Skocz do zawartości

rdza na tarczach


tomek_d

Rekomendowane odpowiedzi

plyn wymienie, jak nadarzy sie okazja, teoretycznie plyn starzeje sie nabierajac wody i po tym temp. wrzenia spada co moze powodowac ze sie zagotuje przy hamowaniu - nie mam zielonego pojecia jak sie to odczuwa i czy w ogole, ale zmienie dla swietego spokoju, bo moze nie bylo robione dawno

klocki za waskie nie sa :), zle zalozone rowniez nie bo wyciagalem je 2tyg. temu i w sumie odwrotnie zalozyc ich sie nie da ;)

prowadnice to sa sruby stalowe i tuleje gumowe, sruby sa idealne a prowadnic nowych nie widzialem, moglbym to kupic i zmienic bo jak widac jest zestaw naprawczy - nr.7 ze zdjecia

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DS61&mospid=47560&btnr=34_1121&hg=34&fg=05

ale nie jestem pewien czy to moze byc to tak jak pisalem wczesniej i zdaje sie ma to maly wplyw na hamowanie, w koncu dzialaja tam takie sily ze lekkie wyrobienie(nie mam tam luzow) jakiejs !gumowej! tulejki nie powinno miec znaczenia, no i tarcza jest przyrdzewiala tylko na zewnetrznej krawedzi od wewnatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

odkopuję,

ostatnio obserwuję, ze moje tarcze z tyłu korodują,a są to niemal nowe tarcze(klocki tez nowe maja z 1 cm grubosci). Jeszcze jesienią były niemal perfekcyjne błyszczące, jak po przetoczeniu. Teraz jedna jest cała rónomiernie pokryta drobnymi wrzerami,czuć pod paznokciem. Druga tarcza ma taki wąski 5mm pasek korozji. Auto jeździ krótkie dystanse, glównie miasto i niemal codziennie. Dużo używam silnika przy hamowaniu bo takie mam nawyki. Wydaje mi się, że pojawiło sie to gdy wróciłem z gór, gdzie była sroga zima i mrozy,a drogi pewnie mocno sypane solą. http://www.mgrudzinski.zut.edu.pl/e39/tarcze.jpg

 

Odczuwam niewielki spadek skuteczności hamowania w pierwszym momencie przy naciskaniu hamulca, jakby klocki nie wgryzały sie tylko slizgały po tarczach. Przy próbie mocniejszego hamowania czuje też delikatne pulsacje na pedale i poszarpywanie autem. Czy wystarczy zrobić pare ostrych hamowań i po prostu jeździć?

Edytowane przez maroFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.