Skocz do zawartości

dipped light failure - co to za błąd? Wypalony ksenon?


Pallacze

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam bmw e01 z 2008 roku silnik po lifcie buda sprzed,

dzis pojawił mi się błąd o treści "dipped light failure ".

Po wyjsciu z auta okazało się że nie pali się lewy ksenon.

autko ma 200k przebiegu

czy możliwe jest że już wypalił sie ksenon?

jaki jest koszt jego wymiany i czy trzeba zmnieniac oba?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'08 i 200 kkm nieźle :8)

Pewnie, że możliwe - pod warunkiem, że nie padła przetwornica. Czy zaobserwowałeś, żeby jeden xenon świecił inaczej? Xenon nie pada z dnia na dzień, tylko wcześniej zmienia barwę i wtedy 'wygasa'.

 

Koszt - wymienisz sam.

 

Lepiej wymienić oba bo:

 

1) niedługo padnie drugi

2) będzie różnica w świeceniu

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli przetwornica to lepiej czy gorzej?

Wyczytałem gdzieś na forum skody, że zaparowany reflektor + niedziałający xenon = przetwornica.

Moj relfekotr jest zaparowany przy ksenonie. Ksenon świecił intesywnie na niebiesko zgasł odrazu po odpaleniu, a dzien wczesniej zadnych problemow.

Co to może być prócz przetwornicy?

Jeśli to przetwornica ile zapłace za naprawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa 500, używana 250, pocieszające jest to ze przetwornica jest tylko jedna do wymiany bo jakbym kupował 2 nowe żarniki to za orginalne ok 1000PLN.

Z tego co czytam w necie, może to być: przetwornica, starter, izolacja, cośtam w przetwornicy może nie stykać. Jutro przejade sie do elektryka.

Dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa 500, używana 250, pocieszające jest to ze przetwornica jest tylko jedna do wymiany bo jakbym kupował 2 nowe żarniki to za orginalne ok 1000PLN.

Z tego co czytam w necie, może to być: przetwornica, starter, izolacja, cośtam w przetwornicy może nie stykać. Jutro przejade sie do elektryka.

Dzieki za pomoc :)

 

Spoko ale po co kupować żarniki za 1000zł? :duh: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak czyscilem lampe od srodka woda to zalalem przetwornice (oczywiscie ni wiedzialem co sie dzieje) nie odkrecilem jej i jak sie pozniej okzalo ksenon nie swiecil (blad dipped beam czy cos w podobie)

wyjalem lampe odkrecilem przetwornice otworzylem ja i wylala sie woda wysuszylem obczyscilem zlozylem i chodzi. Podobno plytka jest lakierowana a elektronika musi miec jakies zabezpieczenie bo nic sie nie spalilo

Zamien zarniki wtedy bedziesz wiedzial czy ksenon czy przetwornica ja tak zrobilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam. odgrzewam temat.

pare dni temu podczas jazdy zgasł mi prawy xenon, po chwili zapalił się znowu i działał bez zarzutu. aż do wczoraj. wczoraj zgasł i już się nie zapalił :( teraz podczas odpalenia auta xenon tylko na ułamek sekundy zabłyśnie i na tym koniec.

no i wywala na ekranie ten błąd dipped light.....

Panie i Panowie gdzie szukać przyczyny?? żarnik przetwornica czy jeszcze coś innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakaś plaga. Mi w sobotę wyskoczył ten błąd jak całkiem zdechł prawy ksenon. A dzień wcześniej, dosłownie z dnia na dzień zaczął świecić na różowo/fioletowo. Myślałem, że z tydzień jeszcze wytrzyma ale nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.