Skocz do zawartości

lekkie 'syczenie' z przedniego zawieszenia


alan_

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio zauważyłem lekkie 'syczenie' z przedniego zawieszenia, np. przy przejeżdżaniu przez policjantów.

coś podobnego jak w rowerze (tłumienie powrotu).

czy to znak że trzeba popatrzeć nad wymianą amortyzatorów?

co prawda kilka dni temu samochód był w ASO i jakiś tam przegląd robili i powiedzieli że nic nie trzeba zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zauważyłem lekkie 'syczenie' z przedniego zawieszenia, np. przy przejeżdżaniu przez policjantów.

coś podobnego jak w rowerze (tłumienie powrotu).

czy to znak że trzeba popatrzeć nad wymianą amortyzatorów?

co prawda kilka dni temu samochód był w ASO i jakiś tam przegląd robili i powiedzieli że nic nie trzeba zmieniać.

 

Tez sadzilem, ze to uszkodzony amor za pierwszym razem. Potem w serwisie wjezdzali dwoma e90 na hale i wydawaly z lewego przodu taki sam, syczacy odglos.

 

Amorki i tak zmienie niebawem, mam juz nowy komplet w garazu, sprawdze z ciekawosci czy dzwiek sie zmieni / zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
To może ja Cie troszke uspokoje... Miałem tak samo jak zrobiło sie cieplo i czasami jeżdżę z otwartym oknem ( zimny łokiec i te sprawy :twisted: ) to zauważyłem że na niektórych nierównościach i policjantach jest syczenie z przodu wystrachałem się że amorki sie kończą i nie wiele mysląc zamówiłem nowe ( autko miało wtedy 70tys km więc amorki prawie nówka) bilsteiny b4, założyłem i dalej to samo z tym że teraz również z tylu, tym oto sposobem okazało sie że to normalne a ja mam w garażu komplet amorków ori po przebiegu 70tys do sprzedania w bardzo dobrym stanie :mad2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden niepokojący objaw. Można zacząć się martwić jak wyraźnie spadnie sprawnosć amorka poniżej 30% albo zwyczajnie wyleje, jak u mnie

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden niepokojący objaw. Można zacząć się martwić jak wyraźnie spadnie sprawnosć amorka poniżej 30% albo zwyczajnie wyleje, jak u mnie

 

U mnie leje od około miesiąca a sprawność tylko 3% gorsza od drugiej strony, te testy są strasznie niemiarodajne. Ile sprawności u Ciebie pokazuje lejący amor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień czym prędzej. pojechałem na stacje diagnostyczna i sprawny miał 78% a wylany 72%, diagnosta powiedział, że można jeszcze chwile jezdzić i obserwować. jak wymienilem amortyzator to ten stary wciskalem jednym palcem i zostawal wciśnięty, kompletnie nie wracał. Ewidentnie nie dzialal. Szkoda reszty zawieszenia.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień czym prędzej. pojechałem na stacje diagnostyczna i sprawny miał 78% a wylany 72%, diagnosta powiedział, że można jeszcze chwile jezdzić i obserwować. jak wymienilem amortyzator to ten stary wciskalem jednym palcem i zostawal wciśnięty, kompletnie nie wracał. Ewidentnie nie dzialal. Szkoda reszty zawieszenia.

 

Masz racje, umówiłem sie w serwisie na czwartek. Wszystkie amory + łożyska oporowe + drązki stabilizatorów przy okazji pójdą nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale amortyzator chyba nie ma wracać ? on jest od tłumienia jedynie. a sprężyny od 'noszenia' bryki.

 

nowy momentalnie wracał po wciśnięciu, stary zostawał w rurze

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Natek a oprocz tego ze nie wracal , slyszales pukanie ? U mnie slychac pukanie (amor wylal jakis czas temu) , jak przejezdzam przez nierownosci . bylem dzis zeby to sprawdzic - sprawnosc wyszla IDENTYCZNIE JAK u Ciebie... ale maszyna od sprawdzania pompuje amor malymi skokami ... wiec on sie moze zdazyc napompowac a przy przejzdzie przez dziure nie zdazy i nie odbije...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gdybym nie widział wycieku na podłodze pod autem to bym nie odczuł. Dodatkowo diagnosta na przeglądzie zauważył wyciek.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gdybym nie widział wycieku na podłodze pod autem to bym nie odczuł. Dodatkowo diagnosta na przeglądzie zauważył wyciek.

hmmm ja wyciek zauwazylem jakies 5k temu jak wymienialem tarcze , ale wtedy bylo normlanie , natomiast od jakis 2k cos puka wlasnie na tym kole gdzie amor. Diagnostyka pokazala taka sprawnosc jak u Ciebie tyle ze tam nie ma naglych uskokow , i jesil amor wyleje to dluzej sie pompuje i moze to powoduje stuki .

Chyba ze jest jakas inna opcja o ktorej nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.