Skocz do zawartości

Spryskiwacz przedniej szyby nie działa


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przeszukałem forum i znalazłem jedynie info o spryskiwaczach reflektorów lub tylnej szyby. Nikt nie miał problemu ze spryskiwaczami szyby przedniej - stąd mój post,

Wczoraj/przedwczoraj jeździłem samochodem i nic nie wskazywało na problem. Dzisiaj rano wsiadłem - odpaliłem i chciałem przetrzeć szybę z "syfu" który się nagromadził po deszczu, przyciągam manetkę do siebie (aby odpalić spryskiwanie szyby) a tutaj zonk nie działa. Nie słychać pompki - jakby była "martwa" . Spryskiwacze reflektorów działają normalnie i słychać jak pompka pracuje - płyn uzupełniony. Manetka działa poprawnie - czyli w momencie pociągnięcia uruchamiają się wycieraczki, działa tryb auto i pozostałe funkcje w tym czułość. Moje pytania:

- ile jest pompek przy zbiorniku ? w którymś poście widziałem fotkę jakby z dwoma pompkami - jedna z szyby druga za reflektory jest odpowiedzialna

- czy jest jakiś bezpiecznik który jest odpowiedzialny za działanie pompki? (przy okazji gdzie w samochodzie jest schemat bezpieczników)

- co może być powodem takiego stanu rzeczy - padnięta pompka czy może jakiś przekaźnik ?

- czy wymiana nastręcza problemów i trzeba coś adaptować/kodować jak akumulator ?

- jaką ewentualnie kupić pompkę - jakieś sugestie typu ORI/zamiennik/używka ?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mialem taki przypadek w e90 2 razy;/ za pierwszym razem pekła mi rurka gdzies z ukladu i plyn pryskal ale nie na szybe tylko sobie gdzies tam pod samochodem, potem za jakis czas - (nie wiem jakim cudem) zapchal sie ten przewód..moze u Ciebie to samo. Wyciagnij caly przewód to napewno sie dowiesz co i jak..hmm czy mogla pasc pompka?pewnie tak mi np w e60 padla pompka spryskiwaczy reflektorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

- ile jest pompek przy zbiorniku ? w którymś poście widziałem fotkę jakby z dwoma pompkami - jedna z szyby druga za reflektory jest odpowiedzialna

 

 

pompki są 2 jedna dla reflektorów druga dla szyby

 

- czy jest jakiś bezpiecznik który jest odpowiedzialny za działanie pompki? (przy okazji gdzie w samochodzie jest schemat bezpieczników)

 

schemat masz w klapie bagażnika tam gdzie trójkąt i apteczka (sedan) i nie sugeruj się schematami w sieci - bo nie wiadomo od jakiego modelu i jakiego wyposażenia

 

- co może być powodem takiego stanu rzeczy - padnięta pompka czy może jakiś przekaźnik ?

 

pompka jak najbardziej tak - u mnie nie tyle co padła co przeciekała

 

- czy wymiana nastręcza problemów i trzeba coś adaptować/kodować jak akumulator ?

 

raczej nie, dostęp do niej jest po odkręceniu przedniej części nadkola przedniego koła (od kierowcy)

 

- jaką ewentualnie kupić pompkę - jakieś sugestie typu ORI/zamiennik/używka ?

 

nie wiem :)

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

proszę

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Po dzisiejszej diagnozie pompka jest padnięta - nic nie przecieka - pompka po prostu nie pracuje.

Koszt mniej więcej w granicach 40-50 PLN - ta jest nieco tańsza ponieważ na reflektory musi być wysokociśnieniowa (nawet mają jakieś zamienniki za 18PLN ;) ale temu to nie zaufam)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Nowy Pacjent.

e61 2009r, też bez zapowiedzi nie mam spryskiwania przedniej szyby (tył i lampy działają)

Dzisiaj dobrałem się do pomki, o dziwo jest sprawna, nie wiem gdzie szukać przyczyni, że nie pompuje na szybę.

Gdzie są po drodze przekaźniki, czy bezpieczniki?

e61 530dA >> spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.