Skocz do zawartości

diesel - benzyna


stawior

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dodam krótko i zwięźle

miałem: e46 318i 143km na tydzień lałem 250pln

teraz e91 320d 163km leje za 200pln i jeszcze mi zostaje więc zacznę lać za 150pln może też starczy.

 

wiec powiedzmy ze w miesiącu oszczedzasz na paliwie do 200 PLN. To teraz wrocmy do kosztów eksploatacji i przeglądów. Wygląda to podobnie? Bo ja sie mało znam ale śmiem twierdzić w tej kwestii ta zaoszczedzona roznica pojdzie w eksploatacje i przeglądy na diesla vs benzyna, ktore nie oszukujmy sie ale są wyższe w dieslu. Podkresle raz jeszcze jeżdze głownie po miescie i to zakorkowanym, wiec raczej za diesla podziekuje. Dla porownania mam obecnie jak wspomnialem 2.0 benzyne i tankując na fulla place w ok. 250-260 PLN i to starcza mi na ok 10 dni (czyli troche wiecej przelece za tą kwote niz ty co podales odnosnie 318i)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej bym patrzył na Twoim miejscu na benzynę ale jest ale :)

 

E90 w podstawowej wersji kosztuje 147k PLN + wyposażenie bo nikt nie chce golasa = 170k PLN

 

Ludzie którzy mają taką kasę to albo:

1. Bogaci miłośnicy lubiący markę lub emeryci w Raichu,

2. Ludzie którzy robią 60k km rocznie

 

Niestety 90% samochodzów na polskim rynku pochodzi z 2giego źródła - efekt? Ciężko jest fajną benzynę kupić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety to jest prawda, ale i tak mimo wszystko diesla nie kupie.

Bede cierpliwie czekal patrzyl i rozgladal sie a może sie cos trafi.

 

Jeszcze zobacze i sprobuje sie umowic na jazde wlasnie 320i zeby naocznie sie przekonac jak to jest z dynamika i spalaniem, najoptymalniejszy bylby 325i ale moze byc ciezko, no nic zobaczymy bo faktycznie przelotu to one mają strasznie duzo.

Jak nie to bede szukal E60 tam o benzyne łatwiej niz w E90 ale tez i bedzie musial byc starszy ;/ tak zle i tak niedobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spodoba Ci się moja 325iA?

viewtopic.php?f=158&t=146363

 

Pozdrawiam.

 

wszystko fajnie tylko są 2 rzeczy:

1. Jesli E90 to tylko kombi - sedan bylby dobry jakbym nie mial dziecka i tylko byl dla mnie i zony.

2. Teraz nie bede kupowal tylko w przyszlym roku. Na ten rok mam task zmienic mieszkanie i na razie swoje sprzedaje....... a pozniej bede szukal nowego / lub z rynku wtornego i tez troche bede mial zabawy z nim. Takze samochod dopiero na wiosne/lato 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.