Skocz do zawartości

Kodowanie ncs


kamiloo98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

czy ktoś wie jak zakodować w nscie odskakiwanie kluczyka ? Który moduł trzeba zczytac i co zmienić ?

 

Piszę tutaj bo do działu diagnoza komputerowa mało kto zagląda

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wylaczyc AM BANDS ? ustawilem

AMBANDS

nicht_aktiv

 

ale dalej przy przerzucaniu source entertaiment mam AM i te cholerne szumy . Jak to deaktywowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko

 

BI_XENON_BEI_LH , jak dziala ta opcja? Generalnie powinna ustawiac blysniecie bixenonem zgadza sie? Musza byc xenony zapalone zeby to wykonac ?

 

Czy nie majac funkcji auto dla swiatel mozna ustawic WELCOME lights ? bo niby wymagane jest by swiatla byly na auto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie majac funkcji auto dla swiatel mozna ustawic WELCOME lights ? bo niby wymagane jest by swiatla byly na auto ...

 

Wymagany jest odpowiednio nowy FRM. Jak masz autko z 2008/2009 to mozesz próbować.

 

Kurde dziwne bo widzialem gdzies ze spokojnie w rocznikach 2005 to mozna ustawiac... Tylko musi byc funkcja auto . W FRM jest to do odchaczenia i trzeba to jeszcze zrobic w CAPPL jak dobrze pamietam ale pytanie czy to wogole zadziala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak to jest z tym błyskaniem xenonem ? Interesuje mnie tak funcka, rozumiem ze musimy zczytać moduł FRM ?

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie majac funkcji auto dla swiatel mozna ustawic WELCOME lights ? bo niby wymagane jest by swiatla byly na auto ...

 

Wymagany jest odpowiednio nowy FRM. Jak masz autko z 2008/2009 to mozesz próbować.

 

Kurde dziwne bo widzialem gdzies ze spokojnie w rocznikach 2005 to mozna ustawiac... Tylko musi byc funkcja auto . W FRM jest to do odchaczenia i trzeba to jeszcze zrobic w CAPPL jak dobrze pamietam ale pytanie czy to wogole zadziala ?

 

A nie mylisz czasami funkcji "follow me home" i funkcji "welcome lights"? Rzeczywiście w poliftach jak nie ma tego standardowo, to odhaczas w FRM2 (musi być moduł minimum FRM2) a w CAPPL dodajesz dodatkowe submenu do I-Drive zeby mozna tym było z poziomu I-Drive potem sterowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie fallow me home to nawet w E46 jest jak sie wajhe do gory ruszy . Poprostu gdzies czytalem (uk) ze mozna to ustawic przed LCI .ale, skoro musi byc modul min. FRM2 to czemu w FRM jest ta opcja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak to jest z tym błyskaniem xenonem ? Interesuje mnie tak funcka, rozumiem ze musimy zczytać moduł FRM ?

 

Pozdrawiam

niby to ustawilem ale nie blyska mi xenonem na dlugich . Jak mam wlaczone Bixenony to chyba blyska (nie jestem na 100% pewien), ale to bezsensu troche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie fallow me home to nawet w E46 jest jak sie wajhe do gory ruszy . Poprostu gdzies czytalem (uk) ze mozna to ustawic przed LCI .ale, skoro musi byc modul min. FRM2 to czemu w FRM jest ta opcja?

 

Nie wiem, podczas swojej praktyki nie spotkałem jeszcze FRM1 aby miało Welcome Lights.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da rade zakodowac ncem moduł frm, aby swiatła mijania mozna było właczac bez zapłonu ?

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wyłączyć fale AM z przycisków na kierownicy (przełączenia źródła audio). Po zaczytaniu CAPPL w pliku FSW_PSW.TRC jest AMBANDS aktiv ale nie ma opcji NEXT_SOURCE - trzeba to dodać ręcznie ?

 

ps. mam jeszcze pytanko do użytkowników INPA w E90, czy macie jakieś komunikaty przy łączeniu z sterownikiem silnika DDE 6.0 for M47 TU2 w moim przypadku zawsze wyskakuje ostrzeżenie: Version do not match. Malfunction possible ! . Zauważyłem także, że niektóre odczyty w INPA nie są prawidłąwe np. temperatura - jak to wygląda u Was ?

Instalowałem już różne wersje i zawsze to samo.

Edytowane przez Chris_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wyłączyć fale AM z przycisków na kierownicy (przełączenia źródła audio). Po zaczytaniu CAPPL w pliku FSW_PSW.TRC jest AMBANDS aktiv ale nie ma opcji NEXT_SOURCE - trzeba to dodać ręcznie ?

 

Dziwne ja to mialem

NEXT_SOURCE

aktiv

 

Wlaczylem ustawielm AMBANDS i po zaprogramowaniu dalej nie dzialalo ,wiec zmienilem przycisk z next source enter... na cos innego i potem spowrotem i juz dziala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do koderow... da sie tak zrobic zeby w momencie wbicia wstecznego i zalaczenia sie PDC(na ekranie) automatycznie wyciszyl sie dzwiek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pyt. czemu u mnie w inpie dla e90 nie ma opcji moduł świateł ?

 

Pzzdr

 

A "footwell modele driver" ?

 

Pytanie do koderow... da sie tak zrobic zeby w momencie wbicia wstecznego i zalaczenia sie PDC(na ekranie) automatycznie wyciszyl sie dzwiek ?

 

A widziałeś moze cos takiego przy innych E9x? Nie slyszalem o czyms takim , ale byc moze sie da. Najlepiej "dopasść" takiego co to ma i go zaczytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może doprecyzuje dla tych którzy używają "spolszczonego" menu które krąży po sieci (polecam bardziej oryginał, bo to spolszczenie pozostawia wiele do życzenia - trzeba poczekać, aż będzie dokładniejsze).

 

Moduł świateł jest pod "moduł zagłębień na nogi kierowcy FRM" :duh: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.