Skocz do zawartości

320d Łożysko w tylnym kole szumi


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie tzn. zauważyłem a raczej usłyszałem podczas jazdy szum, huk dochodzący z tylnej części pojazdu. Nie jestem pewny ale może to być problem z łożyskiem- w sumie kupując samochód sprzedawca coś wspominał o tylnych łożyskach. Czy jest jakiś sposób aby upewnię się że chodzi o łożysko? Czy usuwając tę usterkę należy wymienić piastę koła z łożyskiem, czy może tylko same łożysko? Sorki za takie może dla niektórych banalne pytanie ale bmw mam od kilku dni. Pozdro i z góry dzięki za odpowiedź
Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby mocniej usłyszeć "coś" ,dobrym sposobem jest przejazd przy barierze separacyjnej pomiędzy dwoma pasami ruchu .

Taka bariera /zwykle betonowa/ - w dużych miastach - mocno odbija hałas ... i wtedy słuchać lepiej ...

 

Innym sposobem /dla Twojego przykładu /...czyli łożysko koła.../ jest :

-pokręć kołem / oczywiście na podnośniku .../

 

Łożysko słychać - jeśli to łożysko /... to taki jednostajny szum.../ , gdy mocniej zużyte to nawet świst ...

panta rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprawdzic krecac kolem na podnosniku, ale tyl bedzie ciezko bo jest naped. Mozna tez w czasie jazdy (50-70km/h) bujac autem prawo i lewo to huczenie bedzie sie wzmagac lub uciszac. Wymiana jest tylko lozyska, z piasty wyciskasz praska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za info. W najbliższym czasie wybieram się na śląsk więc będę szukał na trasie betonowych barier, oczywiście na pustym kawałku jezdni spróbuje też gwałtownie pokręcić kierownicą. Mam nadzieje że wtedy wszystko się wyjaśni.
Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.