Skocz do zawartości

Reset komputera czy to aby napewno zalecane


galwan

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem problemy z komputerem poprostu fiksował już od paru miesięcy (źle pokazywał spalanie, na obrotach dziwnie chodził).

Przyjechałem do mechaników którzy robią tylko bmw ale nie ASO i zrobili partyzantke - odczepili akumulator na 20 sekund.

 

Wszystko działa poprawnie , dziwna jest tylko metoda podejścia do sprawy czy to zalecany patent ?

I teraz jeszcze jedna rzecz nic nie musieli kasować na poduchach a nieraz czytalem ze kontrolka nie chce zgasnac ... mi zgasła ale po 30 sekundach od przekrecenia zaplonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś wie czy warto coś takiego robić raz na 3 lata bo taką opinię usłyszałem kiedyś w seriwsie w poznaniu aby raz na 3 lata zrobić program adapatacji komputera poprzez odłączenie mu zasilania oczywiście najlepiej zrobić to w serwisie.
www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki wszystko dziala OK nie ma potrzeby odlaczania pradu.

Natomiast jezeli (tak jak w twoim przypadku) wystepuja jakies problemy to jest to jeden z mniej inwazyjna metoda usuwania bledow.

Tak jak w komputerku w domku. Jezeli dlugo chodzi bez wylaczenia to z dnia na dzien idzie mu to coraz gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w komputerku w domku. Jezeli dlugo chodzi bez wylaczenia to z dnia na dzien idzie mu to coraz gorzej

 

Dokładnie na odwrót... Na szczęście sterowniki silnika nie "chodzą" na Windows. Tutaj, im dłużej działa sterownik, tym lepsze dopasowanie. ale tylko wtedy, kiedy wszystko działa poprawnie. Jeżeli jest jakiś błąd w czujnikach (np. padnięta sonda lambda), to nawet po jej wymianie i nie skasowaniu steronika może się jeszcze jakiś czas odbijać poprzednia wada.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś wie czy warto coś takiego robić raz na 3 lata bo taką opinię usłyszałem kiedyś w seriwsie w poznaniu aby raz na 3 lata zrobić program adapatacji komputera poprzez odłączenie mu zasilania oczywiście najlepiej zrobić to w serwisie.

Jasne

Za odlaczenie aku w serwicie ,wezma pewnie 200 pln :P

Przeciez

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w komputerku w domku. Jezeli dlugo chodzi bez wylaczenia to z dnia na dzien idzie mu to coraz gorzej

 

Maly offtopic:

Tylko i wylacznie w przypadku komputerkow z zainstalowanym softem micro$oftu. :mrgreen:

Kompy oparte na :modlitwa: Linuxie potrafia calymi miesiacami stac bez resetowania innych mniej potrzebnych zabiegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly offtopic:

Tylko i wylacznie w przypadku komputerkow z zainstalowanym softem micro$oftu. :mrgreen:

Kompy oparte na :modlitwa: Linuxie potrafia calymi miesiacami stac bez resetowania innych mniej potrzebnych zabiegow.

 

no niestety ale to co piszesz to chyba jakis mit , wszystko zalezy od dobrania odpowiedniego komputera do odpowiedniego oprogramowania , nie bedziemy w to wnikac bo to nie miejsce na takie dyskusje , ale przeczytaj to http://www.microsoft.com/poland/windowsserversystem/fakty/default.mspx :wink: , sorry za offtopic :modlitwa:

BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly offtopic:

Tylko i wylacznie w przypadku komputerkow z zainstalowanym softem micro$oftu. :mrgreen:

Kompy oparte na :modlitwa: Linuxie potrafia calymi miesiacami stac bez resetowania innych mniej potrzebnych zabiegow.

 

no niestety ale to co piszesz to chyba jakis mit , wszystko zalezy od dobrania odpowiedniego komputera do odpowiedniego oprogramowania , nie bedziemy w to wnikac bo to nie miejsce na takie dyskusje , ale przeczytaj to http://www.microsoft.com/poland/windowsserversystem/fakty/default.mspx :wink: , sorry za offtopic :modlitwa:

 

Maly offtopic:

Nie bylo mowy o mitach, co jest lepsze a co gorsze tylko co potrafi stac dluzej bez resetowania. Kazdy ma swoja opinie, dla przykladu podam ze megaportale takie jak: EBAY.COM, AMAZON.COM, czy chociazby GOOGLE.COM tez zaufaly micro$oftowi :twisted2: wiec zdania i wybory (z calym szacunkiem dla wymienionych) Armatury Krakow, Sapa Z.o.o, czy Pracuj.pl jakos mnie nie przekonuja. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem reset poprzez klemy od akumulatora na 10 minut.

 

Wydaje mi się że teraz lepiej wkręca się na obroty --- gorzej z gazem tak na biegu jałowym lekko skacze.

 

No to już masz sytuację jasną... dymaj do gazowników i nie mów "dzień dobry" :)

Zartuję, ale ogólnie parametr "przesunięcie"/"ofset" do zmiany.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mechanik po remoncie całej góry silnika, chciał zresetować komputer w moim 1,8 M40 E30, odłoączył aku na 12 godzin, po złożeniu silnika było oki, rano kulał na 1 cylinder i dlatego go odłączył. Potym resecie dalej kulał a komuter pokazywał różne błędy, ale skończył na złej mieszance. Czy ta procedura resetu może pomóc w M40, komputer jest tam standardowy Mactronic.??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.