Skocz do zawartości

E-36 M3 standardowe pytania


De BMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam kilka pytań:

1.(nie będę pytał o spalanie)Na co zwrócić uwagę przy kupnie takowego samochodu?

2.Czy to prawda że 328i pali mniej od M3 niewiele mniej?(chodzi mi o odpowiedź typu tak/nie)

3.W sumie prośba-jeśli macie jakieś linki odnośnie sprzedaży M3 e36 w miarę przystępnej cenie to bym poprosił.(linki, może znajomy ma sprzedwać itp) aha-tylko bez gazu :naughty:

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na wszystko - jak przy kazdym BMW, szczegolnie na bezwypadkowosc i sztywnosc karoserii.

2. O ile wiem, to tak.

3. Co to znaczy w przystepnej cenie? Za M3 E36 w dobrym stanie trzeba dac w tej chwili 40 tys PLN i wiecej. Ja bym szukal jakiejs raczej w Niemczech.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma dobra M3 to ja raczej trzyma dla siebie. Moj kolega ma w naprawde super stanie i nie chce mi narazie jej sprzedac :twisted:

Tez radze niezawracac sobie glowy tymi szrotami co sa w Polsce na sprzedaz i poszukac w niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma dobra M3 to ja raczej trzyma dla siebie. Moj kolega ma w naprawde super stanie i nie chce mi narazie jej sprzedac :twisted:

Tez radze niezawracac sobie glowy tymi szrotami co sa w Polsce na sprzedaz i poszukac w niemczech.

czyli na mobile.de?jakiś inne jeszcze stronki może znacie koledzy ? jesli tak to podajcie adresiki-prosba.

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy..niech mi ktos wytłumaczy dlaczego są tam m.in e46 M3 za 5300euro??Niemcy mają aż takie poczucie humoru czy co? :?

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy..niech mi ktos wytłumaczy dlaczego są tam m.in e46 M3 za 5300euro??Niemcy mają aż takie poczucie humoru czy co? :?

 

Przeważnie chodzi o przejęcie leasingu.

 

Co do spalania 328 i m3 to różnica jest znaczna, w tym sensie, że delikatnie jeżdząc 328 można oszczędzić sporo więcej niż m3.

 

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wywnisokowałem po twoich pytaniach : Lepiej kup 328.
:( poporstu słyszałem od kogoś że M3 pali w sumie niewiele więcej od 328i.Ale po rozejrzeniu się w necie za M3 doszedłem do takiego samego wniosku jak Ty. :|

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo pali niewiele wiecej - a De BMW pisał ,ze noge ma ciężką, więc nie analizowałbym przypadku delikatnej jazdy :wink:
:8) Namieszałem troszkę w sumie.Sorki.Ale naprawdę patrząc na M3 które są w sprzedaży idzie się załamać.Wszystkie zajeżdżone.

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez wynika troche wynika z przeznaczenia auta , nikt nie kupuje M3 czy M5 do delikatnej jazdy a kazdy kolejny własciciel zwraca mniejsza uwage na stan techniczny
Ale to chyba nie jest dobrze?Ja mam zdanie, że nie ważne kto czym jeździ-o samochód trzeba dbać.Dzięki temu będzie służył dłużej i lepiej. :)

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pop-rostu dobre M3 swoje kosztuje .. to nie sa te po 30-35 tysiecy ... ale jesli cie stac zeby przywiezc sobie dobre M3 z niemiec to czemu nie ?? ale podejrzewam z w tym przypadku rozmawiamy o cenie dochodzacej do 50 tysiakow ...
kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do M3 w Polsce to kolega ktory ma takie mi troche pokazal co to sa za egzemplarze dostepne w polsce: bylo tego wiecej ale ja szczegolnie zapamietalem dwie M3 z ogloszen. Pierwsza calkiem niedawno oglaszana miala juz w tytule aukcji wielkimi literami "ORYGINALNA M3" - a w rzeczywistosci byla to 318 przerabiona na M3 :duh: - i wczesniejszy wlasciciel wcale tego nie ukrywal :lol:

