Skocz do zawartości

Demontaż dachu


as200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję instrukcji demontażu dachu w Z4. Od kilku dni składanie dachu jakby przycina się, tzn. przy pierwszej próbie złożenia dach odblokowuje się ale nie składa. Jeżeli pomogę mu ręcznie i następnie złoże go też ręcznie dach zaczyna działać. Facet ze Zgierza, który handluje częściami do BMW zasugerował, żeby sprawdzić poziom płynu hydraulicznego w pompie do składania dachu. Żeby to zrobić trzeba zdemontować dach.

Gdyby ktoś posiadał taką instrukcję lub wiedział jak to zrobić to byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis jest super ale znając moje zdolności manualne zaraz bym coś połamał albo uszkodził.

Znacie kogoś w Warszawie lub okolicach kto zajrzałby do tego ?

Wydaje mi się, że zacina się jakiś elektrozaworek bo pompa cały czas pracuje ( słychać jej pracę ). Kiedy rozłożę i złożę go ręcznie wytwarza się ciśnienie w układzie i dach działa normalnie. A może jest zbyt niski poziom płynu w układzie ?

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany . Okazało się, że w czasie pobytu auta na myjni, a stał na niej ponad tydzień z uwagi na ciągle padający deszcz, że szkoda było odbierać, pracownik piorąc bagażnik pociągnął i przestawił w pozycję "jak do awaryjnego otwierania dachu" i w takiej pozycji pozostawił to "ucho", dzwignię . Pompa trawi wtedy ciśnienie żeby w razie awarii można było zamknąć lub otworzyć dach. Pompa nie byla w stanie wytworzyć ciśnienia wystarczającego do otwarcia dachu. Kiedy ręcznie wspomagałem otwarcie dachu powodowałem, że ciśnienie w obwodzie rosło i po chwili było wystarczające do poprawnej pracy dachu ale tylko przez jakiś czas.

Gdyby ktoś potrzebował oryginalny płyn hydrauliczny po pompy dachu Z4 lub np. podnoszonej hydraulicznie tylnej klapy w seriach 7 lub X to mam taki za 50 % ceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.