Skocz do zawartości

2.0d 177km VS 184km


oxygene113

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczcie na co sie natknalem:

 

http://www.goldenline.pl/forum/1836888/320xd-roznice-pomiedzy-177km-a-184km

 

Roznice sa nie tylko w "sofcie" i lepiej uwazac na chipowanie bo mozna sobie niezle narobic pod gorke uszkadzajac silnik..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Cię nierozumiem, silnik 177PS można spokojnie chipować na około 205-210PS a 184PS na około 215-220PS.

 

Chodzi mi o to, ze jeden z forumowiczow, ktory domniemam chipuje napisal mi , ze te silniki sa takie same (identyczne konstrukcyjnie). To skoro tak mysli i zapusci jakies wirusy z jednostki 177 moze cos sie stac zlego z nowym 184 konnym. Nie znam sie na tym. Takze gdzies wyczytalem, ze 184km maja jeszcze jakies podobno dodatkowe zabezpieczenia przed "podkrecaniem".. Troche szkoda by bylo zwalic nowy silniczek w tak glupi sposob ..

 

Poza tym skad wiesz, ze 184km da sie podciagnac do 220? Mam nadzieje ze nie z tego forum :mrgreen:

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Oxygene123 trakotowałem Cie jako osobę, która jest ciekawa i chce się czegoś dowiedzieć :cool2: na chwilę obecną wnioskuję, że "zupełenie" nie wiesz o co chodzi a próbujesz coś "mądrego" przekazać...

 

udanej i bezawaryjnej jazdy ale nie mieszaj bo przez "przypadek" możesz zaszkodzić a nie pomóc...

 

... na temat różnic 163/177/184 było już kilka postów :search: :search: :search:

 

dodatkowo jak jesteś "poważnie" zaintresowany to różnice znjadziesz w innym miejscu niż na forum ...

 

pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Oxygene123 trakotowałem Cie jako osobę, która jest ciekawa i chce się czegoś dowiedzieć :cool2: na chwilę obecną wnioskuję, że "zupełenie" nie wiesz o co chodzi a próbujesz coś "mądrego" przekazać...

 

udanej i bezawaryjnej jazdy ale nie mieszaj bo przez "przypadek" możesz zaszkodzić a nie pomóc...

 

... na temat różnic 163/177/184 było już kilka postów :search: :search: :search:

 

dodatkowo jak jesteś "poważnie" zaintresowany to różnice znjadziesz w innym miejscu niż na forum ...

 

pozdr.

 

Dlaczego sie tak napinasz? :nienie: Zawsze duzo piszesz i czytam z mila checia Twoje wypowiedzi, ale czasem widocznie nie weryfikujesz swojej wiedzy do konca i robi mi sie metlik w glowie. :roll: Ja naprawde jestem laikiem w motoryzacji, a przyznaje, ze chodzilo mi po glowie zchipowanie mojej BMW czytajac ten watek:

 

viewtopic.php?f=70&t=130083

 

Z reszta bede w Wawie za miesiac, a do Krakowa mam caly dzien jazdy z Olsztyna..

 

Mysle jak elektronik a nie jak mechanik. W elektronice liczy sie wysoka precyzja, w mechanice jak widze nie za bardzo..

 

LOOZ

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje aby admin wyrzucił tego dzieciaka z forum... w którym wątku nie napisze robi się bałagan...

 

Zbytnio obiektywizmem nie tryskasz (chyba czytac nie umiesz, ja tego nie zaczalem) i kogo nazywasz dzieciakiem?

 

Mysle, ze wlasciciel forum niezle zarobi na reklamach :o . W wyszukiwarce w google coraz wyzej dzieki naszym "wypocinom"..

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie w temacie ale musiałem

- z tego co zauważyłem wszędzie gdzie pojawia się oxygene113 robi się mega bałagan a wątek gubi się już po kilku postach...

- używam tego forum po to żeby mieć większą wiedzę na temat mojego auta (może nie jest warte "ćwierć miliona" ale też kosztowało parę groszy...)

- staram się nie zaśmiecać tematów bo wtedy wyszukanie konkretnej informacji staję utrudnione a Ty oxygene113 robisz to notorycznie

- i nie mów że tak nie jest tylko przeczytaj każdy temat w którym zabrałeś "głos" i popatrz się obiektywnie na to co napisałeś (nie chodzi mi o Twoje zdanie bo każdy jakieś ma ale Ty obrażasz ludzi i tyle)

 

przepraszam za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie w temacie ale musiałem

- z tego co zauważyłem wszędzie gdzie pojawia się oxygene113 robi się mega bałagan a wątek gubi się już po kilku postach...

- używam tego forum po to żeby mieć większą wiedzę na temat mojego auta (może nie jest warte "ćwierć miliona" ale też kosztowało parę groszy...)

- staram się nie zaśmiecać tematów bo wtedy wyszukanie konkretnej informacji staję utrudnione a Ty oxygene113 robisz to notorycznie

- i nie mów że tak nie jest tylko przeczytaj każdy temat w którym zabrałeś "głos" i popatrz się obiektywnie na to co napisałeś (nie chodzi mi o Twoje zdanie bo każdy jakieś ma ale Ty obrażasz ludzi i tyle)

 

przepraszam za offtop

 

Pokaz gdzie kogos obrazilem jako pierwszy i wogole obrazilem nazywajac po imeniu?.. Ja tez pobobnie jak Ty szukam odpowiedzi na swoje pytania, ale wystarczylo sie troszke pochwalic i ludzie zaczynaja rzucac miesem a jak juz sie dowiedzieli, ze zza granicy to juz wogole kicz.. Trzeba sie :duh: albo :mad2:

 

Smutna jest ta polska mentalnosc.. Na zagranicznych forach jest wogole inna kulturka, zarowno jak na UK tak i na US..