Druga jaka zapamietalem to bezwypadkowa M3 ktora miala wstawiana cwiartke :mad2: i jeszcze kolega na dowod podeslal mi fotki tej bezwypadkowej M3 jak jej jeszcze kawalek boku brakowalo :lol:

Nie to zebym odradzal kupna takiej, ale radze miec oczy na miejscu kupujac taka w naszym cudownym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pop-rostu dobre M3 swoje kosztuje .. to nie sa te po 30-35 tysiecy ... ale jesli cie stac zeby przywiezc sobie dobre M3 z niemiec to czemu nie ?? ale podejrzewam z w tym przypadku rozmawiamy o cenie dochodzacej do 50 tysiakow ...
Ja chyba sobie M3 odpuszcze (póki co) nie ma sensu sie rozglądac za tanimi Mkami bo bym tylko się denerwował że samochód się sypie.

Dziękuje wszystkim za pomoc.Jednak jak ktoś z zewnątrz przeanalizuje temat, to jest to bardzo pomocne.Ja bym się napalił, kupił trupa i wydał majatek na doprowadzenie go do stanu używalności.

 

:modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo jakis czas temu :8) teraz juz inaczej do tego podchodze .. M3 jak najbardziej .. ale jak bede mial kaski na sprowadzenie jednej z tych drozszych z niemiec :8)
kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De BMW ja bym sobie nie odpuszczal M3. Zawsze przeciez mozna cos obejzec, a jesli bedzie to kupa zlomu to podziekowac i szukac innej. Mysle ze spokojnie za 40tys mozna szukac M3 w bardzo dobrym stanie. No i te 5,5s do setki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De BMW ja bym sobie nie odpuszczal M3. Zawsze przeciez mozna cos obejzec, a jesli bedzie to kupa zlomu to podziekowac i szukac innej. Mysle ze spokojnie za 40tys mozna szukac M3 w bardzo dobrym stanie. No i te 5,5s do setki...
Hmm..a jaki się sparwa ma z M5 e34?To już chyba z zupełnie innej bajki samochód..340KM (jeśli sie nie mylę).Znajomy miał taką, pięknie się na obroty wkręceła ale narzekał że pali mu 20l/100km (nie wiem czego oczekiwał :duh: ).

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De BMW ja bym sobie nie odpuszczal M3. Zawsze przeciez mozna cos obejzec, a jesli bedzie to kupa zlomu to podziekowac i szukac innej. Mysle ze spokojnie za 40tys mozna szukac M3 w bardzo dobrym stanie. No i te 5,5s do setki...

 

Za 40pln można kupić ładną ///M-ke ale trzeba poszukać .W PL czy w D da się kupić zadbane auto .Jeżeli ktoś nie dba to jakie ma znaczenie czy jest Polakiem , Niemcem itd?? Co do cięzkiej nogi to w M3 3.0 licz się ze spalaniem w granicach 17-25 litrów na każde 100km .(spokojna jazda 12-14 litrów miasto oczywiście powinno się jeździć na 98!!)

Do ///Mki większość częsci musisz nabywać w oryginale ale z tym chyba się liczysz .Zimą jeździsz na min.17' ze względu na rozmiar tarcz hamulcowych nie wchodzi nic mniejszego .Automatycznie musisz zakupić spore koła zimowe z odpowiednio szerokimi oponami :)

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem że motor 2.8 pali tyle samo co 3.0 .

Ten drugi to już ///Mpower nieco inna technologia spalanie odgrywa tutaj drugoplanową rolę . Silnik 2.8 jest bardziej ekonomiczny .Dobry moment obrotowy jest też stosunkowo lekki co też ma wpływ na spalanie.

Do 2.8 zawsze jakieś częsci znajdziesz jak by coś a do ///Mpowera to już raczej tylko servis a ceny są kosmiczne .

 

850i wydaje mi się ze chodziło ci o auto z 3.0 286ps silnikiem i 5 biegową skrzynią więc 0-100km/h przyśpieszenie wynosi 6sekund.

