm nie ma sensu. Czuć że moment już nie jest taki duży i spada, ale to normalne w ropniakach. Turbo wali bardzo nisko i jak pisałem trzyma poziom do 4700rpm.

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo miło słyszeć, że taką masz frajdę z nowego autka. :cool2:

 

Oj tak :)

 

Na szczególną uwagę zasługuje cały adaptive drive. Na sport+ z ograniczoną trakcją spod świateł potrafi pokazać pazur.

Odcinka jest chyba na 5100rpm,ale kręcenie wyżej niż 4700rpm nie ma sensu. Czuć że moment już nie jest taki duży i spada, ale to normalne w ropniakach. Turbo wali bardzo nisko i jak pisałem trzyma poziom do 4700rpm.

jak spalanie wyglada z tym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło słyszeć, że taką masz frajdę z nowego autka. :cool2:

 

Oj tak :)

 

Na szczególną uwagę zasługuje cały adaptive drive. Na sport+ z ograniczoną trakcją spod świateł potrafi pokazać pazur.

Odcinka jest chyba na 5100rpm,ale kręcenie wyżej niż 4700rpm nie ma sensu. Czuć że moment już nie jest taki duży i spada, ale to normalne w ropniakach. Turbo wali bardzo nisko i jak pisałem trzyma poziom do 4700rpm.

jak spalanie wyglada z tym silnikiem?

 

 

Jadąc na autostradzie 100km/h (poważnie) spalał srednio 6,3l/100km, ale jadąc już 120/130km/h pokazywał 8l/100km

 

Wyżej już było tylko ciekawiej :mrgreen:

Edytowane przez Dawid S
"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.