Cieszie sie ze swojego samochodu tak ja Ty ze swojego.. W odroznieniu od innych nikomu nie ublizam z powodu auta.. A to ze robi sie balagan nie zalezy tylko od jednej osoby.. Prosze spojrzec obiektywnie, a nie stronniczo..

 

Zycze milego popoludnia wsystkim miej i bardziej OFFtopionym..

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Oxygene123 trakotowałem Cie jako osobę, która jest ciekawa i chce się czegoś dowiedzieć :cool2: na chwilę obecną wnioskuję, że "zupełenie" nie wiesz o co chodzi a próbujesz coś "mądrego" przekazać...

 

udanej i bezawaryjnej jazdy ale nie mieszaj bo przez "przypadek" możesz zaszkodzić a nie pomóc...

 

... na temat różnic 163/177/184 było już kilka postów :search: :search: :search:

 

dodatkowo jak jesteś "poważnie" zaintresowany to różnice znjadziesz w innym miejscu niż na forum ...

 

pozdr.

 

Dlaczego sie tak napinasz? :nienie: Zawsze duzo piszesz i czytam z mila checia Twoje wypowiedzi, ale czasem widocznie nie weryfikujesz swojej wiedzy do konca i robi mi sie metlik w glowie. :roll: Ja naprawde jestem laikiem w motoryzacji, a przyznaje, ze chodzilo mi po glowie zchipowanie mojej BMW czytajac ten watek:

 

viewtopic.php?f=70&t=130083

 

Z reszta bede w Wawie za miesiac, a do Krakowa mam caly dzien jazdy z Olsztyna..

 

Mysle jak elektronik a nie jak mechanik. W elektronice liczy sie wysoka precyzja, w mechanice jak widze nie za bardzo..

 

LOOZ

Twoje wypowiedzi ... dla mnie mega lipa :mad2:

 

mam prośbę jako do osoby precyzyjnej :cool2: , która wypowiada się w wszystkich seriach i ma konkretne auto :cool2: z konkretnym silnikiem :cool2:

rozwiń myśl: jak zmiana turba w październiku 2010 zmieniła Twoje auto w stosunku do auta z września 2010 z starym turbo :?:

jakie są parametry turbiny :?:

 

jakie są inne zmiany w silniku (jeżeli uwzględniamy, że turbosprężarka to silnik a nie osprzęt) i co powodują :?:

 

no i jak "chip" z auta z 177KM można wgrać do auta z 184KM :?: to najbardzej mnie interesuje bo podobno program z 177 wgrany do 184 psuje "inne bajerki"....jakie bajerki :?: :?:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az sie dziwie Tobie (mojemu autorytetowi, chyba bedzie niedlugo "bylemu autorytetowi") ze bawi sie w takie rzeczy... Kolego Wyloozoj!! ... Jestem elektronikiem a nie mechanikiem...

 

Podam przyklad..

 

Nie wiem czy wiesz, ale kazdy aparat cyfrowy ma procesorek w ktorym sa zapisane ustawienia mechaniki.. I teraz sprobuj przelutowac lub "przeprogramowac" procesorek wgrywajac ustawienia z innego aparatu.. Wiesz jaki bedzie efekt?

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia i m.in. dlatego nie zabieram "głosu" na tego typu forum...

 

jakbym napisał jakąś "głupotę" to może zrobiłbym nią krzywdę innej osobie, która myślała :roll: : "...napisał to wie..."

 

nie sugeruję Ci nie zadawania pytań ale nie udzielanie/sugerowanie odpowiedzi w postach, o których nie masz większego pojęcia, masz naprawdę ładne auto :cool2: fajnie, że zapracowałeś na nie, garatuluję :cool2: znaczy, że jesteś "fachowcem" a tego typu wypowiedzi po prostu nie pasują

 

udanego pobytu w RP :cool2:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia i m.in. dlatego nie zabieram "głosu" na tego typu forum...

 

jakbym napisał jakąś "głupotę" to może zrobiłbym nią krzywdę innej osobie, która myślała :roll: : "...napisał to wie..."

 

nie sugeruję Ci nie zadawania pytań ale nie udzielanie/sugerowanie odpowiedzi w postach, o których nie masz większego pojęcia, masz naprawdę ładne auto :cool2: fajnie, że zapracowałeś na nie, garatuluję :cool2: znaczy, że jesteś "fachowcem" a tego typu wypowiedzi po prostu nie pasują

 

udanego pobytu w RP :cool2:

 

NO.. :mrgreen:

 

A juz mialem kolejne pytanie przygotowane o czestotliwosci porownawczej z obu generatorow VCO colpitsa i kwarcowego w syntezach PLL wykorzystywanych niemal powszechnie w kazdym urzadzeniu nadawczym... :D

 

Pozdrawiam..

 

PS.Oj przyda mi sie odpoczynek przyda..

THX

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.