5,5 sekundy jest w przypadku wersji 3.2 6 biegów 321ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pop-rostu dobre M3 swoje kosztuje .. to nie sa te po 30-35 tysiecy ... ale jesli cie stac zeby przywiezc sobie dobre M3 z niemiec to czemu nie ?? ale podejrzewam z w tym przypadku rozmawiamy o cenie dochodzacej do 50 tysiakow ...
Ja chyba sobie M3 odpuszcze (póki co) nie ma sensu sie rozglądac za tanimi Mkami bo bym tylko się denerwował że samochód się sypie.

Dziękuje wszystkim za pomoc.Jednak jak ktoś z zewnątrz przeanalizuje temat, to jest to bardzo pomocne.Ja bym się napalił, kupił trupa i wydał majatek na doprowadzenie go do stanu używalności.

 

:modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

 

 

kup sobie M jakiekolwiek w dobrym stanie, bezwypadek i sie zakochasz. ja teraz mam problem żeby sie przesiąść na cokolwiek. koszt utrzymania M jest podobny do normalnego auta, to nie prawda że czesci sa kosmicznie a drogie auto pali jak smok. felgi niby 17 a ja miałem w swojej E34 15 cali stalówki i pasowały bez problemu. wiekszosc opinii na tym forum to niestety plotki. za 40 tyś kupisz w dobrym stanie 3,2 M3 a M5 e34 to bedzie po prostu bajka.

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do felg to pisałem o e36 min 17' .Chyba ze chcesz jeździć z przodu na 17' a z tyłu na 15'. Części do ///M3 są drogie w stosunku do 323,325,328i.

Więc to nie plotki .De Bmw zadzwoń do servisu a sam się przekonasz .

W przypku gdy ktoś ma dostęp do używek to może nie jest tak źle .

Określenie drogie też nie jest ścisłe .Dla jednego może to być dużo dla drugiego mało .Jedno jest pewne: Koszty będą większe niż w przypadku 325Tds :)

 

De Bmw może kup M5 od Tomasa :8) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O M5 był wątek, jakby co, dość długawy.

Konluzja jest taka, że M5 jest tańsze generalnie niż M3, ale z pominięciem rocznika 1995 (felgi 18" nowego wozru i 6 biegów) bo tych w Polsce nie ma, a w niemcowni kosztują nawet powyżej 10 tys Euro.

 

Ceny części są również droższe niż do zwykłej e34, można cos tam pocudowac poszukać, ale jest zdecydowanie drożej.

Części na zamówienie, z czasem oczekiwania odpowiednim, i ceny odpowiednie. Ktoś ostatnio zmieniał pompe wody w M5 3.6, cena wyszła 1000 PLN po znajomości w serwisie, po cena cennikowa była 1500.

Dlatego kluczem jest kupienie maksymalnie dobrego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do felg to pisałem o e36 min 17' .Chyba ze chcesz jeździć z przodu na 17' a z tyłu na 15'. Części do ///M3 są drogie w stosunku do 323,325,328i.

Więc to nie plotki .De Bmw zadzwoń do servisu a sam się przekonasz .

W przypku gdy ktoś ma dostęp do używek to może nie jest tak źle .

Określenie drogie też nie jest ścisłe .Dla jednego może to być dużo dla drugiego mało .Jedno jest pewne: Koszty będą większe niż w przypadku 325Tds :)

 

De Bmw może kup M5 od Tomasa :8) :?:

 

nie wiem jak M3 bo nei miałem ale na M5 wchodza 15 cali, M3 ma takie same hamulce wiec nei powinno być problmeu a już napewno da sie 16". co do czesci to oczywscie ze sa róznice w cenach ale nie na te cześci które sie najcześciej wymienia. Koszty eksploatacji M3 i 325 są bardzo podobne. trzeba wydac troche wiecej tego nei da sie ukryc ale różnica w ksztach jest niczym w porównaniu do tego co daje to auto. nalezy generalnie unikac szrotów bo jesli bedziesz zmuszny grzebac w silniku czy robic jakies generalne remonty to na bank Ci sie to nie spodoba.

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.