Skocz do zawartości

320d kontrolka ciśnienia oleju koloru żółtego


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że po raz pierwszy użytkuję pojazd m-ki BMW mam pytanie dot. kontrolki ciśnienia oleju. Tzn jak włączam zapłon zapala się kontrolka ciśnienia oleju koloru czerwonego i jeszcze kilka innych. Kiedy pozostałe gasną zapalam silnik i wtedy ukazuje się mi kontrolka ciśnienia oleju ale koloru żółtego po czym po kilkudziesięciu sekundach gaśnie. Sprzedawca od którego kupowałem samochód oświadczył mi że to nie jest żadna usterka, właśnie tak ma się dziać. Dajcie znać czy faktycznie wszystko u mnie jest ok- bo czuję delikatny dyskomfort w związku z tą żółtego koloru kontrolka. Pozdrawiam.
Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak zwany sprzedawca bajkopisarz :)

Ta kontrolka próbuje powiedzieć że masz uszkodzony czujnik poziomu oleju, i musisz o jego poziom zatroszczyć się sam lub po prostu wymienić czujnik.

Czujnik znajduje się w misce olejowej, i zazwyczaj wymienia się przy wymianie oleju, z racji jego położenia i zamocowania. Sam bez problemu dasz rade tylko musisz kupić nowy czujnik. Poszukaj info na forum jest tego od groma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ona sygnalizuje niski poziom oleju wiec sprawdź jaki jest . Jesli poziom jest dobry to masz uszkodzony czujnik

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za info. Jak już wspominałem jest to moje pierwsze bmw i trochę zgupiałem jak zauważyłem ikonę od ciśnienia oleju która pali się na czerwono w kolorze żółtym. Teraz już wiem że ikona ta sygnalizuje zarówno problem z ciśnieniem oleju jak i odpowiada za kontrolę ilości tego oleju.
Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czerwona odpowiada za Ciscienie i powinna gasnąć zaraz po uruchomieniu silnika a nawet dokładnie w tym samym czasie a żółta odpowiada za poziom oleju w silniku

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku gdy czujnik poziomu oleju jest sprawny, a w silniku znajduje się odpowiednia ilość oleju to czy ta zółtego koloru kontrolka winna się zaświecić na kilkanaście sekund następnie zgasnąć czy tez w ogóle wtedy się nie zapala?

Dziś jeszcze sprawdziłem poziom oleju. Zrobiłem nawet fotkę ale niestety nie potrafię jej jeszcze zamieścić na forum. W każdym bądź razie na bagnecie poziom oleju odznaczył się na 2/3 długości tego środkowego prostokąta. Czy taki poziom oleju jest ok, czy też muszę zrobić dolewke?

Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesli w silniku jest prawidłowy poziom oleju a czujnik jest sprawny to żółta kontrolka nie zapala.

Fotki umieszczaj tu http://imageshack.us a potem link wklejaj tu na forum

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mierzony jest na zimnym silniku, czy na ciepłym po odczekaniu 5min od zgaszenia silnika? Bo jak na zimnym to może okazać się, że na ciepłym silniku po 5min od zgaszenia będzie go za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie u mniw tez taka zagadaka. Olej dopiero co wymieniony, na bagnecie tyle ile powinno byc. Nic nie schodzi po uruchomieniu zaplonu, gasnie czerwona kontrolka i potem zapala sie zolta i gasnie po kilkunastu sekundach i zawsze jest to samo. Nie czaje tego.
Ja nie cham, czytam Chopina, Sienkiewicza gram!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie więc pomiar robiłem na zimnym silniku. Ale dziś przejechałem samochodem kilkanaście kilometrów, zagrzałem silnik po czym po odczekaniu 5 min zmierzyłem bagnetem ilość oleju i jak sie okazało olej zakrywa cały ten środkowy prostokąt czyli wykazało jakby więcej. Czy to jest normalny objaw?
Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.