Skocz do zawartości

wilgoć po burzy...


Przemo_KRK

Rekomendowane odpowiedzi

witajce

 

podczas ostatniej wycieczki w Bieszczady moja Z-ka stała przez noc "pod chmurką" a właściwie Chmurzyskiem, z którego lały się strugi deszczu.

Rano następnego dnia zauważyłem, że wykładzina bagażnika jest wilgotna. Do tej pory tego nie zauważyłem, bo nie jeździłem (ani nie stałem w takim deszczu...).

w przedziale pasażerskim jest suchutko, żadna z uszczelek "składanych" nie przepuszcza wody nawet przy myciu karcherem.

Poszycie dachu też odpada - jest prawie nowe i zaimpregnowane przez sezonem.

Uszczelka 3 światła stop z kloszem była wymieniona pod koniec poprzedniego sezonu.

Dzięki za sugestie i wasze doświadczenia.

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchyl wykladzine ta w kabinie w miejscu "na zlozony dach". I polej woda z weza na laczenie dachu z nadwoziem. Jak w srodku pojawi sie wtedy jakas woda w miejscu laczenia dachu z nadwoziem to wszystko jasne. Trzeba odkrecic dach z tylu wlasnie od nadwozia i dac tam nowa tasme butylowa.
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wielkie dzięki za odpowiedzi - dokładnie tak jak mówiłeś Piotres, po odchyleniu tapicerki i polaniu wodą, parę kropel pojawiło się przy łączeniu dachu z nadwoziem pod tylną szybą. W zeszłym roku dach był w renowacji więc na pewno było to odkręcane i stąd teraz ta nieszczelność wyszła przy ulewie. Wielkie dzięki! Taśma/Guma butylowa jest do dostania w ASO?

 

Pozdrawiam.

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mozna ja kupic w ASO ale cena srednio zacheca z tego co pamietam. Ja polecam taśme butylowa firmy SCAPA - swietna jakość, mysle ze niczym nie odbiega od tej jakiej uzywa BMW. Ja ja kupowalem na allegro, niestety nazwy sprzedajacego nie pamietam. Szerokość 20-25mm.
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.